LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Tin Hearts

Tin Hearts
Sztab VVeteranów
Tytuł: Tin Hearts
Producent: Rogue Sun
Dystrybutor: GOG.com/Steam
Gatunek: Logiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: FaultyGear
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Tin Hearts

Dawne Lionhead Studios zasłynęło między innymi symulatorem boga pod tytułem Black & White oraz serią RPG Fable. Lata po zamknięciu studia byli pracownicy zebrali się pod nazwą Rogue Sun i postanowili oczarować świat nową baśniową grą, w której choć również przejmiemy nad naszym otoczeniem kontrolę, będziemy to robić na niebywale mniejszą skalę niż w B&W. W Tin Hearts bowiem pod naszą pieczę trafią zastępy małych blaszanych żołnierzyków maszerujących dziarsko przez lady, stoły i biurka domu genialnego twórcy zabawek Alberta Butterwortha.
tin-hearts-25362-1.jpg 1Tin Hearts to gra logiczna, w której mamy zadanie poprowadzić odpowiednią liczbę żołnierzyków od pudełka do maleńkich drzwiczek. Jako iż zabawki mimo magii nimi poruszającej nie posiadają specjalnie za dużo rozumu, są one w stanie jedynie iść prosto przed siebie, obijać się o postawione przed nimi ścianki i aktywować pewne przedmioty. Gracz musi więc odpowiednio dostosowywać trasę, używając np. drewnianych klocków do zmuszenia żołnierzyków do np. skręcania w odpowiednią stronę. Dzięki żołnierzykom odblokowywać możemy też dostępne po drodze narzędzia, które rozwijają stopniowo nasze możliwości. Oprócz kolejnych elementów wpływających bezpośrednio na trasę dostajemy również zegar pozwalający na cofanie, przyspieszanie lub zatrzymywanie czasu (to ostatnie pozwala też zobaczyć jaką trasą iść będą nasze żołnie
rzyki – wyświetlana jest jako świetlista linia). Wraz z kolejnymi ukończonymi poziomami rozgrywki będziemy też stopniowo poznawać historię twórcy zabawek i jego rodzinę.

W kwestii stopniowania poziomu trudności gra narzuca wyjątkowo niespieszne tempo. Mam cichą nadzieję, iż mimo wszystko dalsze etapy nieco podkręcą poziom skomplikowania w miarę jak wprowadzane są kolejne narzędzia. Ponadto powolny wstęp może pomóc w zapoznaniu się z Tin Hearts na spokojnie nieco młodszym graczom lub osobom korzystającym z gogli VR. Gra jest bowiem projektowana również z myślą o osobach posiadających ten gadżet – dla nich grę można uruchomić w osobnym, przygotowanym specjalnie trybie.

Od strony dźwiękowej Tin Hearts zapowiada się znakomicie – twórcy chwalą się, iż w projekcie bierze udział Matthetin-hearts-25362-2.jpg 2w Chastney, odpowiedzialny zarówno za muzykę filmową i serialową (m.in. zwiastuny filmu „Joker” czy serialu „Czarnobyl”) jaki i oprawę audio w grach (m.in. Gabriel Knight: Sins of the Fathers). Stylizowana zaś na nieco baśniową oprawa graficzna nie jest może wybitnym osiągnięciem technologicznym, ale jednak cieszy oko takimi szczegółami jak najróżniejsze bibeloty, certyfikaty i plany porozmieszczane na planszach będących w istocie kolejnymi pokojami domostwa.

Gra na chwilę obecną nie ma jeszcze nawet ogłoszonej przybliżonej daty kiedy mamy się jej spodziewać. Choć Tin Hearts ma pewne problemy, takie jak trudności z manipulacją niektórymi przedmiotami, to jest nadzieja, iż zostaną one wyeliminowane do momentu oficjalnej premiery. Wydaje się, że warto czekać na kolejny baśniowy tytuł twórców Fable.

Autor: FaultyGear
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję