gry strategiczneSerwis gier strategicznych www.sztab.com  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat

Znalezionych wyników: 899
Forum Strategie Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jaki najlepszy manager?
Ajmdemen

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11833

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Pon Paź 04, 2010 5:27 pm   Temat: Jaki najlepszy manager?
Znalazłem ostatnio całkiem fajnego managera internetowego- football team. Polecam, choć to pożeracz czasu. Nie zaszkodzi jak wejdziecie przez "polecającego" linka ;)
http://s4.footballteam.pl...polecil=51499#v

Tylko nie marnujcie kasy na tzw. punkty premium!
  Temat: Pytanie o książki fantasy.
Ajmdemen

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 24016

PostForum: Książki   Wysłany: Czw Wrz 30, 2010 9:06 pm   Temat: Pytanie o książki fantasy.
1. "Malazańska Księga Poległych" Erikson (duuuużo lektury ;) )
2. "Boże Monarchie" Kearney
3. "Skrytobójca" Hobb oraz "Złotoskóry" tejże autorki
4. "Człowiek ze słowem" Duncan (dawno już to czytałem, ale wspominam jako bardzo dobre)
  Temat: gra z nacja polski
Ajmdemen

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5455

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Sob Wrz 18, 2010 3:05 pm   Temat: gra z nacja polski
Nie uznałbym jednak totalwarowych bitew za turowe. Natomiast wyznacznikiem czyniącym dla mnie EU i HOI turówkami jest wyraźna możliwość wydzielenia tury (odpowiednio - dzień i godzina). Nawet bez aktywnej pauzy byłaby to turówka acz z ograniczonym czasem na wykonanie tury (coś takiego jest możliwe i w HOMM przecież, choć i tura i jej ograniczenie czasowe są znaczniejszej miary).

Zapewne i klasyczne RTS-y są zbudowane tak, że jest tam jakaś najmniejsza jednostka czasu (tura), ale na tyle mała, że poza ludzką percepcją.
  Temat: Starcraft 2
Ajmdemen

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 16273

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Sie 30, 2010 5:42 pm   Temat: Starcraft 2
Trzeba przyznać, że kampania na brutalu daje radę
  Temat: Elemental War of Magic
Ajmdemen

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5194

PostForum: Inne gry   Wysłany: Nie Sie 22, 2010 7:53 pm   Temat: Elemental War of Magic
Premiera chyba dopiero jutro...
  Temat: Co teraz czytasz?
Ajmdemen

Odpowiedzi: 97
Wyświetleń: 22033

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Sie 18, 2010 2:38 pm   Temat: Co teraz czytasz?
Armata napisał/a:
Nic w tej książce nie jest jednoznaczne, nawet dobro.


Zwala z nóg :)
  Temat: Horror, który przeraża...
Ajmdemen

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5182

PostForum: Off Topic   Wysłany: Sro Sie 04, 2010 1:10 pm   Temat: Horror, który przeraża...
"Lśnienie" jest niezłe, również "Odyseja kosmiczna" czy "Mechaniczna pomarańcza" (choć nie będące klasycznymi horrorami) mają dość przerażający klimat.

Z mniej znanych polecam "Wideodrom".
  Temat: Mundial 2010
Ajmdemen

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 9580

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Nie Lip 04, 2010 1:44 pm   Temat: Mundial 2010
Po wczorajszym meczu Argentyny ciężko o lepszy komentarz niż "jaka piękna katastrofa". Niewiarygodne dla mnie, że wystawiano w tej drużynie na prawej obronie wpierw Gutierreza z drugoligowego Newcastle a potem nieopierzonego (i będącego raczej środkowym niż bocznym obrońcą) Otamendiego, zaś Javier Zanetti w ogóle nie dostał powołania. No ale trenerskie szaleństwo Maradony nie jest żadnym novum...

Klemens napisał/a:
To jak, Holendrzy jednym zrywem jak Francja zrobią 1:0, a Hiszpanie po emocjonującej dogrywce pokonają nowych faworytów do Pucharu w osobach Niemców?


Liczę jednak na dalszą realizację swych przepowiedni, czyli zwycięstwo Niemców. Chciałbym zobaczyć jak Holendrzy będą sobie radzili z ich ofensywą w finale...

