LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sims 2

Sims 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sims 2
Producent: Maxis
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: sim
Premiera Pl:2004-09-17
Premiera Świat:
Autor: 87
Ocena
czytelników 74 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!
Sims 2

Sims 2

Jest jedna taka gra na świecie, którą zna każdy posiadacz komputera. I nie ważne gdzie on mieszka: czy w Polsce, w Stanach Zjednoczonych czy może na Fidżi. Ta gra to bestseller, najlepsza gra w historii świata komputerów. Jest oryginalna, wciągająca, taka, która rzadko kiedy nudzi się graczom. Tyle chyba wystarczy - to oczywiste, że mówię tu o The Sims, przeboju wszechczasów. Wcześniejsze zapowiedzi tej kultowej gry przyprawiły wielu graczy o dreszczyk. Już przed premierą przyszli Simomaniacy wyczekiwali z niecierpliwieniem gry The Sims, która zaraz po niej rozeszła się jak ciepłe bułeczki. Był to początek sukcesu zespołu Maxis, który postanowił spróbować dalej i wydał pierwszy dodatek do tej gry - Światowe Życie. Historia się powtórzyła. I tak przez 5 kolejnych dodatków - Balangę, Randkę, Wakacje, Zwierzaki i Gwiazdor - gry trafiały na sklepowe półki a tam w oka mgnieniu znikały. Dodatkowo w internecie masowo pojawiały się nowe meble, skiny i inne przedmioty do tej serii, dzięki którym świat Simów nabierał kolorów. To mało dla dzisiejszych, wymagających graczy a Maxis, jak na porządną firmę przystało, zabrał się do kolejnego dzieła i tym razem zapowiedział sequel. Demo The Sims 2 zostało zaprezentowane na targach E3 13 maja i od razu zrobiło furorę.

GRA NIE Z TEJ ZIEMI

Pierwszą zauważalną zmianą w grze jest przeniesienie świata Simów w pełen świat 3D. Teraz obracanie obrazu na boku i ustawianie odległości kamery to "pikuś". The Sims 2 oferuje dowolne obracanie kamery, pod dowolnym kątem z każdego miejsca widoku. Dzięki temu wszystkie przedmioty będzie można oglądać z bliska a bez wątpliwości najczęściej podziwianą częścią gry będzie twarz Sima, którą odwzorowano z rewelacyjną dokładnością. Na dodatek sam będziesz mógł ją edytować. Począwszy od włosów (zakręcone, blond, złote, rude, proste) aż po podbródek. Oczy wyłupiaste lub małe i niewidoczne, policzki kościste a szczęka kwadratowa. Uszy odstające lub nie. Nos "grecki" bądź "żydowski". Wszystko ustawisz sam - zamiast kilku przykładów np. nosa będzie można ustawić jego kształt rozciągają go na boki i wzdłuż. W parze z piękną twarzyczką idą również jej animacje. Mimika jest tak dobrze dopracowana, że od razu poznasz po swoim ulubieńcu czy jest smutny czy wesoły, czy przed chwilą płakał czy może śmiał się. Mieszkania naszych podopiecznych będą jak "malowane". Dla przykładu: w czystej i lustrzanej podłodze odbijać się będą meble!


Sims 2 154604,1

Ja cię kocham, a ty co?


WOLNOŚĆ BUDOWANIA

The Sims 2 będzie grą nie tylko dla maniaków manipulacji ludźmi ale także dla przyszłych architektów. O ile w pierwszej części można było wybudować jednopiętrowy dom tutaj nasz dom może posiadać kilka pięter a nawet piwnicę! Zatem w jednym budynku pomieści się nawet kilka pokoleń Simów posiadających spiżarnię właśnie w piwnicy. Ale bywa i tak, że naszym małym ulubieńcom "znudzi się" jeden dom i wtedy trzeba będzie wybudować następny. W konsekwencji jedna duża rodzina będzie mogła mieć nawet kilka domów, w których albo na zmianę będą mieszkać albo kolejne pokolenia po prostu wyprowadzą się do nowych mieszkań. Nowością będzie także możliwość wstawiania okien na ścianach ukośnych i budowania schodów według własnych upodobań! Wszystko przedstawione będzie w pięknej trójwymiarowej grafice.

A CO ZE ZMIANAMI POGODOWYMI?

Będą kolejną innowacją w grze! Podczas pięknej słonecznej pogody, siedzących na kocu w trakcie pikniku Simów w każdej chwili może zaskoczyć ulewa. W takim przypadku "ludziki" uciekają pod dach rękoma przykrywając głowę. Lecz podczas letnich ulewnych deszczów nasz Sim może zostać zaskoczony piorunem z nieba. Najbardziej niebezpieczne jest stanie podczas burzy pod drzewem lub kąpanie się w basenie. A pioruny to nie przelewki i tak jak w prawdziwym życiu mogą nieszczęśnika przenieść na drugi świat.

Sims 2

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
25.02.2019 | tenshi_chan » Najlepsza wersja Simsów. Szczególnie jako Complete
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
06.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję