gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 1539
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: (Anty)reforma emerytalna
Klemens

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4663

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lut 15, 2011 7:26 pm   Temat: (Anty)reforma emerytalna
Egzorcist napisał/a:
A czy dobrym pomysłem jest odcięcie zdrowej kończyny tylko dlatego, aby się ona nie zaraziła żadną chorobą od przylegającej do niej innej kończyny?


Pytanie zasadnicze brzmi - a czy to aby naprawdę "inna" kończyna?

Ajmdemen napisał/a:
Ogólnie pytanie otwierające jest klasyczne - czy pomysł rządu jest dobry?


Pomysł rządu bez wątpienia jest "prowizorką", bez jakiejś szerszej perspektywy (co by tam Boni nie mówił o odsetkach etc.), co jednak nie znaczy, że automatycznie musi go to czynić złym. Tak naprawdę jest to powrót do klasycznego konceptu emerytur - czyli założenia, iż emerytura nie jest wynikiem wcześniejszych zabiegów jednostki, lecz wynikiem aktualnej zrzutki społeczeństwa. Oczywiście w pewnym stopniu mnie to martwi, gdyż w przypadku mego wieku emerytalnego (choć przy trybie życia wątpię, bym go dożył) obawiam się solidnej zapaści demograficznej, a w konsekwencji naprawdę głodowych racji.

Z drugiej jednak strony - sytuacja, gdy gros środków finansowych społeczeństwa jest zgromadzonych w rękach osób starszych nie jest zdrowa ani dla gospodarki, ani dla demokracji.

No i wracając do ministra Boniego - jeśli faktycznie teraz popadniemy w zbyt duże zadłużenie, to przyszła deprecjacja pieniądza towarzysząca wynikłemu z tego powodu kryzysowi i tak "zje" środki zgromadzone w OFE. Kto wie, może w tym szaleństwie jest metoda?

Ja na obecne moje składki emerytalne patrzę jak na pieniądze z mego egoistycznego punktu "stracone", tak samo jak na jałmużnę czy darowizny na cele charytatywne. Niestety, ale na starość trzeba zapracować i odłożyć samemu. A emerytury od państwa zapewne będą służyć temu, co pierwotnie, za Bismarcka - wspomożeniu tych naprawdę najbardziej potrzebujących.
  Temat: Gra strategiczna w prezencie
Klemens

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4648

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Lut 15, 2011 7:11 pm   Temat: Gra strategiczna w prezencie
sylssa napisał/a:
Może koś ma jeszcze inne propozycje?


Jakby poszukać nieco w necie, to można znaleźć oferty sprzedaży gry Fallout: Tactics - gra ma odrobinkę już leciwą grafikę (ale tylko odrobinkę), a łączy w sobie Fallouta i całkiem fajną strategię taktyczną.

Inna propozycja - sugerowałbym odrobinkę poczekać na premierę Shogun 2: Total War - trudno mi uwierzyć, żeby Creative Assembly mogło grę popsuć, a pierwsza odsłona serii po dziś dzień jest jedną z moich ulubionych. Ale atmosfery Fallouta w niej nie byłoby za dużo ;)
  Temat: Szukam gry
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6319

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sty 09, 2011 8:19 pm   Temat: Szukam gry
Kamil865 napisał/a:
To jest dostępne w wersji polskiej?


Tego wymogu dotychczas nie było:)

Pierwsze dwie gry w zamierzchłych czasach były wydane na naszym rynku, ale z tego co kojarzę, to żadna z nich nie była lokalizowana.
  Temat: Szukam gry
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6319

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Nie Sty 09, 2011 6:08 pm   Temat: Szukam gry
Kamil865 napisał/a:
1. W których gram III Rzeszą,


Hearts of Iron

Kamil865 napisał/a:
2. W których gram Konfederacją (wojna secesyjna w USA),


Na skalę taktyczną - wybitne starocie w postaci Sid Meier's Gettysburg tudzież Antietam

Na skalę strategiczną - AGEOD’s American Civil War: The Blue and the Gray

Kamil865 napisał/a:
3. W których gram Śląskiem.


