gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 113
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Menajev

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9997

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Gru 28, 2006 9:26 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Tigo napisał/a:
Bywało, że takie małe armie z powodzeniem stawiały czoło mocarstwom. Przykładem może być tu tzw. "wojna zimowa" (Talvisota) z 1940 roku, kiedy to grupka fińskich żołnierzy przez 4 miesiące opierała się Armii Czerwonej (dla porównania Finowie posiadali jedynie 30 czołgów, podczas gdy Rosjanie mieli ich 3000).

Brak [dobrych] dowódców w armi radzieckiej i dobre warunki do obrony miały tu ogromny wpływ. Nie wydaje mi się, by Finowie odpieraliby ataki przez taki długi czas, gdyby walki toczyły się na otwartym polu. Poza tym wyniki Żukowo wyraźnie pokazały, kto ponosi winę tych klęsk.
  Temat: W samo południe - rakiety ziemia-powietrze
Menajev

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5128

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Lis 27, 2006 2:51 pm   Temat: W samo południe - rakiety ziemia-powietrze
Zawsze i pod każdym względem jestem za szybkością.
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Menajev

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9997

PostForum: Militaria   Wysłany: Nie Lis 26, 2006 9:54 am   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
meryphillia napisał/a:
Prosze mnie przekonac, ze Pustynna Burza wygrana zostala nie przez lotnictwo....


To jest wg was ta 'współczensa wojna'? Połowa NATO atakuje kraj, który prawie nie ma armii, więc mogą robić co im się podoba i prowadzić walki wg własnego uznania.
Poza tym gdyby nie lotnictwo, to straty Angoli byłyby mniejsze [to taki żarcik dla tych, którzy wiedzą w co potrafią strzelać Amerykanie]

mande napisał/a:
Powiedż mi z jakim to krajem moglibyśmy walczyć, który używałby czołgów sprzed dwu generacji? Wiem, że dziś gdzieś w Azji jeszcze są w służbie T-34, ale mając takie uzbrojenie raczej nie wdaje się w wojnę z NATO.

A Irak miał coś lepszego niż t-55?

Cytat:
era biegania po lądzie w wojskowości już minęła

Chciałeś powiedzieć "era wyłącznego biegania po lądzie"?
  Temat: Znacie original war?????
Menajev

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4777

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lis 22, 2006 8:57 pm   Temat: Znacie original war?????
Ja w tą grę chwilę grałem. Ale z tego co pamiętam nie przypadła mi do gustu. Chyba przez to, że na początku dostajemy tak mało jednostek [3 w kampani USA jeśli mnie pamięc nie myli]
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Menajev

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9997

PostForum: Militaria   Wysłany: Sob Lis 18, 2006 11:32 am   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Cytat:
Zwróć uwagę, iż tak właśnie w sumie czynimy:). Tylko że później jest wstyd, gdy okazuje się, iż nie mamy czym przewieźć naszych wojaków.

Do przewożenia nie służą myśliwce, tylko śmigłowce [na mniejsze odległości], a nasze [w sumie nie dokońca nasze :) ] Mi-24 to potężne bestie. Temu chyba fachowcy nie przeczą?
Cytat:
Pamiętaj zresztą, że współcześnie wojny przeważnie wygrywa się w powietrzu.

Współczesne wojny?? USA vs Irak?? Lotnictwem nie można wygrać wojny, bo nie wykurzysz piechoty np. z piwnic. Szczególnie jak się ma opinię publiczną na karku, a nie wie się, czy w budynku nie ma przypadkiem cywili.

mande napisał/a:
Czołgi PT to ulepszone T-72 więc nic specjalnego

Kłóciłbym się z tym. NIe jest to może czołg najlepszy, ale na pewno wystarczający do prowadzenia 'współczesnej wojny' z państawami uzbrojonymi w T-34 i [te, które zmodernizowały swoją armię] T-55.
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Menajev

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9997

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Lis 16, 2006 9:36 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
meryphillia napisał/a:

I co by to dalo? Myslisz, ze nawet jak bym nie wiedzial, to sprawilo by mi problem wyszukanie nawet przy pomocy google i przepisanie??


W sumie nic. Liczyłem na to, że coś pominiesz :]
Cytat:
A zastanawiales sie moze nad tym, ze nie mieszkam w Polsce i piszac z kafejki internetowej, za bardzo nie moge wymusic klawiatury do obslugi polskich znaczkow??

Szczere powiedziawszy nie przyszło mi to do głowy.

Cytat:
Ogolnie patrzac na cala Twoja wypowiedz, nasuwa mi sie smutny wniosek; czemu zawsze ktos, kto zostanie zdemaskowany jako ignorant w sprawie w ktorej sie wypowiada, probuje bronic sie w tak glupi sposob?


Ja się nie bronię. Po prostu odkąd widze dzieci neo, którzy piszą 'tesh', 'jush' jestem bardzo uczulony na olewanie polskiej gramatyki [oczywiście w ramach rozsądku, pojedyncze błędy mi nie przeszkadzają [sam w poprzednim poście źle napisałem wyraz 'wogóle'], bo nie są one winą nie przykładania uwagi do gramatyki, tylko zwyczajnym niedopatrzeniem], które na takim forum zdarzać się nie powinno

Cytat:
kupujac miedzy innymi fachowa prase na ten temat.

To akurat do mnie nie trafia, bo 'fachowa prasa' twierdziła, że LCD jest lepsze od CRT i ten drugi nie ma szans. [Choć może ci od lotnictwa są bardziej kompetentni i nie poddają się modzie.]

Jak się tak głębiej zastanowiam, to nazywanie F-16 złomem było zbytnim skrótem myślowym. Bo ten samolot z dostępnych dla nas może faktycznie był najlepszy. Ale tego, że wybór był baaardzo polityczny będę się trzymał do końca i wciąż uważam kupno tych samolotów za zbędny wydatek.

Klemens napisał/a:
jakość( do kwadratu)*ilość=ostateczny rezultat

W tym wzorze brakuje mi jescze kilku zmiennych, np. wyposażenie, morale etc., ale ogólnie może być :]

Cytat:
Zakładasz konfrontację bezpośrednią na taką skalę w dobie broni atomowej?

Nienawidzę broni atomowej i mam nadzieję, żę ktoś wymyśli sposób na pozbycie się jej.

Cytat:
Dania - owszem, marynarkę wojenną.

OK, skoro dają mają marynarkę, to czy my nie możemy dać tylko piechoty? Ew. plus czołgi [PT + Klika[naście/dzisiąt?] Leo 2 to i tak całkiem nieźle w porównaniu do przeciwników NATO]?

Cytat:
A będąc mocno złośliwym - proszę używać polskich liter ortograficznie.

Chyba wyrazów, jak można popełnić błąd w literce? :P
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Menajev

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9997

PostForum: Militaria   Wysłany: Czw Lis 16, 2006 8:39 am   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Klemens napisał/a:

Widzę, że nie rozumiesz samego sensu zawierania sojuszy wojskowych. Zasada jest taka: "jeden za wszystkich, wszyscy za jednego". Jeżeli więc chcemy mieć pewność, że zostaniemy obronieni w razie zagrożenia, to musimy dawać i innym taką gwarancję.


Taaa, jasne, a taka Dania czy Islandia to są zawsze gotowe, żeby wesprzeć kogoś zbrojnie [oni wogule mają armię?]

Klemens napisał/a:

Owszem, bowiem jeden wyszkolony żołnierz jest wart tyle, co pięciu poborowych. A pieniądze zaoszczędzone na poborze idą właśnie na modernizację armii. Jak Ci się wydaje - co zwycięża w dzisiejszych czasach - jakość czy ilość? Mała podpowiedź - zwróć uwagę na przebieg chociażby ostatnich wojen na Bliskim Wschodzie.


Ostateczny rezultat= jakość*ilość.
A jeśli te 150 tys. stanie przeciwko 2 mln i nie zginie, to kto będzie wtedy walczył, skoro nikt inny nie umie trzymać broni?? [wiem, że mówię troche ogólnie, bo niektórzy bez służby w wojsko są w tym lepsi niż 'zawodowi' żołnierze, ale popatrzcie sobie na 'studencików', a zrozumiecie, o czym mówię]

meryphillia napisał/a:
Z calej twojej wypowiedzy winika, jak malo wiesz o wspolczesnym lotnictwie wojskowym i jego produkcji i konstruowaniu.


OK, udowodnij mi jak dużo wiesz- wymień wszystkie rosyjskie śmigłowce i samoloty, które oficjalnie istnieją lub są w produkcji.

