gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 1539
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Katolicyzm
Klemens

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27580

PostForum: Off Topic   Wysłany: Nie Lip 10, 2011 9:47 am   Temat: Katolicyzm
Pewnie dużej części z Was ten fakt umknął, z tego prostego powodu, iż jakoś tajemniczo nie był zbyt eksponowany w mediach, acz Wielka Izba Europejskiego Trybunału Praw Człowieka zmieniła orzeczenie w przedmiocie skargi pp. Lautsi, czyli wywieszania krzyży w szkołach.

Co Wy na to?

Ps. Warto przeczytać dla samej angielszczyzny, w pełni zrozumiałej, acz miejscami dość radosnej :wink:

Źródło: http://www.echr.coe.int/e...rs_v__italy.pdf
  Temat: Mroczne wieki - save game
Klemens

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7378

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pon Cze 20, 2011 11:12 pm   Temat: Mroczne wieki - save game
Hmm, dziwne, takąż samą wersję mam zainstalowaną u siebie, a pliki są...

Tak mi chodzi tylko po głowie - a nie masz stosownych plików w którymś z podkatalogów w folderze systemowym "Documents and Settings"? W niektórych wersjach XP-ka czasami tam takowe trafiały.

Druga rada z gatunku "a nuż" - skoro tamte save'y tak banalnie wchodzą, to włącz wyszukiwanie plików i wpisz nazwę save'a, może trafił do jeszcze innego dziwnego miejsca.
  Temat: Gry ze stajni EA dostępne na Good Old Games
Klemens

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6541

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Cze 03, 2011 8:28 pm   Temat: Gry ze stajni EA dostępne na Good Old Games
PAK napisał/a:
Ostatni akapit wiadomości daje do zrozumienia, że kwestia ponownej publikacji System Shock i Syndicate pozostaje otwarta. Prawdopodobnie trwają negocjacje. IMHO EA wykazałoby się głupotą, gdyby nie dali GOG praw do tych tytułów.


Mi się wydaje, że kwestia Syndicate'a jest bardziej złożona, a to ze względu na prace nad jego quasi-remakiem.
  Temat: Gry ze stajni EA dostępne na Good Old Games
Klemens

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6541

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Cze 03, 2011 6:41 am   Temat: Gry ze stajni EA dostępne na Good Old Games
PAK napisał/a:
SID MEIER'S ALPHA CENTAURI !!!


Faktycznie - bomba!
  Temat: I po Usamie
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5749

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Maj 04, 2011 4:36 pm   Temat: I po Usamie
PAK napisał/a:
Byli oficjalnymi funkcjonariuszami, dysponującymi stosownymi immunitetami ale i podlegali określonym obowiązkom i przepisom prawa międzynarodowego.


Nic z tych rzeczy, Norymberga to był jeden wielki precedens - problem ze zbrodniarzami nazistowskimi polegał na tym, że oni właściwie byli nie do ruszenia z legalistycznego prawnopozytywnego punktu widzenia, trzeba było aż wymyślać formułę Radbrucha i trzy nowe rodzaje zbrodni (przy przełamaniu zasady lex retro non agit).

PAK napisał/a:
W sumie reprezentując uznane państwa sami byli podmiotami prawa międzynarodowego.


Nic z tych rzeczy, są wielkie spory co do tego, czy tzw. państwa in statu nascendi są podmiotami prawa międzynarodowego, a przeogromne co do korporacji międzynarodowych, ale żaden arcyliberał-internacjonalista by nie powiedział, że takim podmiotem może być jednostka.

PAK napisał/a:
No nie Klemens, pojechałeś trochę za daleko. Zbrodnia przeciwko pokojowi to "planowanie, przygotowywanie, inicjowanie lub prowadzenie wojny agresywnej, z pogwałceniem międzynarodowych traktatów, uzgodnień, gwarancji, uczestnictwo w planowaniu lub konspiracji mającej na celu dokonanie powyższych".


Miałem na myśli zakwalifikowanie czynu bin Ladena - tj. ataku na WTC - z punktu widzenia prawa międzynarodowego - była to zbrodnia przeciwko pokojowi, atak na cywilów można by też uznać za zbrodnię wojenną. A za coś takiego zgodnie z prawem międzynarodowym jest właśnie sąd a nie wyjęcie spod prawa.

Czyn Amerykanów zaś wygląda na "zwykłe" zabójstwo.

PAK napisał/a:
W prawodawstwach krajowych zawsze są przepisy mówiące o obronie koniecznej, w ten czy inny sposób, węziej lub szerzej, zezwalające obywatelom na zabicie osób łamiących prawo.


Tak, ale nigdy nie jest łamaniem prawa uprawniającym do zastosowania obrony koniecznej siedzenie w domu. Mamy tu w najlepszym razie klasyczny eksces ekstensywny (antyterrorystów i osób zlecających im zabicie), który to nie mieści się w granicach obrony koniecznej, jest więc karalny.

