This Is the Police

This Is the Police
Sztab VVeteranów
Tytuł: This Is the Police
Producent: Weappy Studio
Dystrybutor:
Gatunek: sim
Premiera Pl:2016-08-02
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 3 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!

This Is the Police

Policja w grach komputerowych dotychczas wpisywała się z reguły w jeden z utartych schematów – bądź to nieskazitelnych rycerzy sprawiedliwości, bądź to zbrojne ramie opresyjnego rządu, niepozwalającego dorobić na różnorakich mało legalnych lub w ogóle bezprawnych towarach i usługach (czyli poniekąd przy zmianie perspektywy znowu rycerzy jeśli nie sprawiedliwości, to co najmniej prawa). Trochę tą utartą konwencję postanowili wzruszyć ludzie ze studia Weappy przy okazji This Is the Police.
this-is-the-police-14414-1.jpg 1W grze wcielimy się w osobę komendanta policji w dużym mieście, stojącego na progu emerytury, który dochodzi do wniosku, że właściwie niczego w życiu nie osiągnął, zaś malujące się przed nim perspektywy nie jawią się jako szczególnie atrakcyjnie. W związku z tym staje on przed perspektywą dorobienia na boku.

This Is the Police rozgrywa się niejako w dwóch sferach – przygodowej oraz strategicznej. Ta pierwsza ma postać paragrafówki, choć zasadniczo rola gracza przez dłuższy czas jawi mu się jako najbardziej ortodoksyjna visual novel, gdzie wybory zdają się nie mieć znaczenia. Zdają się. Druga to typowa strate
gia ekonomiczna, gdzie przy ograniczonym budżecie zarządzamy kadrami takimi, jakie je mamy – podlegli policjanci męczą się, nie są równie kompetentni, mają swoje wady (np. uzależnienie od alkoholu). Tymczasem decyzję o posłaniu stosownego zespołu musimy podjąć szybko, później zaś zasadniczo przyjdzie nam tylko obserwować efekty własnej decyzji.

Wbrew pozorom całość jawi się dość atrakcyjnie, zgodnie z prośbą autorów nie chcę się odwoływać do swoich konkretnych doświadczeń towarzyszących rozgrywce w wersję alfa, niemniej jednak ogólne wrażenie jest pozytywne. Gra autentycznie potrafi wciągnąć.

Atutem jest także oprawa wizualna, bez withis-is-the-police-14414-2.jpg 2elkich ambicji, lecz wdzięcznie realizująca swoją rolę, nie można jej także odmówić artyzmu. Najsłabszą stroną jest ścieżka muzyczna, a właściwie jej brak, może jednak później ulegnie to poprawie. Jak się jednak zdaje, autorzy największy nacisk położyli na dubbing, tak by towarzyszący nam narrator wywoływał najlepsze skojarzenia z klasykami kina noir.

This Is the Police ma mieć swoją premierę w sierpniu bieżącego roku i wierzę, że ten sezon – co by nie mówić – ogórkowy nie będzie jedynym argumentem przemawiającym za sięgnięciem po rzeczoną pozycję. Jeśli za pomysłem pójdzie konsekwentne wykonanie, produkcja ta może się okazać kolejnym „indyczym” wydarzeniem.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję