LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sims 2: Zwierzaki

Sims 2: Zwierzaki
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sims 2: Zwierzaki
Producent: Maxis
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: sim
Premiera Pl:2006-10-20
Premiera Świat:
Autor: 499
Ocena
czytelników 74 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
The Sims 2: Zwierzaki

The Sims 2: Zwierzaki - zapowiedźJak pisał jakiś czas temu MAO o jednym z kolejnych dodatków do pewnej gry, że sam Johnny 11 Palców nie zliczyłby który to już dodatek z kolei, tak i teraz można by napisać o dodatku do serii The Sims 2. O ile jednak można zapomnieć lub pogubić się, gdy mowa o kolejnym dodatku z imprezami dla urozmaicenia życia naszych Simów, to tym razem będzie o słabą pamięć trudniej. Ten dodatek jest bowiem wyjątkowy, bo na pierwszym planie zobaczymy już nie ludzi, a zwierzęta.

Nie od dziś wiadomo, że nie tylko muzyka łagodzi obyczaje. Łagodzą je także zwierzęta. Nieprzecenione są długie chwile zabawy z psem lub kotem, godziny obserwowania podwodnego świata rybek w akwarium czy uczenie naszej papugi kolejnego słowa, którym mogłaby grzecznie wyprosić naszych niechcianych gości. Okazuje się, że nieprzecenione są nie tylko dla nas, ale i dla naszych Simów.

The Sims 2 Zwierzaki 191929,1


W nowym dodatku do gry możemy sobie sprawić pupila na jeden z trzech sposobów: kupić w sklepie, adoptować lub – co najbardziej chyba ucieszy graczy – stworzyć go samemu dzięki specjalnemu kreatorowi pod nazwą Create-a-Pet feature (w tym drugim przypadku odbywa się to przez telefon, po czym zwierzak zostaje dowieziony do naszego domu). Gracze mogą więc stworzyć swoje idealne zwierzaki (a później zarejestrować i udostępnić innym graczom), wybierając ich kształt ciała, unikalne cechy, a nawet ich zwierzęce personalia. To stwarza bardzo duże możliwości. Do wyboru mamy: psa (ma być ok. 70 ras), kota (ok. 30 ras), papugę i zwierzątko, co do którego nikt nie ma pewności – chomika, świnkę morską lub jakieś inne małe, futrzaste stworzonko. Przy pomocy suwaków w Create-a-Pet feature zmienimy psu między innymi kształt pyska i sposób uczesania, a kotu sprawimy inny ogon. Jak zapowiadają twórcy, stworzymy wszystko od mądrych i ślicznych do głupich i ociężałych zwierząt-przyjaciół.

The Sims 2 Zwierzaki 191929,2


Mamy już zwierzaka w domu. Zwierzak jest słodki (nie zawsze, o tym za chwilę), śliczny, jeszcze nie zdążył się załatwić i wszyscy są nim zainteresowani. Ale ile razy mama mówiła, że trzeba będzie po nim sprzątać, wyprowadzać na spacery, zajmować co kilkadziesiąt minut? Tak tak, nie ma lekko. I teraz nie ma już odwrotu. Jako Sim, będziesz musiał robić wszystko to, co znasz z życia codziennego – sprzątanie, pilnowanie, karmienie, zabawa, mycie. To jednak też potrafi być przyjemne (o to chyba chodzi w tym dodatku), a na pewno nie pozostanie bez oddźwięku w stosunku do doświadczenia i nastroju naszych Simów.

The Sims 2 Zwierzaki 191929,3


Gracze mogą teraz uczyć swoich pupili nowych trików, zabierać je na zabawę do parku, zaopatrzyć w zwierzęce akcesoria, a nawet dawać im zadania. Po wpisaniu specjalnego kodu, mają być również dostępne unikalne akcesoria i cechy dla naszych zwierzaków. Opieka nad zwierzętami jest niezbędna. Jeśli nie będziesz w tym wystarczająco konsekwentny, Twój zaniedbany kot z tendencją do drapania może poszarpać nową kanapę, a pozostawienie psa bez opieki będzie groziło rozsypanymi po mieszkaniu śmieciami albo rozkopanym ogródkiem. Zwierzaki będzie można w takim przypadku karać, choć nie powinniśmy zapominać o pochwałach dla naszych milusińskich. W tym przypadku może bardzo pomóc choćby mały trening, który czasem przynosi długotrwałe rezultaty.

Nasza cierpliwość, inwencja i konsekwencja w tresowaniu psa lub kota może zostać sowicie nagrodzona, i to dosłownie – w gotówce! The Sims 2: Zwierzaki umożliwiają umiejętnie przeszkolonym pupilom podbicie świata show-businessu, rozpoczęcie kariery psiego strażnika lub służbę w innym miejscu. Więc na co jeszcze czekacie? Chyba nie pozwolicie, żeby kasa przeszła Wam koło nosa, prawda?

The Sims 2 Zwierzaki 191929,4


Zwierzaki – jak twierdzą twórcy - to przyjaciele rodziny na długie lata, więc zapowiada się, że możliwe będą scenariusze, w których dzieci trenują swoich pupili, nastolatki bawią się z nimi na spacerze, dorośli oglądają telewizję ze swoimi kotami, a starsi mile spędzają słoneczny dzień w parku ze swoimi długoletnimi kompanami.

O tym wszystkim przekonamy się już 20 października, trzy dni później niż za Oceanem, a sześć wcześniej niż w Australii. Przewidywana cena dodatku w Polsce to 79 zł.

Tutaj można zobaczyć krótkie trailery z gry.

A tutaj zagrać w minigrę pt. "Stwórz swojego zwierzaka" i ustawić jego obrazek na tapetę.


E-mail autora: Lucbach


Autor: 499
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję