LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Volcanoids

Volcanoids
Sztab VVeteranów
Tytuł: Volcanoids
Producent: Volcanoid
Dystrybutor:
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

Volcanoids

Gra dostępna w early access zazwyczaj budzi wiele mieszanych uczuć graczom bowiem zostają często sprzedane produkty całkowicie niegrywalne. Pod tym kątem z Volcanoids powinno brać się przykład. Survival z perspektywy pierwszej osoby polegający na eksploracji wulkanicznej wyspy jest praktycznie gotowy. Krótki, ale grywalny, czekający tylko na dalszy rozwój, i to w zasadzie on zdecyduje już o losach gry.
volcanoids-goracy-survival-18966-1.jpg 1Terenów do eksploracji jest sporo, jednakże póki co lokacje wydają się być pustawe. Wykorzystujemy dosłownie kilka zasobów na krzyż, nie można plądrować domów ani nawet do nich wchodzić, a maszyna za pomocą której zwiedzamy wyspę, przypominająca ogromne wiertło, nie ma zbyt wielu segmentów do rozwoju. Jednakże każdy z nich został misternie przemyślany, graficznie naprawdę dobrze wykonany w klimacie steampunkowym, a samouczek dość długo prowadzi nas za rękę, by mieć pewność, że załapaliśmy wszystkie zasady.

Pomysł na grę jest niezwykle kreatywny. Wulkaniczna wyspa, na której przebywamy, to nasz stary dom, zniszczony przez ciągłe wybuchy wulkanu, które pojawiły się nagle i wypło
szyły wszystkich mieszkańców. Naszym zadaniem jest zbadać przyczynę tego stanu, w miarę możliwości przywrócić wyspę do jako takich warunków mieszkalnych i nie dać się zaskoczyć erupcji na powierzchni. W międzyczasie rozbudowujemy naszą siedzibę-wiertło, walczymy z robotami, które próbują nas zabić bądź zniszczyć nasze wiertło, i podróżujemy eksplorując wyspę, będąc w stałym kontakcie radiowym z naszym druhem, który sugeruje nam kolejne ruchy z bezpiecznej odległości. Kto by bowiem chciał być na wyspie z czynnym wulkanem? Oczywiście poza nami.

W dodatku gra reprezentuje się bardzo ładnie. Grafika jest na wysokim poziomie, ma zaledwie kilka niedociągnięć jeśli chodzi o obraz wody z daleka, czy jakieś szczegóły w tekstuvolcanoids-goracy-survival-18966-2.jpg 2rach. Jest też dobrze zoptymalizowana, chodzi płynnie. Dźwięki pasują do tego co aktualnie obserwujemy, bez żadnych opóźnień.

Wszystko ma tu ręce i nogi i w zasadzie już dziś można tą grę ukończyć, drobne bugi bowiem nie przeszkadzają w rozgrywce. Kwestia w zasadzie czy zostanie dodany do gry nowy tryb, ile nowych przedmiotów do stworzenia się pojawi i dopracowanie AI wrogów, którzy często niezbyt byli przekonani czy mnie widzą, dawali się zajść od tyłu i rozwalać kilofem tak samo szybko jak shotgunem. Jednak już teraz jest to solidna baza do wprowadzania kolejnych nowości i ulepszania aktualnie istniejących mechanizmów. Jeśli więc lubicie gorącą atmosferę, to jak najbardziej polecam już teraz, bo rzadko widzi się tak solidnie przygotowany Wczesny Dostęp.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję