World in Conflict: Soviet Assault

World in Conflict: Soviet Assault
Sztab VVeteranów
Tytuł: World in Conflict: Soviet Assault
Producent:
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:2009-00-00
Premiera Świat:
Autor: Villemo
Ocena
czytelników 63 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

World in Conflict: Soviet Assault

Fani gry World in Conflict, wreszcie doczekali się dodatku - Ubisoft zapowiedział wydanie rozszerzenia Soviet Assault. Dla tych, którzy nie zapoznali się jeszcze z podstawową wersją (choć jest ich pewnie niewielu), małe przybliżenie. World in Conflict to strategia czasu rzeczywistego, stworzona przez firmę Massive Entertainment, która zabiera nas w sam środek globalnego konfliktu. Świat przedstawiony jest alternatywnym scenariuszem, w którym to Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich nie uległ rozpadowi. Naszym zadaniem jest prowadzenie wojsk w na tyle umiejętny sposób, by zdobywać najbardziej kluczowe miejsca pól bitew.
world-in-conflict-soviet-assault-3489-1.jpg 1Przybliżenie to jest bardzo okrojone, jednak to nie podstawową wersją będziemy się zajmować. Soviet Assault daje nam długo oczekiwaną możliwość wcielenia się w rolę sił radzieckich (do tej pory było to możliwe jedynie w trybie wieloosobowym). Wcielimy się w rolę rosyjskiego żołnierza (niestety tak jak w „podstawce”, będzie to postać bezosobowa - ani jej nie zobaczymy ani nie usłyszymy), zaś jeśli chodzi o zadania, to pozostają takie same - kierowanie wybranymi jednostkami, niszczenie, zajmowanie, czyli ogólnie pojęta kampania wojskowa. Nie zabraknie oczywiście tak docenionych przez fanów World in Conflict jednostek, jak czołgi, helikoptery, opancerzone transportery, rozbudowane możliwości jak choćby zrzucanie spadochroniarzy za linię frontu czy wzywanie wsparcia - oto charakterystyczne cechy gry.

Twórcy Soviet Assault obiecują nam również szerokie sportretowanie
Rosjan - ukazane zostaną ich ambicje i motywacje, ZSRR zostanie przybliżona graczowi, by jak najwierniej oddać przeżycia i punkt widzenia walczących. Obiecuje to nam interesującą fabułę, w której nie będzie nas razić płaskość i jednowymiarowość postaci, wcielenie się w żołnierza będzie o tyle łatwiejsze, gdy dogłębnie przedstawiona zostanie jego sytuacja, wszystko to sprzyja na pewno realności całej gry.

Dzięki rezygnacji z ekonomicznej strony, czyli budowania baz i wydobywania surowców, fabuła nabiera dynamizmu. Massive Entertainment odwaliło też kawał dobrej roboty podczas przygotowywania dodatku - aby jak najwierniej oddać szczegóły podjęło współpracę z historykami oraz byłymi członkami Specnazu. Zresztą dbałość o szczegóły mogłaby być wizytówką tej firmy, widać ją również w grafice: realistycznie zarysowane pola walki, mapy, postaci, wszelkie efekty specjalne (od eksplozji na zorzach polarnych kończąc) to niezwykłe atuty gry. Śworld-in-conflict-soviet-assault-3489-2.jpg 2wietną oprawę wizualną zawdzięczamy wykorzystaniu najnowszej wersji silnika graficznego MassTech, pozwalającego między innymi na swobodne operowanie kamerą.

Co do trybu multiplayer - oczywiście jest obecny - znajdziemy w nim kilka nowych map, nowością zaś będzie fakt, iż do zwycięstwa prowadzić będzie aktywna współpraca pomiędzy sojusznikami. W grze wprowadzono wszelkie możliwe usprawnienia, nie brakuje wiernie oddanych jednostek i broni czy możliwości zrównania z ziemią wszelkich przeszkód, bez żadnych ograniczeń. Wszystko to okadzone zostało nastrojowymi przerywnikami filmowymi autorstwa Tobiasa Nymana, zaś w tle przygrywać nam będzie muzyka Ola Stranda oraz tradycyjne rosyjskie utwory Nikolaia Osipova czy Włodzimierza Wysockiego. Dodatek będzie również dostępny w (zachodnich) sklepach pod nazwą World in Conflict: Complete Edition, zawierającym zarówno oryginalną wersję World in Conflict jak i Soviet Assault. Pozostaje tylko poczekać i wybrać się na zakupy.

Autor: Villemo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
02.07.2009 | danielek3 » bardzo ładnie powiedziane sam gram w tą grę
02.07.2009 | danielek3 » bardzo ładnie powiedziane sam gram w tą grę
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję