StarMetal Crusaders

StarMetal Crusaders
Sztab VVeteranów
Tytuł: StarMetal Crusaders
Producent: X1 Games / SlovGoblin
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

StarMetal Crusaders

Dawno, dawno temu, u zarania Sztabu VVeteranów, kruszyliśmy nie lada kopie o to, czy grom strategicznym wypada akceptować istnienie jakichkolwiek elementów ukierunkowanych na zręczność, jeśli zaś tak, to gdzie należałoby wytyczyć granicę między (szlachetnymi) strategiami i (plebejskimi) zręcznościówkami. Oczywiście dyskusja ta nie zaowocowała żadną konkretną konstatacją, lecz niewątpliwie StarMetal Crusaders mogłoby dostarczyć kilka dodatkowych argumentów.
starmetal-crusaders-28417-1.jpg 1Mamy do czynienia z grą anonsowaną jako strategia czasu rzeczywistego, a więc produkcja reprezentująca sobą (pod)gatunek już kontrowersyjny na starcie. Nie da się jednak ukryć, że w ostatnich latach z pewnością rzadko kiedy jest to pierwszy wybór deweloperów, a w konsekwencji owa posucha pozwala bardziej wyrozumiale patrzeć na nowe propozycje.

Nie jest to jednak „zwykły” ertees, lecz takowy, w którym przyjdzie nam osobiście pokierować co najmniej niektórymi jednostkami, i to tak z wykorzystaniem WSAD-u w zakresie manewrowania, co i samodzielnego cel
owania i oddawania strzałów. Brzmi intrygująco, nie da się jednak ukryć, że w praktyce nie sprawdza się to najlepiej. Pomijając konieczność pewnego ignorowania zwyczajów wyniesionych z innych produkcji, zdecydowanie poprawek wymaga czułość kursora, czy choćby zgrania tego, co widzi oko gracza, z tym co „dostrzega” w morzu kodu procesor.

Gra próbuje również skłonić gracza sięgnięciem po nią animowanymi wstawkami, przywodzącymi na myśl nieco estetykę kreskówek z przełomu lat 80. i 90. minionego wieku, niestety szybko okazuje się, iż przynajmniej na chwilę obecną są to niemal wyłączniestarmetal-crusaders-28417-2.jpg 2 kilkusekundowe wstawki, i to powtarzalne do bólu.

Autorzy StarMetal Crusaders w chwili obecnej zaoferowali mi swego rodzaju playtestową wersję swej produkcji, niestety jej jakość każe zadać pytanie chociażby o ich instynkt samozachowawczy. Nie ukrywam, że obcowanie z całością przyprawiało mnie o zniechęcenie, a przystąpienie do przygotowania niniejszego tekstu wiązało się z ulgą, iż nie muszę już wracać do owego potworka. Oczywiście wciąż jest to wersja bardzo wczesna – gra i tak ma zadebiutować w wersji „wczesnodostępowej” – lecz przed deweloperami dostrzegam istne hektary przestrzeni do poprawek.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję