LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Star Wars: Empire at War

Star Wars: Empire at War
Sztab VVeteranów
Tytuł: Star Wars: Empire at War
Producent: Petroglyph
Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-02-24
Premiera Świat:
Autor: 116
Ocena
czytelników 86 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!
Star Wars: Empire At War

Star Wars: Empire At WarDotychczas, tylko trzy filmy zdołały wzruszyć mnie do łez. Zrobił to piętnaście razy "Tytanic", uroczy obraz "Uwolnić Orkę" oraz najnowsza część Gwiezdnych Wojen.

Dwa pierwsze przykłady są oczywiste, te produkcje poruszały największych twardzieli;). Zemsta Shitów natomiast, trafiła na powyższą listę będąc synonimem końca mojej ulubionej sagi. Jako miłośnik programów strategicznych, ubolewałem również nad skromnym udziałem "ludzików z świecącymi mieczami" w moim ulubionym gatunku gier (o Galactic Battlegrounds nie wypada nawet przypominać). Na szczęście, wraz z nadejściem przyszłorocznej wiosny, nadciągnie dla graczy Nowa Nadzieja. Empire at War, rozbudowany RTS w świecie Star Wars.

Star Wars Empire at War 161632,1


Wyobraź sobie grę łączącą najlepsze elementy takich tytułów jak Rome: Total War i Homeworld. Mapa taktyczna, epickie bitwy na ziemi i starcia statków kosmicznych w przestworzach. Jeżeli wszystkie te elementy umieścimy w uniwersum Georgea Lucasa, otrzymamy przybliżony obraz opisywanego tutaj tytułu. Stworzyć takie cudo nie jest łatwo, misję tą powierzono wiec profesjonalistom. Za grę odpowiada zespół Petroglyph, w którego skład wchodzą dawni członkowie legendarnego Westwood Studio. Ich poprzednie dzieła to m.in.: Dune 2, Civilization 3 i seria C&C. Wszystko wskazuje na to, że panowie ci szlifują do swojej kolekcji kolejny diament.

Star Wars Empire at War 161632,2


Po oglądnięciu pierwszego filmu reklamującego Empire at War zastanawiałem się, czy wywarłby on na mnie równie duże wrażenie, gdyby nie miał nic wspólnego z Gwiezdnymi Wojnami. Szczerze mówiąc, nie wywarł by. Ot, kolejny rozbudowany do granic możliwości RTS. Po co jednak gdybać, gra nawiązuje przecież do fenomenu Star Wars..., i szykuje się niezły wywar. Szczególnie, iż akcja programu zabierze cię w jeden z najkrwawszych okresów Galaktyki. Tło fabularne nawiązywać będzie do zdarzeń jakie miały miejsce między trzecim a czwartym filmowym epizodem. Stając po stronie Imperium lub rebeliantów, będziesz walczył o wpływy na ponad 40 zróżnicowanych planetach (m.in. Yavin IV, Tatooine i Dagobah).

Star Wars: Empire At War

| 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję