LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Transport Giant

Transport Giant
Sztab VVeteranów
Tytuł: Transport Giant
Producent: JoWooD
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2005-10-13
Premiera Świat:
Autor: 5913
Ocena
czytelników 82 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Transport Giant

Transport Giant - zapowiedź

Ech, tycoony zawsze wzbudzały we mnie mieszane uczucia. Bo jak tu lubić ciągle coś, co się w swym założeniu nie zmienia? Tylko dodaje się nowe jednostki, budynki, budynki i jednostki i tak w kółko. Po prostu gry powstają nowe a schemat pozostaje ten sam: buduj miasto, rozbuduj przemysł i tak dalej ( taki obraz można zauważyć również w naszym parlamencie). To jest nawet fajne ale do czasu.

Zauważmy również pewien nieformalny, jednak istniejący podział z tego powodu na dwa stronnictwa. To rozbicie pomiędzy zwolennikami wyżej wymienionych produktów a "ludźmi od rtsów". Ta druga grupa w szczególności zarzuca tycoonom, iż utraciły swoją drogę rozwoju i oryginalności. Są oczywiście gracze, którzy potrafią połączyć zamiłowania do gier podobnych do choćby przykładowo Traffic Gianta jak i czerpać satysfakcje z takiego Rome: Total War jednak oni raczej i tak opowiadają się za jedną z tych frakcji, lecz już nie drążmy tego tematu.

Transport Giant 113126,1
Czymże byłaby mała mieścina bez bombastycznego kasyna?;)


Pragnę jeszcze tylko dodać słowem wstępu, iż moje zamiłowania zdecydowanie oscylują koło strategii "pełno wymiarowych" czyli takich, które prezentują ogół działań społeczno-gospodarczych włącznie z wojną, a nie skupiających się na danym aspekcie historii oraz danym zagadnieniu. Szanuje jednak ten typ gier, gdyż położył wiele kamieni milowych w drodze rozwoju ogółu gier strategicznych. Z sentymentem wspominam Faraona i Zeusa, w które od czasu do czasu nadal pogrywam i nawet dziś mówię, że są świetne.

Transport Giant 113128,2
Pijackie mary administratora, czyli jak można nazwać tak miasto?


Tym zdaniem ładnie przeszliśmy do istoty prezentowanej a raczej zapowiadanej przeze mnie gry Transport Giant, która niedługo, bo 15 października, ukaże się w naszym kraju w cenie niecałych 20 złotych. Twórcy swe dzieło zaprezentowali i wydali na świecie już rok temu, lecz jak wiadomo Polska to nie Ziemia tylko Mars i do naszych sklepów gry docierają z opóźnieniem. Ponadto dostępny będzie również za taką samą cenę dodatek (nie mam pojęcia pisząc te słowa, czy będzie można go kupić w pakiecie czy osobno) do tej gry - Transport Giant: Down Under - którego zapowiedzią drodzy przyjaciele też się zajmowałem, na dniach powinna się pojawić. Kontynuujmy jednak przedstawianie dalej. Program oferuje nam wędrówkę przez 200 lat dziejów światowego transportu. Twoim zadaniem jest transport wszelakiego rodzaju towarów, pasażerów ( około 60 produktów) i jak na dobrego kapitalistę przystało, zarobienie jak największej ilości szmalu przy użyciu największej liczby środków oraz stworzenia wielkiego imperium przewozowego. Rozpoczynamy w 1850 roku a kończymy dokładnie w połowie wieku XXI. Arenami naszego działania będą mapy ulokowane na terenach dzisiejszych USA i Europy( zapewne zachodniej).

Do dyspozycji gracza oddano ponad 130 wehikułów obejmujących wyżej przedstawione okresy dziejowe. Będą to samochody, pociągi, statki i masa innych często dziwnych lub mało znanych rozwiązań przewozowych. Autorzy np. chwalą się, że można będzie utworzyć pociąg składający się z 64 wagonów!. Zróżnicowaniem misji pomiędzy nowym kontynentem a starym. Zadaniami dodatkowymi. Zmieniającą się pogodą i sytuacją ekonomiczną kraju jak i twojej firmy.

W grze znajduje się 500 budynków różnego rodzaju zastosowań. W zapowiedziach odnajdujemy kupę ciekawych innych informacji które tak naprawdę zostaną zweryfikowane dopiero po premierze bo z dema mało co można był wyłapać.

Transport Giant 113130,3
Ładnie i składnie - to na pewno nie PKP:)


A teraz kilka słów o demie. Wersja demonstracyjna jest... żeby najpierw opisać pozytywne uczucia, mała:). Naprawdę mała, gdyż 50 megabajtów na dzisiejsze czasy jest liczbą nawet śmieszną. Ale to jest pozytyw, gdyż szybciutko można było je ściągnąć. Zainstalowałem i...? Tu już emocje opadły i szczerze mówiąc mam lekki mętlik w głowie. Grafika mnie nie przekonała. Jest płytka i lekko irytująca. Pomyślałem sobie: "ej przecież nawet na początku 2004 robili znacznie lepsze gry", audio jednak trzyma poziom a nawet jest przyjemne. Można go odsłuchać za darmo na oficjalnej stronie gry.

No nic, przemogłem się i zacząłem rozgrywkę. Powiem krótko: na podstawie wersji demonstracyjnej stwierdzić można stwierdzić tyle, iż to jest nowy rozbudowany, acz tylko tycoon. Jeżeli ktoś lubi to proszę. Mnie prezentacja nie wciągnęła jak Faraon, ale nie widziałem jeszcze pełnej wersji, myślę, że miałbym szansę wtedy zmienić zdanie. Chciałbym żeby ta gierka pokazała na co ją stać i zachwyciła nie obrazem, ale grywalnością.

Wymagania minimalne: P3 500 Megaherzów 64 MB RAM, 32 MB 3D graphics card, CD-ROM, mouse, DirectX 8.1, Win98/Me/2000/XP


E-mail autora: Dominik Kiezik


Autor: 5913
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję