gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 179
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Krzak

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5626

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 2:11 pm   Temat: Wybory do Parlamentu Europejskiego
Cytat:
Mimo moich zapewnień, ostatecznie nie wziąłem w nich udziału. Nie zagłosowałem. Po prostu nie miałem kandydatów czy partii, która by mnie przekonywała. A głosowanie dla samej zasady, to nie dla mnie. Co nie znaczy, że ich wynik mnie nie interesuje...Przede wszystkim szok: frekwencja niewiele ponad 20%


Podobnie jak Ty - miałem głosować, ale nie poszedłem, bo nie wiedziałem na kogo. Nie wiedziałem, nie dlatego, że się nie interesowałem, ale dlatego, że każdy mówi to samo, tylko używając innych słów. A postulaty wyborcze są zawsze tylko i wyłącznie postulatami wyborczymi, na prawdę rzadko wchodzą w życie - na tyle rzadko, że przestałem na nie zwracać uwagi. Partie w kraju więc obecnie niczym się nie różnią, prócz może tego, w jaki elektorat celują. Maja zaś jedną rzecz wspólną - zrzeszają ludzi, którzy w polityce upatrują najlepszy i najwygodniejszy sposób na życie.

Cytat:
Nie podoba Ci się program Samoobrony, głosuj na kogo innego! Żadna partia Cię nie przekonała... dobrze tow sumie o Tobie świadczy, jesteś wymagającym wyborcą, ale tak to w demokracji jest, że liczna partii jest ograniczona i pojedynczy człowiek nigdy (prawie nigdy ) nie znajdzie w pełni oddającej jego poglądy (jeśli ma jakieś własne poglądy).


Problem jest nie w tym, która partie ma te same poglądy co ja, bo może jakbym poszukał, to bym jakąś znalazł. Problem jest w tym, że ja żadnej partii nie ufam - nie wierzę, by jej poglądy zostały przez nią wprowadzone w życie. Poprostu nie wierzę, by istniała obecnie taka partia, która zrzeszałaby ludzi chcących robić coś na rzecz Polski, a nie dla siebie. Dla mnie samoobrona nie jest partią złą ze względu na swoje poglądy, bo jest to partia młoda, która kształtuje się pod wpływem Andrzeja, swego przewodniczącego, a ten zaś jest człowiekiem na swój sposób wybitnym i ciągle się rozwijającym. Dla mnie samoobrona jest partią złą, bo dowodzi racji mojej teorii o prywacie panującej wśród polityków - nawet tych najmłodszych stażem. Nie trzeba szukać ani daleko, ani długo, by znaleźć wiele przykładów na to, jak wykorzystują władzę posłowie Samoobrony.

Cytat:
Ja bym zróżnicował siłę głosu obywatela w zależności od wykształcenia. Co np menel spod monopolowego może wiedzieć o polityce? Czy rzeczywiście zasługuje na prawo decydowania o losach państwa na równi z profesorem uniwersytetu? Mnie taka "równość" nie przekonuje


O ile nie sposób sie nie zgodzić, że menel wie o polityce mniej niż profesor, o tyle takie różnicowanie w demokratycznym państwie jest niedopuszczalne i prowadziłoby do rewolucji (jeżeliby w ogóle do niego doszło). Demokracja powinna funkcjonować w ten sposób, że profesor powinien stanowić nie lada autorytet dla takich meneli i jego głos na forum publicznym powinien przekonywać wielu i w tym powinna się przejawiać wyższa siła głosu profesora od siły głosu menela, który nie byłby w stanie przekonać nawet swoich kumpli. Niestety w Polsce demokracja jest jeszcze raczkujący, a my - Polacy - pokutujemy jeszcze za swoje grzechy i tkwimy ciągle w szlacheckim, sarmackim sobiepaństwie, gdzie byle menel ma się za równego profesorowi, a nawet lepszego od niego, bo co taki profesor może wiedzieć o życiu?
  Temat: Icewind dale
Krzak

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4684

PostForum: Archiwum   Wysłany: Czw Cze 17, 2004 1:41 pm   Temat: Icewind dale
Znawcą nie jestem, ale Ice... nie jest rpg'iem? Bo jeżeli tak, to troche w dział nie trafiliście.
A druga sprawa:
Cytat:
Piszci cos o tej grze.

To nie jest najlepszy początek dla nowego tematu. Lepiej zadac jakies konkretne pytanie - wtedy jest o czym pisac.
  Temat: 100 pln dla kazdego sztabowicza!
Krzak

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5286

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Cze 14, 2004 5:19 am   Temat: 100 pln dla kazdego sztabowicza!
Hehe, ciekaw kto postawił na Portugalię. Kurcze, że też nie przeczytałem tego wątku wcześniej, sam bym skoczył do najbliższego bookmachera
  Temat: Błąd
Krzak

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 26671

PostForum: O forum   Wysłany: Pon Cze 14, 2004 4:38 am   Temat: Błąd
Oto co mi wyskoczylo piszac ostatniego posta
Cytat:

Błąd Ogólny

Failed sending email :: PHP ::

DEBUG MODE

Line : 234
File : /home/sztab/www/forum/includes/emailer.php


Jednak post załadował się poprawnie.
  Temat: Heroes of might and magic
Krzak

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 16694

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Cze 14, 2004 4:35 am   Temat: Heroes of might and magic
Cytat:
Hm, to troche dziwne, bo czarne maja prawie o 2x wieksza obrone i hp, no i nie dziala na nie magia (co jest duzym atutem Ksocianych). Jakie byly proporcje liczbowe? No i czy wykorzystales glowna zalete czarnych, czyli fakt ze jednoczesnie zieja ogniem na dwa najblizsze pola ?!

Smokow koscianych na starcie bylo wiecej i zostaly na nie rzucone silne czary ochronne i potem ciagle rzucany byl czar ressurection, badz jakis z jego odmian (nie pamietam dokladnie, jak sie nazywal) Ja zas gralem silnym magiem i ciagle rzucal jakies silne czary niszczace, wykorzystujac przy tym wszelkie zalety czarny smokow. Niestety wrogi mag byl na tyle potezny, ze straty zadawane mu przez moje smoki niwelowal za pomoca tego czaru, co doprowadzilo do dosc powaznej kleski moich wojsk.
  Temat: ulubione gry :)
Krzak

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32442

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Cze 04, 2004 9:32 am   Temat: ulubione gry :)
1. Command & Conquer - moja pierwsza oryginalna gra, moja pierwsza gra na CD, moje pierwsze oryginalne pudełko, moja pierwsza miłość :wink:
(1. Ex aequo: C&C, oraz: Bruce Lee i Zorro na Atari XE - przez te dwie gry umialem czytać i pisać w wieku 4-5 lat :D , w tym samym czasie zacząłem się nauki angielskiego - w koncu trzeba było wiedzieć, co to tam wyskakuje na ekranie :) )
2. Starcraft - trzy rasy, a strategii wiecej, nizli by to trzech polskich poslow bylo :P
3. UFO, X-Com (Ufo 1 i 2) - pierwsze tak wyśmienite połączenie czasu rzeczywistego i tur, pierwsze tak wyśmienite połączenie wątku strategicznego (globalnego) i taktycznego, pierwsze tak wyśmienite połączenie ekonomii i strategii z koniecznoscia rozwoju naukowego, przy tym nieliniowa fabuła - pierwsza prawdziwa miłość (mimo, że gry starsze od C&C, to jednak musiałem do nich dojrzeć)
4. Civilization 1 - pierwsze zauroczenie :)
5. Stronghold - do niedawna w mej pamięci jedynie tkwiło mgliste wspomnienie wspaniałej gry, w która grałem jakoś w okresie mojej I Komunii - jedyne co mi świtało w głowie, to dziwna piramida po prawej stronie ekranu. Jakieś pół roku temu odnalazłem ją. Ach... :roll:
6. Heroes of Might & Magic 2 - te bezsenne noce spędzone z bratem na walkach ze smokami, hydrami i najgorszym - z duszkami :)
7. Warlords II Deluxe - jak wyżej, tylko z kumplem. Do tej pory mamy oryginalna płytę. Ciągle próbujemy to gdzieś uruchomić, ale nasze kompy są już niestety za nowe :(
8. Settlers 1 - jedna z niewielu gier, która potrafiła wciągnąć mnie na wiele, wiele, wiele, wiele, wiele, wiele, ... godzin.
9. Steel Panthers 1 - pierwsza gra, na której "uczyłem się" turówek. Myślę, że w swoim czasie była to prawdziwa perełka. Albo nawet diamencik :)
10. Warcraft 1 - powinien być wyżej, ale zapomniałem o nim :wink: - do tej pory pamiętam recenzję w śp. Top Secret i moją reakcję. Bratu trułem dupę przez dłuuugi czas, zanim tego skądś nie załatwił na dyskietkach. Swoją drogą - jak wtedy te gry się rozchodiły, to ja nie wiem. Chyba zaraz zerknę, czy mam jeszcze ten numer TSa :)

Strasznie mało tych 10 miejsc :) , poza tym trudno ustalić jakąś kolejność, wolałbym 10 gier, ale równolegle ustawić poprostu na pierwszym miejscu. W mej pamięci - ach te wspomnienia, aż się w sercu ciepło robi, jak to kiedyś fajnie było. :cry:
  Temat: Może dział "Filmy" ... ?
Krzak

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5296

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 02, 2004 11:51 pm   Temat: Może dział "Filmy" ... ?
Ja za to maniakiem moze nie jestem, ale nie domagam się dodania działu seks, a tu na pewno wielu by mnie poparło :P
Jezeli chcesz pogadać o filmach, to załóż temat w dziale Off Topic, albo idź na jakieś forum o filmach. To forum jest chyba o strategiach i wojskowości, jeśli mnie pamięć nie myli (a słabą mam, więc poprawcie mnie w razie czego)
  Temat: Może dział "Filmy" ... ?
Krzak

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 5296

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 02, 2004 11:31 pm   Temat: Może dział "Filmy" ... ?
Ja mam jeszcze kilka propozycji na nowe działy:
- seks,
- muzyka,
- teatr,
- science-fiction,
- ksiazki,
- humor,
- ...

Cytat:
to tylko taka moja propozycja aby troche rozruszać forum żeby było też troche "rozrywki"...


Przepraszam, że to brzmi tak sarkastycznie, ale doprawdy mnie rozbawiłeś.
  Temat: Matura i po maturze, KULL wraca !! :)
Krzak

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8338

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 02, 2004 11:23 pm   Temat: Matura i po maturze, KULL wraca !! :)
To kolejny powód, dla którego tam idę - pociągająca nazwa :P
  Temat: O forum!
Krzak

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7594

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 02, 2004 11:22 pm   Temat: O forum!
No. Tak właśnie myślałem, ale nie można by tego co pół roku zmieniać?
Zresztą i tak jest dobrze - przynajmniej przez pół roku :)
  Temat: Rada Sztabu - wybory w czerwcu
Krzak

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4748

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 02, 2004 11:20 pm   Temat: Rada Sztabu - wybory w czerwcu
drAq napisał/a:
Hmm... Ja to widzę tak, że kandydatów wybierze ogół przez głosowanie na nich :) Znaczy jeśli ktoś powie, że głosuje na Klemensa - stajesz się kandydatem (potencjalną ofiarą :twisted: )


Jeżeli mielibyśmy przyjąć taki system, to przydałoby się zrobić spis aktualnie aktywnych członków.
Moim zdaniem jednak warto najpierw owe ofiary się pytać, czy do Rady chcą kandydować, bo bezsensu wybrać Radę, w której nikomu się nie będzie nic chciało, bo "ja wcale nie chciałem tu być, to Wy mnie wybraliście".
Z tego powodu ja od razu odpadam jako kandydat - mi się nigdy nic nie chce ;P
  Temat: WESTFALEN
Krzak

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 12203

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Cze 02, 2004 11:14 pm   Temat: WESTFALEN
Zgadza się. Niech chorąży nie zdradza sekretów z kantyny :P

***

Poza tym, kto tu kogo wykorzystuje - o to cytat listu Radzika do mnie:
"No niestety - ja mam już FP ze wszystkimi prócz Ciebie, więc sam się do Ciebie przymierzałem."
Dla nie wtajemniczonych FP = Final Peace = Pokój do końca - specjalny pakt nieagresji trwający do końca gry, nie można go zerwać, bo grozi straceniem reputacji i (przedewszystkim) zaufania w innych grach (w WF rozgrywane jest wiele gier równolegle).
  Temat: O forum!
Krzak

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7594

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 02, 2004 7:08 pm   Temat: O forum!
Na forum jest błąd - ciągle źle podawana jest godzina nadesłania wiadomości. Dokładnie godzina. Mniej więcej godzina ;) Znaczy sie piszę i wysyłam coś o 19, a na forum wyskakuje, że to było o 18. O to właśnie mi chodzi.
  Temat: Matura i po maturze, KULL wraca !! :)
Krzak

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 8338

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 02, 2004 7:04 pm   Temat: Matura i po maturze, KULL wraca !! :)
Hej, hej! Witam! Ja również już PO :)
Wyniki maluja się dosyć różowo. A przynajmniej dobrze.
Polski: 4, 4
Matma (pisemnie): 4
Fizyka (ustnie): 4
(hehe, jaka różnorordność, nieprawdaż?? :P )
Angielski (ustnie): 6 (jak na Sztabowego Tłumacza przystało :wink: )
Na studi się wybieram na PŁ: CKM - Polibuda Łódzka: Centrum Kształcenia Międzynarodowego. Kierunek się nazywa dość obiecująco: Mechanical Engineering and Computer Science, ale po polsku brzmi on (ze stron PŁ): Mechanika i Budowa Maszyn :P
Ludzie z CKM'u mówią, że nie warto na te studia iść, bo wykładowcy nie znają angielskiego. Moim zdaniem to właśnie jest powód, dla którego warto na te sudia iść - skoro taki profesor nie zna angielskiego, to skąd będzie wiedział, o czym ja mówię na egzaminie? :wink:
Pozdrawiam i spadam na miasto zagrać z kumplami w szachy przy browarku :)
  Temat: Potrzebuje neta
Krzak

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5061

PostForum: Archiwum   Wysłany: Sro Cze 02, 2004 6:53 pm   Temat: Potrzebuje neta
Jezęli chodzi Ci o szybki dostęp do sieci, to ja polecam dowolny sklep wędkarski - błyskawiczny dostęp (pewnie będą mieć kilka na magazynie, a w razie czego mogą zawsze zamówić), niezawodność, doskonała cena. Po zakupie własnej sieci dostep jest darmowy i całodobowy : :D
 
Strona 4 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
anime, opowiadania
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16