PAK napisał/a:
W prawie międzynarodowym uprawnienia państw do samoobrony są znacznie szersze, czy to się komuś podoba czy nie.


No właśnie nie - prawo międzynarodowe jest tu bardzo konserwatywne. Abstrahując już od kwestii tzw. uderzenia prewencyjnego, szalenie kontrowersyjnego zagadnienia, to nawet jego zwolennicy przyznają, że zgodnie z Kartą Atlantycką najpierw jest potrzebna zgoda RB ONZ. A tej tu niewątpliwie nie było.

PAK napisał/a:
Szczególnie przed zagrożeniami nie objętymi prawem międzynarodowym - czyli Al-Kaidą.


Ależ jak najbardziej objętym - międzynarodowe konwencje antyterrorystyczne powstały już przed atakiem na WTC.

PAK napisał/a:
Nie udowodnisz Amerykanom, że nie podjęli próby aresztowania Usamy. Wysłali oddział wojsk specjalnych, a nie B1B czy B2...


Akurat ciężar dowodu okoliczności wyłączającej karalność (bezprawność) obciąża oskarżonego:)

PAK napisał/a:
Usama sam się kwalifikował przed Trybunał


Otóż to! Przed Trybunał, a nie od razu pluton egzekucyjny.
  Temat: I po Usamie
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5749

PostForum: Historia   Wysłany: Wto Maj 03, 2011 1:12 am   Temat: I po Usamie
PAK napisał/a:
Przed sądem stawia się przestępców, indywidua wypowiadające państwu wojnę muszą się liczyć z fizyczną likwidacją.


Nawet taki Hussajn miał sąd, że o zbrodniarzach z Norymbergi czy Hagi nie wspomnę.

PAK napisał/a:
Prawo międzynarodowe jest dość bezwzględne w tej kwestii dla gości którzy uroją sobie jakieś krucjaty przeciwko państwu stanowiącego podmiot tegoż prawa.


Prawo międzynarodowe taki czyn w najlepszym razie kwalifikuje jako zbrodnię przeciwko pokojowi, jeden z "podrodzajów" zbrodni przeciwko ludzkości - a za coś takiego w czasach ONZ stawia się przed sądem.

PAK napisał/a:
Zresztą prezydent USA ma chyba uprawnienia do nakazania likwidacji osób stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa USA i jego obywateli. Więc podejrzewam, że jakby pogrzebać to z punktu widzenia formalno-prawnego sprawa może być nawet bardziej czysta niż się wydaje.


"Chyba":) Obawiam się, że jeśli nawet jest stosowny przepis - a już abstrahuję tutaj od kwestii prawnomiędzynarodowych czy choćby prostego faktu, iż operacja bynajmniej nie odbyła się na terytorium USA - to zawiera on passus "w razie braku innej możliwości":)

PAK napisał/a:
A Ty drogi Klemensie chyba przesadzasz z poprawnością polityczną. :wink:


Ponieważ twierdzę, iż każdy ma prawo do sądu? :wink: Nadto doceń fakt, iż w ogóle się nie wypowiedziałem w temacie kary śmierci:)
  Temat: I po Usamie
Klemens

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5749

PostForum: Historia   Wysłany: Pon Maj 02, 2011 8:33 pm   Temat: I po Usamie
Mnie zadziwia jedna rzecz - a mianowicie jak łatwo w przecież praworządnym kraju, jakim są Stany Zjednoczone, można było wydać rozkaz "zabić" bez wyroku sądu. Ok, wiem, że Osama nawet się nie krył ze swym autorstwem ataku na WTC i proces w dużej mierze byłby formalnością (ale już procedury ekstradycyjne niekoniecznie...;)), niemniej chociażby można było udawać, że celem sił wywiadowczych było nade wszystko pochwycenie Saudyjczyka - tymczasem nikt się tak nawet nie krygował... i właściwie nikogo to nie oburzyło!
  Temat: Pieniądze za pokój.
Klemens

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6277

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Wto Mar 08, 2011 7:17 am   Temat: Pieniądze za pokój.
Cytat:
Klemens bez urazy ale dla mnie jesteś tylko kolejnym noobem


Zonk, noob o tysiącach godzin doświadczenia na koncie? :mrgreen:

Eltoro napisał/a:
i nie kłóć się ze mną jeśli chodzi o technikalia tej gry


"Jeśli rzeczywistość jest niezgodna z moim poglądem, tym gorzej dla rzeczywistości" :wink:

Spoko, nie zamierzam się kłócić, ale zapewniam Cię, iż WIEM o czym piszę.

Eltoro napisał/a:
Poza tym o czym my tu w ogóle gadamy jak grasz na patchu 1.1 czy jakimś inny gdzie sędziowie zwiększają % produkcji, coty eot a guberki o 1% infle zmniejszają.


