LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Sigma Theory: Global Cold War

Sigma Theory: Global Cold War
Sztab VVeteranów
Tytuł: Sigma Theory: Global Cold War
Producent: Mi-Clos Studio
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Sigma Theory: Global Cold War

Zimna Wojna może się skończyła, nie ustał jednak nieustanny wyścig pomiędzy światowymi mocarstwami. Jednym zaś z fundamentalnych pól bitew toczonych niejako poza oczami społeczeństw jest technologia, pozostająca nieustannie w mniej czy bardziej oczywistym związku z siłą militarną poszczególnych państw. Państwa wszystkimi swymi zasobami służą kompleksowi wojskowemu, który z kolei jest narzędziem ukierunkowanym na wzrost pozostałych gałęzi. Specyfikę tą postanowili graczom przybliżyć twórcy z Mi-Clos Studio.
sigma-theory-global-cold-war-19404-1.png 1Akcja Sigma Theory: Global Cold War rozgrywa się w nieodległej przyszłości, gdy technologie znane ze współczesnych pozycji science-fiction zdają się być już niemal na wyciągnięcie ręki. Pokierować możemy organizacją szpiegowską jednego z liczących się światowych graczy – Stanów Zjednoczonych, Zjednoczonego Królestwa, Francji, Niemiec, Rosji, Chin, Japonii, Indii, ale też Turcji czy Korei Południowej – nasz cel każdorazowo jest ten sam: opracować technologię Sigma.

Wynik ten możemy osiągnąć różnorako: możemy się skupić na badaniach naukowych jako takich, przyciągając do siebie naukowców z całego świata, odkryć w sobie handlową żyłkę próbując drogą barteru wysforować się na czoło wyścigu, czy też w końcu posunąć się naprzód w drodze szpiegostwa, technologicznego i nie tylko.

No właśnie, ta ostatnia warstwa jest zdecydowanie najistotniejsza. Udane negocjacje niejednokrotnie bowiem wymagają właściwej oceny cech i motywacji rozmówcy, ku czemu pomocne będą… służby wywiadowcze. Obcych naukowców może
my spróbować po prostu podkupić, niejednokrotnie sensowniejsze i bardziej efektywne będzie ich przeformowanie czy też nawet uprowadzenie. W gonieniu króliczka musimy również pamiętać o tym, że chodzi nie tylko o jego złapanie, co uniemożliwienie tego konkurentom, w konsekwencji nieraz sięgniemy po sabotaż, czy to o charakterze siłowym, czy to technologiczny, chociażby w drodze hakowania.

Urokiem Sigma Theory: Global Cold War na obecnym etapie rozwoju – produkcja ledwo co trafiła do Wczesnego Dostępu – jest sposób, w jaki jawi się ona jako prosta i nieskomplikowana produkcja, będąc jednocześnie pełną różnorakich warstw i umożliwiając wiele różnorakich stylów rozgrywki. Aż trudno pohamować zachwyt na myśl o kolejnych elementach, które najprawdopodobniej zaimplementują twórcy – zachwyt, ale i obawy, w myśl powiedzenia, że lepsze jest wrogiem dobrego.

Gra jest przyjemna dla oka. Co prawda nie raczy ona użytkownika bogactwem elementów, podobnie rzecz się jednak miało w przypadku takiego sigma-theory-global-cold-war-19404-2.png 2 Spinnortality, które w mej ocenie jednak w komparycji do Sigmy jawi się jako znacznie mniej atrakcyjne, nieco chaotyczne i sztampowe. Podobnie rzecz się ma z muzyką – jakkolwiek trudno ją zanucić z pamięci, cały czas bowiem snuje się ona gdzieś w tle, to jej delikatność ani przez moment nie irytuje, lecz współtworzy klimat.

Sigma Theory: Global Cold War to gra, która już na obecnym etapie produkcji oferuje naprawdę wiele i mogłaby nawet zostać uznana za pełnoprawną pozycję. Owszem, wciąż ma ona spory potencjał rozwojowy – jak chociażby w postaci konfliktów i misji „ubocznych”, czy też pobocznych uczestników rozgrywki – jednakże nawet potencjalne „nieukończenie” czyni ją wartą aktualnej ceny.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu prasowego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/sigma_theory_global_cold_war

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję