gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 179
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kto udziela sie na innym forum ?
Krzak

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4838

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 1:29 am   Temat: Kto udziela sie na innym forum ?
Ponieważ jest to off-topic, to mogę trochę zaspamować i napisac, że ja Sztabu nie zdradzam i na żadnym innym forum sie nie udzielam (zresztą skąd tyle czasu wziąść ;P ).
A co do tego url'a, to powinno działać coś takiego:
Kod:
[code][url=http://www.sztab.com] Gry strategiczne, strategie rts [/url][/code]



*** Po chwili:
No i nawet działa ;P
  Temat: Fragile Allegiance
Krzak

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4538

PostForum: Archiwum   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 1:19 am   Temat: Fragile Allegiance
Polecam google. Mozna na nim wyczarować naprawde mnóstwo rzeczy. Najpewniej jednak będzie, gdy użyjesz jakiegoś iMesh'a, Kazy, eMula, albo inne jeszcze badziewie - tam znajdziesz napewno.
  Temat: Rome: Total War
Krzak

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8609

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 1:15 am   Temat: Rome: Total War
Nie będę się pytał, czy się Wam podoba, czy też nie, bo gra musi się podobać - nie ma wyjścia, w końcu to forum dla strategów :D
Nie będę też się pytał, jakie są Wasze strategie, ulubione nacje, itp. bo za krótko w to gram, by móc samemu się wypowiadać (jeszcze nawet nie przeszedłem kampanii imperialnej, dopiero zaczynam kumać o co chodzi w finansach :) ).
Ale jestem ciekaw po dyskusji o EU, do jakiego rodzaju strategii zaliczycie tą grę - turówki, czy RTSy?? Jaki jest mój wybór, wiadomo - wystarczy spojrzeć, gdzie umieściłem ten temat. Dlaczego? Bitwy są "tylko" dodatkiem do tej gry i można je pominąć, zresztą można je uznac jedynie za takie zręcznosciowe "wstawki" (gry wewnątrz innej gry), której dawniej często były popularne w przeróżnych gatunkach (w tej chwili przypomina mi się jedynie Comannder Keen z nieśmiertelnym pongiem w zegarku, ale jeśli ktoś chcę, to poszukam więcej przykładów).
  Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Krzak

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 15100

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 1:08 am   Temat: Elder scrolls 4: Oblivion (sequel Morrowind'a)
Wszystkie poprzednie części tej gry były wprost wspaniałe (choć jak dla mnie Morrowind po kilku(set)dziesięciu godzinach powiewał nudą, a ciągłe zaczynanie od tego samego poprostu... odrzucało). Jak sądzicie, co przyniesie najnowsza odsłona tej gry? Czy jej twórcy wywiążą się ze swego obowiązku? ;)
Drobny link dla tych, którzy nie wiedzą, o czym mówie:
Elder scrolls 4: Oblivion
  Temat: W samo południe - INWAZJA!
Krzak

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4831

PostForum: Militaria   Wysłany: Pon Sty 31, 2005 1:00 am   Temat: W samo południe - INWAZJA!
Ja zaś na flankach ostrzeliwałbym okręty wojenne, by móc próbować kontratakować flotą (choć przy inwazji morskiej, to raczej już nie powinienem jej mieć - przynajmniej w danym regionie) w pozostałej zaś części frontu położyłbym ogień na plażę. Jakiekolwiek wykorzystanie samolotów sprowadzałoby sie do bronienia umocowań przed wrogimi myśliwcami i bombardowanie plaży.
Ajmdemen napisał/a:
Oczywiście tak działałbym, zakładając, że dysponuję siłami mogącymi przpeprowadzić skuteczny kontratak i zepchnąć przeciwnika do morza. Jeśli nie, to wojna jest już przegrana i można zacząć rokowania

Sądzę, że gdy przeciwnik przeprowadza inwazje, to rokowania raczej są... nie na miejscu. Raczej należy możliwie najszybciej zorganizować kontratak, bądź umocnić drugą linię obrony i sprowadzić posiłki.
  Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Krzak

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 68855

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sob Sty 29, 2005 10:49 pm   Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Hmm... Podeslano mi informacje, ze nie dzialaja statystyki na naszej stronce wraz z takim linkiem:
http://stat.webmedia.pl/cgi-bin/anal?svv
(link do "stat 4 u" z buttona po lewej stronie)
  Temat: Promocja sztabu- zdobywamy linki
Krzak

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15749

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sob Sty 29, 2005 4:56 pm   Temat: Promocja sztabu- zdobywamy linki
Ja chciałbym zauwazyc, ze jakoś już od ponad roku praktycznie non-stop i bez przerwy reklamuje Sztab wśród wszystkich znajomych - spójrzcie na mój opis o dowolnej porze dnia i nocy.
  Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Krzak