Tu właściwie nic mi nie przychodzi na myśl, choć być może taką możliwość oferowały Mroczne Wieki od Paradoxu, już nie pamiętam.
  Temat: Civilizacja III - sposób na korupcje
Klemens

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7072

PostForum: Civilization   Wysłany: Sro Lis 24, 2010 7:04 am   Temat: Civilizacja III - sposób na korupcje
Zmienić ustrój na republikę lub demokrację, co jednak również ma swoje konsekwencje.
  Temat: Szukam Gry
Klemens

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5644

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sro Lis 10, 2010 10:09 pm   Temat: Szukam Gry
Apple napisał/a:
Jest Prawie ją znalazłem tylko nie wiem jak sie nazywa ale mam link , który pokazuje jak ta gra wygląda


Jak się pójdzie do strony z daną fotą, to wskazuje, że jest to niejaki The Strategist 2.5 :wink:
  Temat: Gothic 2
Klemens

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 15184

PostForum: Gry cRPG   Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 6:40 pm   Temat: Gothic 2
isinio napisał/a:
A gdzie moge znaleśc dobry poradnik ?


Nasz jest zdecydowanie najlepszy - http://www.rpg.sztab.com/...othic-2,17.html
  Temat: Piąteczka już tu jest
Klemens

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6181

PostForum: Civilization   Wysłany: Nie Wrz 26, 2010 6:36 pm   Temat: Piąteczka już tu jest
MAO napisał/a:
Ktoś grał?

Ja wyczekiwałem w napięciu, kupiłem w dniu premiery, wróciłem do domu i.... masakra....


Może by tak recenzja?:) Powrót po latach;))
  Temat: gra z nacja polski
Klemens

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5461

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pią Wrz 17, 2010 5:23 pm   Temat: gra z nacja polski
Iwanow napisał/a:
W takim razie możemy też uznać że dowolna gra z aktywną pauzą jest grą turową np. wszystkie bitwy w medieval total war są turowe.


Zaczynasz łapać o co chodzi :wink:
  Temat: gra z nacja polski
Klemens

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5461

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Czw Wrz 16, 2010 7:16 pm   Temat: gra z nacja polski
Iwanow napisał/a:
europa universalis nie jest grą turową!


Ależ oczywiście, że jest! Aktywna pauza sprawia, iż element czasu i szybkości reagowania traci jakiekolwiek znaczenie, a liczy się wyłącznie planowanie - czyli to, co różni turówki od erteesów.
  Temat: Polskie kolonie?
Klemens

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8983

PostForum: Historia   Wysłany: Sro Sie 04, 2010 6:54 am   Temat: Polskie kolonie?
spiderlo napisał/a:
Obiło mi się kiedyś kilkakrotnie o uszy, że dawnymi czasy Polska otrzymała lenno w postaci wysp na południu... Orientujecie się w temacie?


Nie Polska, a Kurlandia, która była polskim wasalem. Te wyspy zaś to Trynidad i Tobago.
  Temat: Worms
Klemens

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 20853

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Lip 30, 2010 10:56 am   Temat: Worms
A może celem powrotu do dwuwymiaru warto byłoby zainwestować w Reloaded - http://sztab.com/news,Dwu...4%85c,5075.html ?
  Temat: Starcraft 2
Klemens

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 16279

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sro Lip 28, 2010 7:04 am   Temat: Starcraft 2
Blizzard jednak jest niesamowity - grę zapowiedział po upływie 9 lat od premiery pierwszej odsłony serii, choć sequel był wypatrywany już po premierze dodatku, a i tak kazał graczom czekać kolejne trzy lata...
  Temat: Problem z EU II, MW i II wojną światową
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 23674

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lip 04, 2010 5:30 pm   Temat: Problem z EU II, MW i II wojną światową
Aspen napisał/a:
Pause break właśnie na laptopie nie mam.


Aż trudno mi w to uwierzyć, z tych modeli, które znam, jest, tylko w innym miejscu, a mianowicie bezpośrednio "sklejony" z kolumną "efek".
  Temat: Problem z EU II, MW i II wojną światową
Klemens

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 23674

PostForum: Europa Universalis   Wysłany: Nie Lip 04, 2010 4:46 pm   Temat: Problem z EU II, MW i II wojną światową
Hunter napisał/a:
Z tego co pamiętam to ja (przynajmniej w HoI II) zatrzymywałem czas spacją :)


A nie klawiszem Pause Break?
 
Strona 5 z 103
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
recenzje anime, fanfiki
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 16