gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 24
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Swiat Kozakow i American Conquest
Filo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 12593

PostForum: HQ of Cossacks Wars Veterans   Wysłany: Sob Mar 12, 2005 11:08 pm   Temat: Swiat Kozakow i American Conquest
http://www.cossacks.xt.pl/
Mam nadzieje że nastąpił wyjątkowy wyjątek i nie złamałem regulaminu 8)
Ale cóż nie potrafie odmawiać .
  Temat: Kara śmierci
Filo

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 23085

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sob Mar 12, 2005 11:00 pm   Temat: Kara śmierci
Cytat:

Paradoksalnie: gdyby zsumowac ofiary wszystkich panstwowych dziesiątkowan, wyroków trybunałów ludowych, wojennych, religijnych, pomyłek sądowych - juz to tylko da nam przerazająco wyrazisty obraz ludobójstwa własnie...


A pomyśl ile było by ofiar gdyby nie pozbyto się tych osób myśle że wielokrotnie więcej .
Cytat:

Tyle że obecnie mamy kryzys moralności i problemem staje się odróżnianie dobra od zła nie tylko dla młodzieży, ale i dla dorosłych, którzy te problemy przekazują dzieciom.


Hmm .. tu mi sie przypomniałprzykład :
Koledzy z mojej klasy wypchali innemu koledze plecak liśćmi , skopali go albo natarli śniegiem . Potem jak siedzieli w klasie rozmawiali jakąto mamy "zwaloną" klase że wzięli kolego skopali .
i nie powiesz mi że oni mają zachwianą moralność - oni doskonale wiedzą co jest dobre a co złe ,ale nie uważajążeby ich ten podział obowiązywał . I nie jest to odosobniony przypadek , mnóstwo osób w naszej szkole(i nie tylko ) ma takie podejście . Niestety .
  Temat: Rosja vs USA
Filo

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41273

PostForum: Historia   Wysłany: Sob Mar 12, 2005 10:36 pm   Temat: Rosja vs USA
Wojna nukelarna to nie skrajnośc - gdyby jedna ze stron stwierdziła że przegrałą to by zrobiła "salwe na porzegnanie" , szczególnie jeśli stroną przegrywającą byli by ruscy .Ale jednak dużo łatwiej zadać straty powiedzmy 50mln ludności Amerykanom ( duże zagęszczenie ludności na wybrzeżach ) niż Rosjanom ( co prawda są wielkie miasta ,ale większośc mieszkańców (chyba) mieszka w miasteczkach ,wsiach i małych miastach . Rosjanie lepiej "znieśliby" wojne nuklearna niż Amerykanie . Zresztą Ruscy podaliby pewnie straty na najwyżej 1mln ,a w Ameryce by sie dorwali ludzie z tych tam różnych organizacji humanitarnych i by wszystko dokładnie policzyć i pokazać jacy to Ruscy niedobzi , ale myśle że wtedy zaczęły by sie demonstracje przeciwko wojnie , Ameryka straciła by sojuszników i wogóle , a w Rosji było by jak w grach - odnotowano by straty , nikt by sie nie przejął i rozdawano by żołnierzom dalej wódke i karabiny co 5 :P Rosjia by nie wygrała bo nie weszła by napewno do USA ,ale Amerykanie też by nie wygrali bo musieli by sie po jakimśczasie wycofać.

@Raynale
Jasne że nie będzie dobrze . Na pocieszenie zostaje nam to że tak nie będzie wiecznie (człowiek nie lubi stałości ) - pytanie tylko : o ile gorzej będzie ?
  Temat: ulubione gry :)
Filo

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 32355

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Pią Mar 11, 2005 3:15 pm   Temat: ulubione gry :)
niestety nie moge napisać w kolejności bo niesposób porównać . Ale :
-Age of Empires 1,2 - moja pierwsza strategia :) Jakie mnie ogarnęło zdziwienie kiedy odkryłem ze jest też druga misja i że można budowac budynki :) a potem że da sie ulepszać wojsko i przechodzić do nastepnych epok , ąż sie łezka kręci .....
- Heroes of Might&Magic - moja pierwsza turówka , nie uwierzycie jak sie z bratem ucieszyliśmy jak po 2 dniach grania po oddaniu tury napełnił sie pasek punktów ruchu :) cały czas gramy z kolegami
-Cossacks (Kozacy) - co prawda podobne do AoE , ale jednak zupełnie inna gospodarka i taktyka walki , i mi się zdaje że jest większa grywalność przez neta .
Europa Universalis - no poprostu cudeńko :) Każdy kto chce zmieniac historie powinien zagrać .
- Twierdza - chciało by sie w nieskończoność bronić swojej małej twierdzy :)
-Cywilizacja 1 - świetna gywalność wciąga na godziny (jeśli nie dnie /tygodnie)
-Warcraft 1 - jak na początku nie odstraczy grafika , to sie można przyssać
-Medival - świetne bitwy , tu nareszcie można sie wykazać geniuszem strategicznym .
Ze strategji to tyle :)
  Temat: Rosja vs USA
Filo

Odpowiedzi: 109
Wyświetleń: 41273

PostForum: Historia   Wysłany: Pią Mar 11, 2005 1:56 pm   Temat: Rosja vs USA
Myśle że Rosjanie co prawda [rzegraliby wojne konwencjonalną , ale wtedy użyliby broni masowej ,a sami by sie pochowali gdzieś na syberii albo w jakichś górach . I Amerykanie by mieli ten sam problem co w Iraku - mnóstwo partyzantów , strat własnych i poprostu nie opłacało by im sie okupować Rosji , której i tak by prawdopodobnie nie zajęli nawet w połowie .
A masówką nie mogą przecież wszystkiego ostrzelać :twisted: . Tak więc musieli by sie po pewnym czasie wycofać ( jak Napoleon i III Rzesza ) i ostatecznie by właściwie nikt nie wygrał . Zagłosowałem na Rosje bo jednak ( jak myśle ) pokazałaby światu że nie da sie podbić Rosji .
  Temat: Swiat Kozakow i American Conquest
Filo

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 12593

PostForum: HQ of Cossacks Wars Veterans   Wysłany: Wto Mar 08, 2005 9:03 pm   Temat: Swiat Kozakow i American Conquest
Zapraszam na forum klanu PAC gdzie możecie sie dowiedzieć prawie wszystkiego o tej grze . :)
  Temat: Recenzenci poszukiwani!
Filo

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 11507

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Wto Mar 08, 2005 8:52 pm   Temat: Recenzenci poszukiwani!
Hmm mogie sprubować . RTS jak i strategie . Nie pisałem jeszcze recenzji , ale gram w te gierki już jakies 8 lat z kumplami .
  Temat: Religia
Filo

Odpowiedzi: 47
Wyświetleń: 13423

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Sty 25, 2005 5:45 pm   Temat: Religia
Kiedys czytałem o badaniach pewnego naukowca-ateisty , badał on energie i materie zawartą w wszechświecie . Jakoś tam liczył, liczył i w końcu mu wyszło że brakuje energii . Wedłóg tego świat nie powinien istnieć ponieważ nie "działa" tak jak powinien . To jest teoria , jednak w praktyce świat jest i ma sie jako tako - skąd więc bierze się brakująca energia ? Mi wytłumaczenie nasuwa się samo .
  Temat: "hirosy" 3
Filo

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 18712

PostForum: Gry strategiczne - turowe   Wysłany: Sob Sty 15, 2005 6:30 pm   Temat: "hirosy" 3
Mojim zdaniem kady zamek jest dobry :D ale nie dla kazdego , to czy zamek jest dobry zalezy od gracza i od strategi jaką lubi ( bo przecierz chodzi o zabawe wiec nie widze celu w graniu zamkiem którego sie nie lubi )
Twierdza i Cytadela są dobre na małe mapy (moim zdaniem ) bo mają tanie wojsko i mozna od razu isc na armie a nie zawracac se głowy kapitolem . Zamek i Rampart są w miare uniwersalne , zamek ma silne jednostki za rozsadna cene , a rampart ma w miare tanie jednostki o rozsadnej jakosci :) no i sa tu jeszcze budowle (skarbiec kraśków ) które dają nam dodatkowe dochody . Lochy są dobre na mapy srednie gdzie wykorzystujemy przewage czarnych smoków i podbijamy wroga , dodatkowo sa tu dobrze dobrane jednostki pasujace do ataku (smoki ,mantkikory,harpie) i obrony (beholdery , meduzy ) a dotego mają silnych magów . Natomiast Forteca (ta z tytanami :P ) jest dobra na XL'ki ponieważ można się na nich rozwinąć spokojnie do Tytanów , a następnie powoli przejmować kontrole nad mapą , powoli poniewarz mamy armie typowo defensywną .
No i ostatni zamek czyli nekropolis :twisted: chyba najbardziej mroczny , z pozoru najsłabszy , ale jednak muj ulubiony . Nadaje sie zarówno na małe mapy z powodu na stosunkowo tanie jednostki jak i na duże z powodu umiejętnosci nekromancji :twisted: bochater z specjalizacja w nekromancji moze wskrzesic 45% poległych jednostek , dotego mozna podbic to o 10% w kazdym necropolis przez zbudowanie necromancy ampfliter , o bodajże 30% mozna dodatkowo podbic przez kaptór wampira , amulet grabaża i buty trupa , czyli w sumie ma sie 85% jednostek wskrzeszonych a jak sie zdobedzie 2 nekropolis i zbuduje sie w nich nekromancy ampfliter to mamy ponad 100% jednostek wskrzeszonych z czego wynika ze nawet jak stracimy wszystkie szkielety w bitwie to wskrzesimy je wszystkie potem a dodatkowo dostaniemy trupy po wrogu czyli nasza armie nie dosc ze nie poniesie strat to jeszcze sie zwiększy . Wampiry w wiekszej ilości sa prawie niesmiertelne bo wysysaja zycie i zmartwychwstaja . Zjawy się regenerują . Zombie maja dobra obrone i wytrzymałość , Lisze są jedyna jednostką strzelającą jednak maja spory zasięg (ten z pełnymi obrażeniami) i atakuja grupy ,a Rycerze Mroku sa najsilniejszymi jednostkami 6 poziomu . Jedyna słabościa sa smoki które sa najgorszą jednostką 7 poziomu .Dlatego armia tego zamku jest jak tocząca sie po stoku kula śnieżna - dopuki się toczy jest coraz większa i zabiera ze soba wszystko co jej ulegnie , jednal gdy napotka przeszkode która ją zatrzyma - rozsypuje się w proch .
Wiec najlepszego zamku nie ma , sa tylko zamki któreymi nalepiej lubimy grać lub którym nam najlepiej idzie . W mojim przypadków jest to nekropolis - nie ma to jak ogromna i niepokonana armia która wchłania podbitych wrogów :twisted: i jeszcze ta mrocznosc :twisted:
 
Strona 2 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
fanfiki, anime
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 16