Odpowiedzi: 136
Wyświetleń: 68855

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Sro Sty 19, 2005 12:22 am   Temat: tu wpisujcie zauwazone błędy na stronie.
Przyszedl do mnie email z wiadomoscia, ze czeka na mnie na forum wiadomosc prywatna. Po wcisnieciu linka w tej wiadomosci, wyskoczyl mi w IE nast. komunikat:
"message_die() was called multiple times. This isn't supposed to happen. Was message_die() used in page_tail.php?"
  Temat: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
Krzak

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4259

PostForum: Archiwum   Wysłany: Wto Sty 18, 2005 12:19 am   Temat: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...
W odpowiedzi na list Hipolita (w innym dziale) postanowilem otworzyc nowy temat, w ktorym chcialbym zadac kilka pytan:
1. Czy jest ktos, kto moze mi powiedziec, jakie obecnie strategie bedace w fazie produkcji znajduja sie w czolowce, jezeli chodzi o wyrazane przez internautow zainteresowanie nimi.
2. Czy jest ktos, kto moze przeslac mi codziennie na maila (jedyny obecnie pewny kontakt ze mna) jedna absolutnie swieza wiadomosc ta temat danej gry w jez. angielskim.
3. Jezeli odpowiedx na oba powyzsze pytania brzmi TAK, to czy ten ktos moze sie ujawnic?

Wiem, ze jestem troche wygodny zadajac, by ktos wyszukiwal newsy za mnie, ale ja naprwade nie znalazlbym na to czasu. Tlumaczenie newsow moge uznac za powtorke z angielskiego, ale szperania w sieci nijak nie moglbym wytlumaczyc :)

****
Nie wyjasniłem po co to wszystko - otóż mógłbym podane newsy błyskawicznie tłumaczyć, a nastepnie wysylac (np. do Klemensa) celem umieszczenia ich na stronie.
Wskazowki, jak znalezc świezego news'a po angieslku dla osob nieznajacych angielskiego:
-wpisz w Google nazwe gry (po angielsku)
-wejdz w dowolny link, a nast. szukaj "News"
-spojrz na date i wybierz mozliwie najaktualniejsza
-spojrz w tekst News'a i poszukaj słów: "extra", "fresh", "just", "exclusive"
-spojrz na naglowek - czy sie blyszczy, swieci, itp.
-jesli zauwazysz ktores z powyzszych - wytnij tekst news'a (razem z naglowkiem i data) i wyslij do mnie dopisujac adres strony, skad go wziales
-w przeciwnym wypadku kliknij "wstecz' i szukaj dalej...
:D
  Temat: W samo południe - Czy wszystko działa?
Krzak

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4394

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Sty 17, 2005 11:43 pm   Temat: W samo południe - Czy wszystko działa?
Moim skromnym zdaniem tzw. bugi powinny jaknajbardziej miec wplyw na koncowa ocene. Wystepowanie bugow (szczegolnie razacych lub w duzych ilosciach) swiadczy o podejsciu tworcow gry do tematu, jaki m jest tworzenie gier oraz o ich stosunku do swoich klientow - graczy. Sprzedawanie gier z bugami, jest dla mnie jak sprzedawanie samochodow "bez paru srubek", butow z dziurawymi podeszwami, koszul bez guzikow, itp. Oczywiscie nie sposob jest sie uchronic przed kilkoma bugami, ale wyraznie jest widac, roznice miedzy gra nieco niedopracowana, a taka, ktora specjalnie wydano za wczesnie. Za takie podejscie powinny nalezec sie pkt. ujemne, zas za dbanie o szczegoly i dopracowywanie swoich produktow powinny przyslugiwac dodatkowe pkt. w ocenie gry.
  Temat: Mam pomysł!
Krzak

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22011

PostForum: Sztab VVeteranów - strona   Wysłany: Pon Sty 17, 2005 11:31 pm   Temat: Mam pomysł!
Muszę przyznac, że są to wszystko ciekawe pomysły i dosyć "górnolotne", ale co nie znaczy, że nie możliwe do zrealizowania. Jednak ja się obecnie za bardzo nie udzielam choćby nawet na forum, co tu dopiero mówic o jakiejkolwiek innej, powazniejszej pracy.
Jednak myślę, ze najprostszym do zrealizowania i być może faktycznie bardzo opłacalnym przedsiewzieciem bedzie prowadzenie stron tematycznych o najbardziej popularnych strategiach, ktore sa jeszcze w fazie produkcji - nie ma nic latwiejszego niz tlumaczenie z angielskiego oficjalnych newsow. Mysle, że moznaby bylo przy tym porozmawiac z odpowiednimi instancjami, aby uzyskac na to zgode i nie byc posadzonym o plagiat. Badz tez zwyczajnie ich cytowac (w calosci), badz tez wykorzystywac i wplatac chocby same fragmenty oficlajnych tekstow. Mysle, ze jestem w stanie przetlumaczyc do 0.5 strony angielskiego tesktu dziennie, jesli tylko dostane go na maila. Moja przepustowosc napewno sie zwiekszy po sesji :D
  Temat: Sztab RPG is dead?
Krzak

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6980

PostForum: Dyskusja ogólna   Wysłany: Sro Sty 12, 2005 9:40 pm   Temat: Sztab RPG is dead?
Dzisiaj coś mi się nagle przypomniało i postanowiłem to natychmiast sprawdzić. Sprawdziłem. Sztab RPG został porzucony i już od ponad roku nie aktualizowany, a szkoda - zapowiadał się fajnie. Co mamy w planach dot. Sztabu RPG?
  Temat: Homoseksualizm
Krzak

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 16927

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Sty 06, 2005 7:32 pm   Temat: Homoseksualizm
Nie bardzo mam ostatnio czas na cokolwiek, bo sesja zbliza sie wielkimi krokami a kolokwia mam praktycznie co drugi dzień i jest śmiesznie, ale pokrótce co mam do powiedzenia na ten temat:

1. Skad sie bierze homoseksualizm?
Wbrew temu co napisał Gonzo z "tym" się nie rodzimy, lecz nabywamy w trakcie wychowania. Polecam lekture na temat "konfliktu Edypa" - mam dziewczyne psychologii, wiec cos tam wiem :)

2. Zwiazki homoseksualne, a adopcja dzieci.
Przeciwko zwiazkom homoseksualnym nic nie mam i uwazam, ze nic nam (osobom postronnym) do tego - tak jak napisał Simon - jesli dwie osoby się kochają, to stawianie murów na ich wspólnej drodze osoby romantyczne mogłyby nawet nazwać zbrodnią i to niezaleznie czy osoby są tej samej płci, czy przeciwnych. Jednak dziecko wychowywane w związku homoseksualnym, nie będzie do końca normalne (a bynajmniej jego szanse na "normalność" drastycznie maleją) - patrz ponownie konflikt Edypa.

Chciałbym jeszcze rozwinąć kilka tematów, ale w tej chwili naprawde nie mam już czasu - dzisiaj miałem koło, jutro mam też koło i ogólnie jest wesoło :)
  Temat: Religia
Krzak

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13414

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Sty 04, 2005 12:35 am   Temat: Religia
Ajmdemen napisał/a:
Możesz oczywiście spróbować udowodnić, że odsetek wierzących wśród mądrych jest większy niż wśród ogółu, ale ja bym się tego nie podejmował :)


We czwartek czeka mnie kolokwium z tz. matematyki dyskretnej i do tego czasu zapewne naucze sie udowadniać wiele rzeczy i na różne sposoby. Byc może więc z ciekawości podejmę się tej próby i wspomogę kolegę :) Wiec strzeż się... ;)
  Temat: ulubione gry :)
Krzak

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32334

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pon Sty 03, 2005 1:15 am   Temat: ulubione gry :)
Ja raczej wymienie gry, do których mam największy sentyment, a nie te najlepsze, gdyz napewno takich nie umiałbym znaleźć - zbyt wiele tytułów mi przychodzi do głowy, a żeby wybrać którykolwiek i postawić go na czele przed innymi - toż to świętokradztwo.

Wiec teraz tytuły:
Civilization I - miód i multum mozliwości gra wszechczasów do tej pory w nią grywam czasem
Dune I i II - wiem, że znacząco jedna od drugiej się różni, ale obie w swoim czasie były poprostu świetna, wręcz genialne.
HoMM I i II - do "jedynki" mam wielki sentyment, zaś do "dwójki" - jeszcze większy i te wszystkie długie noce spędzone z bratem walcząc o każdy zamek i każdą kopalnie - ehh...
Stronghold (ale taki bardzo stary, z piramidką po prawej stronie dla wtajemniczonych;) - uwielbiam tą grę, a ostatnio udało mi się ją odnaleźć i przypomnieć stare, dobre czasy :D
Command & Conquer - moja pierwsza oryginalna gra. Ten klimat, ta muzyka, ta fabuła, te filmy, to wszystko. I jeszcze ten Kaczor w telewizji - szalałem na punkcie tej gry, a Brotherhood of NOD i Kane to dla mnie symbole mojej młodości i beztroski. A do tego jeszcze ten skorpion na czerwonym tle - aż ciężko mi się robi na sercu, gdy o tym wszystkim pomyśle
Warcraft I - co tu wiele gadać. Czapki z głów Panowie!
Starcraft - dłuuuuugo z kumplem graliśmy we dwoch po sieci i do tej pory nie udalo nam sie rozwalic 3 komputerow przeciwko nam dwoch :) ale mimo to gra byla swietna ;P
Diablo I - kiedy zobaczyłem ją u kumpla po raz pierwszy poczułem co to zazdrość - jak on może mieć lepszy komputer niż mój i dlaczego takie gry mi nie chodzą?!

Mógłbym jeszcze długo pisać, ale czas iść już spać, bo dzisiaj mam koło z matmy :)
 
Strona 2 z 12
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 16