Przy okazji, ciekawi mnie jaki ton przybiorą teraz "eksperci" po swych elaboracjach o ofensywie południowoamerykańskiego futbolu.
  Temat: Mundial 2010
Ajmdemen

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 9580

PostForum: Sztab Managerów   Wysłany: Sob Lip 03, 2010 1:13 pm   Temat: Mundial 2010
Holendrzy naprawdę mnie zadziwili, nie tylko poprzez dobry mecz z Brazylią. Ich gra jest niesamowicie efektywna, potrafią zaatakować, żeby uzyskać korzystny wynik, a jak go już mają, niesamowicie ciężko ich ugryźć. Obawiałem się, że odpadną przez elementarny błąd z Brazylią, ale fakt, że potrafili się po tym podnieść, też wystawia im niezłe świadectwo. Aż szkoda, że Słowacy musieli trafić akurat na nich tuż po fazie grupowej... Co do meczu z Urugwajem, to nie wróżę Forlanowi i spółce sukcesu. Jedyną (niesamowicie groźną, trzeba przyznać) bronią tej drużyny są przeprowadzane w błyskawicznym tempie ataki małą liczbą piłkarzy, na Holandię raczej za mało.

Nie spodziewam się, by Argentyna dała radę Niemcom i w tych ostatnich upatruję drugiego finalisty. Choć trzeba przyznać, że David Villa z Hiszpanii jest w życiowej formie i jeśli koledzy się trochę podciągną - a mają jeszcze na to czas do poważnego wyzwania jakim będzie półfinał (nie spodziewałbym się zbyt wiele po Paragwajczykach, choć finał Urugwaj- Paragwaj byłby wydarzeniem :D ) - to Hiszpanie mogą powalczyć.

Co do drużyn, które odpadły, szkoda mi było (poza Słowakami) też Serbii i Szwajcarii, które niestety nie potrafiły zagrać po więcej niż jednym dobrym meczu (a zwycięstwa z Niemcami i Hiszpanią to przecież nie byle co).

Poziom sędziowanie w dwóch pierwszych półfinałach zaskakująco wysoki, co było lekkim zaskoczeniem po ćwierćfinałowych "wyczynach"- "gol" Lamparda, czy pierwszy gol dla Argentyny (jedna z bardziej skandalicznych decyzji jakich miałem okazję być świadkiem). Oby nie było więcej drukowania w ostatnich meczach.
  Temat: Poszukuję gry
Ajmdemen

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8359

PostForum: Gry planszowe i bitewne   Wysłany: Czw Maj 13, 2010 12:29 pm   Temat: Poszukuję gry
Jak już axis&allies to polecam fanowską adaptację komputerową (mnóstwo nowych map, m.in. tolkienowskie Śródziemie!)
http://triplea.sourceforge.net/
  Temat: Strategia turowa czy RTS?
Ajmdemen

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 11851

PostForum: Inne gry   Wysłany: Pią Lut 12, 2010 4:59 pm   Temat: Strategia turowa czy RTS?
Konflikt buduje, zgoda rujnuje, więc temat dobry ;)
  Temat: Katolicyzm
Ajmdemen

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27631

PostForum: Off Topic   Wysłany: Pią Lut 12, 2010 4:58 pm   Temat: Katolicyzm
Klemens napisał/a:

To w takim razie w Konstytucji masz też uregulowane organy RP, tak odpowiedzialne za stanowienie prawa, jak i za jego stosowanie - żaden podmiot zewnętrzny nie może więc na mocy Konstytucji dokonywać jakichś odmiennych interpretacji:) QED:)

Ok, Linia Maginota nie do pokonania ;)

Klemens napisał/a:

Nawet sobie nie wyobrażasz, jakie spory są na ten temat:)

Coś z nich wynikło? :)

Klemens napisał/a:

Owszem, ale Konstytucja nie powstaje w próżni. Co więcej, siłą rzeczy musi być ona wyrażona w języku, który ukształtował się już wcześniej, siłą rzeczy więc "rak" pozostanie "rakiem", choćby wiele wskazywało na to, iż ustrojodawca rozumiał pod tym pojęciem "rybę".

Tak, w sumie już nad tym trochę myślałem przy poprzednim poście. To uniwersalny problem nie do przeskoczenia stanowiący nawet o sprzeczności w matematyce, więc nie dziw, że i u prawników odbija się echem :)

edit: zgadzając się, że problemu nie da się pokonać "do końca", uważam mimo wszystko, iż warto starać się o bardziej konkretne sformułowania i nie zostawiać rzeczy jako "domyślnych", nawet jeśli dla piszącego (a może i współczesnego mu czytającego) są "oczywiste" (piękne słowo-klucz swoją drogą).

I może dodać do konstytytucji instrukcję obsługi "dla idiotów", tak po amerykańsku? ;)

Klemens napisał/a:

Pocieszę Cię, iż na większość rzymskich paremii można znaleźć kontrparemię:)

:)
  Temat: Katolicyzm
Ajmdemen

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27631

PostForum: Off Topic   Wysłany: Czw Lut 11, 2010 2:33 pm   Temat: Katolicyzm
Klemens napisał/a:

Tyle że to jest mieszanie pojęć - demokracja służy tworzeniu prawa, a nie jego stosowaniu. "Demokratyczna podpórka" nie ma żadnego wpływu na to, czy orzeczenie jest prawne, czy nie.

Tyle że też byłby to nie pierwszy raz, gdy złamanie prawa w wykonaniu silniejszego/sprytniejszego okazuje się być w porządku.

Klemens napisał/a:
Ajmdemen napisał/a:
Można uznać, że agresor próbujący podbić dany kraj uznaje siebie za kompetentniejszą władzę i niejako domyślnie w momencie ataku uchyla postanowienia owych władz. Na jakiej podstawie obywatel atakowanego kraju może podważyć taką interpretację? :)


Prawa międzynarodowego:)

Istnieje konwencja, na mocy której okupant (i żeby nie było - ten termin także jest zdefiniowany, bardzo szeroko, przewidując różne "falandyzacje" w rodzaju Mołotowa i "upadłego państwa polskiego") nie może stanowić prawa na obszarze okupowanym.

Ale ja owdoływałem się do konstytucji, która jak już ustaliliśmy jest ponad prawem międzynarodowym i wszelkim innym.

Klemens napisał/a:

To akurat zupełnie klasyczna i powszechnie przyjęta forma wykładni przepisu, tzw. systemowa.

Tylko co z tego? Zmienią się przyjęte normy, to trzeba będzie zmieniać konstytucję? Czy będziemy "pamiętać o zamiarach piszącego przepis", mimo że będzie on właściwie znaczył co innego? Jako "ustawa zasadnicza", konstytucja nie powinna się odnosić do "przyjętych wykładni", ale sama je ustalać.

Klemens napisał/a:
Nie musi być wspólna dla wszystkich, a tylko dla tych rozgarniętych:) Jak to mawiali starożytni Rzymianie - ius vigilantibus scriptum est:)

W tłumaczeniu: "prawo powinno służyć prawnikom" ;)

BTW: jakoś nie widzę u współczesnych chęci konsekwentnego stosowania rzymskich zasad.
  Temat: Katolicyzm
Ajmdemen

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 27631

PostForum: Off Topic   Wysłany: Wto Lut 09, 2010 8:35 pm   Temat: Katolicyzm
Klemens napisał/a:

Tego ostatniego zdania podrzędnego już nie napisałem:) Napisałem tylko, iż rząd mający (chwilowo) poparcie większości zawiesił w szpitalach krzyże, co nie podoba się większości w Europie. Jest różnica.

Czyli lada moment "uzurpacja" Trybunału uzyska demokratyczną podpórkę :)

Klemens napisał/a:
Dlaczego hipotetycznego? Polski parlament jest przeciwko karze śmierci, za którą opowiada się większość społeczeństwa:)

Nie jestem na tyle naiwny by uważać, że byłby to pierwszy przypadek :) słowo "hipotetyczny" miało tylko podkreślać niepewność naszych tez (bo dotyczą przyszłości) :)

Klemens napisał/a:

Nie, nie ma prawa "czekać":) Może się skarżyć, ale nie odmawiać wykonywania rozkazów kompetentnych władz, dopóki nie zostaną one uchylone.

Można uznać, że agresor próbujący podbić dany kraj uznaje siebie za kompetentniejszą władzę i niejako domyślnie w momencie ataku uchyla postanowienia owych władz. Na jakiej podstawie obywatel atakowanego kraju może podważyć taką interpretację? :)

Klemens napisał/a:
Last but not the least - TK może kontrolować tylko akty prawa, a nie wszelkie rodzaje jego stosowania, więc nie mógłby tutaj właściwie wydać żadnego orzeczenia (no chyba że zostałaby podjęta uchwała o wypowiedzeniu wojny).

Sformułowanie typu "obrona ojczyzny" samo w sobie może znaczyć wszystko i nic. Jak zauważył Matis- odnosi się ono akurat tylko do służby wojskowej (wnioskujemy to nie na podstawie przepisu, a sąsiednich!), tylko pytanie czy to rzeczywiście wiedza wspólna dla wszystkich obywateli naszego kraju.

BTW: Niektórzy laicy (czyt. ja :) ) w ogóle niewielki widzą związek między obroną ojczyzny a 6/12/24 miesiącami bycia "koconym" ;)
  Temat: Starcraft 2
Ajmdemen

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 16273

PostForum: Gry strategiczne - RTS   Wysłany: Pon Lut 08, 2010 11:45 pm   Temat: Starcraft 2
Nie jest tak źle, choć "karakan" i "terranin" są trochę śmiechowe ;)

Poza tym jestem pewien, że w szczegółach trafią się jakieś "kfiatki"
 
Strona 4 z 60
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
opowiadania, forum anime
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 16