Rozmawiamy o wiadomej grze w jednej z jej wersji. :wink: To, iż uważasz ją za nieudaną/nielogiczną nie zmienia faktu, iż jest to jednak Europa Universalis :wink: Prosiłbym jednak o konsekwencję - albo jestem noobem, albo wersja gry niewłaściwa :wink:
  Temat: Pieniądze za pokój.
Klemens

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6277

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pon Mar 07, 2011 6:56 pm   Temat: Pieniądze za pokój.
Eltoro napisał/a:
Klemens znam tą grę i nie opowiadaj mi farmazonów.


Kolego, nad tą grą spędziłem n-tysięcy godzin i zapewniam Cię, iż wiem o czym piszę:) Nie, to państwo nie miało cesarza, nie miało żadnych innych wojsk (a przynajmniej nie na odkrytych przeze mnie kontynentach;)). Podejrzewam, iż to był jakiś bug przejawiający się w ekstremalnych sytuacjach, mam grę w pierwotnej edycji pudełkowej, z reguły nie patchuję.
  Temat: Sesja NWN
Klemens

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5398

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Pon Mar 07, 2011 6:51 pm   Temat: Sesja NWN
Kamar napisał/a:
Jest ktoś chętny do zagrania sesji RPG przy pomocy NWN? Wymagane oba dodatki i patch 1.69.


Mowa o "jedynce" czy "dwójce"?
  Temat: Pieniądze za pokój.
Klemens

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6277

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pon Mar 07, 2011 7:19 am   Temat: Pieniądze za pokój.
Eltoro napisał/a:
Klemens. Każdemu krajowi można zrobić autopokój. Polega to na zyskaniu 100% prowincji i zmasakrowaniu całej floty i armii wroga. Wtedy wyślesz pokój za 100% nawet i przyjmują na pewno ;)


Wyobraź sobie, iż widziałem przypadki odrzucenia propozycji pokojowych w takich sytuacjach, i to gdy moja propozycja była urągająco niższa niż te 100%. Raz nawet musiałem odczekać 5 lat czasu gry, by doszło do automatycznego rozejmu, a przyznasz, że to już zdrowe nie było...
  Temat: DEPRESJA BŁAGAM :( coś podobnego do AOE3
Klemens

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4726

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Mar 06, 2011 8:45 pm   Temat: DEPRESJA BŁAGAM :( coś podobnego do AOE3
Może Anno 1404 lub Król Artur, ewentualnie Grand Ages: Rome?
  Temat: Pieniądze za pokój.
Klemens

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 6277

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Pią Lut 25, 2011 10:12 pm   Temat: Pieniądze za pokój.
Niestety pierwsze dwie części EU (o trzeciej się nie wypowiadam, gdyż poza krótkimi momentami nie grałem) były dość zaburaczone, zawsze mnie śmieszyło, jak komputer mimo totalnej klęski odmawiał zawarcia jakiegokolwiek pokoju... Choć czegoś takiego jak u autora nie doświadczyłem.
  Temat: Gra strategiczna w prezencie
Klemens

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4633

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Lut 20, 2011 11:00 am   Temat: Gra strategiczna w prezencie
Cytat:
Ostatecznie myślę że zdecyduję się na grę Civilization V i mam nadzieję że obdarowany będzie mile zaskoczony :smile:


Tak rzutem na taśmę mogę zasugerować jeszcze to, właśnie zostało wydane - http://merlin.pl/Europa-U...t/8,864751.html
  Temat: (Anty)reforma emerytalna
Klemens

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4633

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Lut 16, 2011 8:36 pm   Temat: (Anty)reforma emerytalna
Ajmdemen napisał/a:
Akurat dotychczasowy (nowy a już stary :) ) system emerytalny zachowywał zasadę, by udział emerytur w PKB się nie zwiększał wraz z upływem czasu.


Jako prawnik od razu dostrzegam, iż "nie zwiększał" bynajmniej nie wyklucza "zmniejszał" ;)

Ajmdemen napisał/a:
Jego dodatkową zaletą była motywacyjna funkcja uzależnienia przyszłych emerytur od wysokości składek. Natomiast antyreforma akurat pozwoli zyskać trochę u emerytów przez doraźne podniesienie ich dochodów. Typowy przykład "demokratyczno-kadencyjnego" myślenia, bo odłożone koszty są ignorowane.


W pełni się zgadzam.

Ajmdemen napisał/a:
To może w tej sytuacji lepiej zerwać z fikcją i zlikwidować cały system. Kto sobie nie odłożył sam na starość niech szuka pomocy u opieki społecznej, która będzie przez to potrzebowała dodatkowych funduszy, więc i podatki wzrosną.


Ale przecież właśnie emerytury są przejawem pomocy społecznej! No chyba że pod tym ostatnim pojęciem masz na myśli filantropię, ale tu historia właśnie nas uczy, iż to nie wystarczy, jeśli nie chcemy, by ludzie umierali na ulicach z głodu.
 
Strona 4 z 103
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
widmo, recenzje anime
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 16