LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Worms 3D

Worms 3D
Sztab VVeteranów
Tytuł: Worms 3D
Producent: Team 17
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera Pl:2003-10-31
Premiera Świat:
Autor: 87
Ocena
czytelników 67 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Worms 3

Worms 3 - zapowiedź"Reinkarnacja...zamieniasz się w robala i wkraczasz do świata odwiecznej i nieustępliwej wojny"...chwila, ale to już się nam kilka razy przydarzyło... Czyżby dejavu???

Z czym kojarzą wam się robaki? Niektórym na pewno z obślizgłą istotą, innym może z jedzeniem, ale to już ich sprawa:), dla mnie natomiast są świetną rozgrywką, bo czy pamiętacie Worms`y? Tak, to te zabawne acz krwawe robaczki, o których niestety od pewnego czasu "ni widu, ni słychu". Nawet się nie pożegnały... i dobrze bo teraz wracają!

ODŚWIEŻONE I GOTOWE

Po robaczym urlopie, podczas którego nasi bohaterowie spiekli się w karaibskim słońcu, zmoczyli w Atlantyku i na pewno poświęcili trochę czasu na flirt, pełne nowej energii wracają do graczy w trzecim wydaniu. Pamiętamy dobrze poprzednie części: Worms, Worms 2, Armageddon i WWP. Najlepszą z nich została do dziś część "końca świata" wnosząc szereg nowości w stosunku do poprzedników i niewiele różniąc się od Worms World Party. Wyczekiwana, kolejna część, oznaczona cyferką "3" ma wnieść wiele...

Rozpoczynając od małych zmian, trzecia odsłona przyniesie garść nowych broni, nie zapominając o starych, dobrych spluwach. Najczęściej używane bronie czyli bazooka, shotgun i inne nieśmiertelne "wysyłacze w zaświaty" pozostaną w arsenale. Również moce (np. trzęsienie ziemi), siejące spustoszenie na polu bitwy nie zostaną odrzucone. Autorzy zapewniają, iż nowe bronie będą bardzo użyteczne, a w czym to już wiemy :) Kolejne novum to wprowadzenie cyklu dnia i nocy a także zmiennych warunków pogodowych. Worms`om towarzyszyć będzie piękne, gwieździste niebo a następnie rażące w oczy słońce albo chmury (już nie rażące:). Te ostatnie, groźnie wisząc nad ziemią sypną deszczem bądź śniegiem. Opady będą miały swoje zadanie: przeszkodzić w walce. Tradycją jest także dodawanie kolejnych misji do kolejnych odsłon produktów. Team 17 zapowiada wiele nowych zadań, nowy tryb wyzwań (mam nadzieję, iż będzie łatwiejszy) a także plansz. Ale plansze będą ZUPEŁNIE inne!!!
Worms 3 115929,1

Robale atakują!!!TO SIĘ NAZYWA NOWOŚĆ

Największą zmianą w Worms 3 jest wszczepienie zupełnie nowego silnika graficznego rysującego wszystko w pełnym trójwymiarze! Dzięki temu przeniesiemy się w końcu w zrobaczałą wojnę 3D. Innowacji w związku z tym faktem jest sporo. Gra nabierze jeszcze większej dynamiki dzięki obrotowej kamerze zawieszonej nad głowami...ekhm - ciałem robaczków :). Ciekawsze na pewno będzie pełzanie po polu bitwy. Przystanek na urwisku i spojrzenie w dół może nieść ze sobą sporo adrenaliny. Wyobraźcie sobie jeszcze poruszanie się po skrawkach ziemi pozostałej po atakach granatami - trzeba będzie pomyśleć chyba o ubezpieczeniu się;) Twórcy nie zapomnieli też o standardzie zmiany widoku - teraz będziemy mogli grać zarówno w trybie TPP jak i FPP. Inne ewolucje to już same niuanse, które łatwo można przewidzieć.

Robale znane były także ze swojego poczucia humoru; w poprzednich częściach "waliły" kawałami, dogadywały przeciwnikowi itp. Odebranie tej pozytywnej cechy graczom raczej by nie przeszło dlatego i nowe, trójwymiarowe Worms`y również będą sypały gagami. Jak obiecują autorzy, mają to być to całkiem nowe, oryginalne teksty nadające rozgrywce pewnego charakteru. Zabawne będą też same misje, na przykład ta związana z uratowaniem Szeregowca Bryan`a z plaży Omaha (istna parodia filmu "Szeregowiec Ryan":). Kto by pomyślał, że robak może grać jak Tom Hanks;)

Worms`y były popularne także jako gra przez internet. "Trójka" odziedziczy po starszych wersjach tryb multiplayer i otrzyma możliwość grania w trybie Wormpot. Zasady w nim są proste: co turę wydarza się coś innego, przykładowo bohaterowie chorują i zostają z 1 punktem życia albo ich bronie otrzymują dodatkową moc (rozwiązań jest wiele). Gra otrzyma także w spadku edytor map, który podejrzewam wypadnie bardzo dobrze w wersji 3D.

CHCĘ ROBAKI!!!

Czasem zastanawiam się czy trzecia część nie powinna zwać się "Worms 3D" z czym często się spotykam. Oficjalną nazwą jest jednak Worms 3 i niech tak zostanie. Autorzy włożyli w tą część dużo serca, implementując trzeci wymiar i inne - trudno mi przełknąć ten wyraz przez gardło - drobnostki, zwiastują także poprawienie sztucznej inteligencji, więc myślę, iż wypadnie ona co najmniej tak, jak się zapowiada. Atak zrobaczałej "trójki" nastąpi już niebawem, więc apel do dzieciaków: namówcie rodziców na kupno gry pod pretekstem świąt Bożego Narodzenia... albo nie! - po co czekać. Poproście ich, aby włożyli wam płytę z grą do "mikołajkowego buta"! No to do premiery, "pożeracze robali":)!!!

Simon
simon@sztab.com

Worms 3 - zapowiedźAutor: 87
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
23.03.2009 | kamcio32 » No, wszystko jest OK, ale Nuclear bomb(atomówka) o
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 90%
Kolejna część worms tym razem w 3d.
Szymiii - 90%
więcej recenzji dodaj recenzję