I 'prosze' używać polskich liter- to nie chat.
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Menajev

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9997

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Lis 15, 2006 7:38 am   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Zastanawia mnie jescze jedna rzecz- jesteśmy członkami NATO, którego wszyscy się boją [muahahahahaha], a czym wiele Polaków się szczyci [a politycy na pewno]. Skoro tak, to po co nam te myśliwce? Przecież i tak nas nikt nie zaatakuje. Prezydent wpadł na pomysł, żeby zlikwidować armię poborową, co najwyraźniej oznacza, że nie ma sensu mieć wyszkolonych więcej niż 150 tys. ludzi, bo i tak się nie przydadzą. Ale amerykańskie F-16 już tak??
  Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Menajev

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9997

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Lis 14, 2006 9:52 pm   Temat: Lotnictwo RP - reaktywacja, rewolucje, czy marzenia?
Głowę daję, że za tę kasę można było [np. współpracując z Rosjanami] stworzyć duuużo lepszy samolot i jescz zarobić na jego sprzedaży.
Pozatym jeden fakt mówi sam za siebie [i wspominał o nim meryphillia]: Amerykanie NIE sprzedają dobrej broni. Mają złom to się go pozbywają.
  Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Menajev

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7066

PostForum: Militaria   Wysłany: Wto Lis 14, 2006 9:49 pm   Temat: W samo południe - Wykryci terroryści
Jeśli jest się 'silnym' amerykaninem a 'terroryści' to 'słabi' Irakijczycy, albo Afgańczycy to najbezpieczniej z dużej odległośći rozwalić wszystko jak leci.
  Temat: DEFCON- Everybody dies
Menajev

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6430

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lis 14, 2006 9:46 pm   Temat: DEFCON- Everybody dies
Grałem w demko. Gra jest ogólnie całkiem prosta [do opanowania], ale w 6 ludzi grałoby się pewnie świetnie. Szkoda tylko, że nie ma polskiego dystrybutora, bo cena na steamie w przeliczeniu na nasze troche za duża.
  Temat: Czołgi II Wojna Światowa
Menajev

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 17863

PostForum: Militaria   Wysłany: Sro Wrz 13, 2006 9:22 pm   Temat: Czołgi II Wojna Światowa
Amerykańskie i angielski- syf; francuskie- 6 biegów w tył, jeden w przód- nie dla mnie.
Niemiecki świetne, ale za dużo latadeł nad głową. Pozaostają tylko rosyjskie, a najlepszy wśród nich- IS2!
  Temat: Wojna obronna 1943 roku.
Menajev

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4894

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Sie 29, 2006 9:42 am   Temat: Wojna obronna 1943 roku.
Mande napisał/a:
Niemcy byliby naszymi sojusznikami (w jakim stopniu i czy lojalnymi, to by się okazało).

O ich lojalność bym się nie martwił- już w 'Mein Kampfie' Hitler twierdził, że warto mieć sojusz z POLSKĄ.
Jedna rzecz- w '39 największy potencjał militarny miała Rosja. Gdyny Hitler zaczekał do '43 to w sumie równie dobrze mógłby się od razy poddać Stalinowi, tak samo jak wszystkie inne kraje od które Stalin by 'poprosił'
  Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Menajev

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 14233

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Sie 25, 2006 11:32 am   Temat: W której armii podczas II Wojny Światowej byś walczył?
Scorpinor napisał/a:
Gdybym służył w polskiej armii to długo bym sobie nie powalczył
Polacy(jako jedyni przeciwnicy Niemców) walczyli od początku do końca, więc jakbyś chciał (i przerzył) to będąc kimkolwiek innym (z wyjątkiem Niemców oczywiście) nie mógłbyś walczyć dłużej.
Co do amerykanów- nie chciałbym tam walczyć bo nie byłbym zbyt szczęśliwy wiedząc, że z moim odzdziałem bez wsparcia lotniczego lub 20- krotnej przewagi nie poradze sobie z przeciwnikiem.
BTW: czemu w ankeicie są żabojady a nie ma np. Norwegów, którzy potrafili bronić swojej ojczyzny? A później nie szli 5 km za amerykanami i nie udawali, że wygrywają tę wojnę?
  Temat: Browar - jaki lubicie najbardziej
Menajev

Odpowiedzi: 72
Wyświetleń: 23461

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Sie 25, 2006 11:27 am   Temat: Browar - jaki lubicie najbardziej
Jestem za Lechem, a zagranicznych nie piłem i nie zamierzam.
 
Strona 2 z 8
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
forum anime, widmo
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 16