LOGOWANIE
Zarejestruj sie

RollerCoaster Tycoon 2

RollerCoaster Tycoon 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: RollerCoaster Tycoon 2
Producent: Frontier Developments/Chris Sawyer
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2005-06-23
Premiera Świat:
Autor: 79
Ocena
czytelników 88 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!
RollerCoaster Tycoon 2

RollerCoaster Tycoon 2 - zapowiedźOpowiem dziś wam taki fajny dowcip:
Do sklepu z zabawkami przychodzi kobieta
- poproszę kolejkę elektryczną.
- A ile lat mają dzieci, które będą nią się bawić?
- 5, 8 i 42.

Kiedy byłem małym chłopcem, oglądając telewizję facynowałem się kolejkami. Po dziwnie uformowanym torze z zawrotną prędkością pędził wagonik. W wagoniku siedzą ludzie i - nie wiedzieć czemu - drą się, jakby ich ktoś ze skóry obrywał. Dziś wiem już, że to nie była kolejka. To był rollercoaster. W 1999 roku za sprawą Hasbro Interactive powstała znakomita gra - RollerCoaster Tycoon. Trzy lata później na rynku pojawiła się kontynuacja - RollerCoaster Tycoon 2. Dziś, w 2005 r., piszę zapowiedź tej drugiej gry.

Powód mojego zainteresowania grą jest prosty: za kilka dni na półkach sklepowych pojawi sie specjalna edycja gry w serii Platynowa Kolekcja. Platynowa Kolekcja jest to seria tanich gier komputerowych, które już uzyskały status kultowych, a które do tej pory były u nas do nabycia za bajońską sumę pieniędzy. Gwoli sprawiedliwości muszę dodać, że w serii mają się pojawić też gry, które dotychczas w kraju nad Wisłą nie były znane. W skład pakietu, oprócz podstawowej wersji gry, mają wejść dwa oficjalne dodatki: Zakręcone Światy i Zakręcone Czasy. Jako że w oba dodatki nie miałem jeszcze okazji zagrać, skupię się na tym, czego możemy po grze oczekiwać. Przede wszystkim dystrubutor obiecuje pełną polonizację pakietu. Mając na uwadze fakt, że w ofercie CD Projektu na próżno by szukać jakiegoś słabo przetłumaczonego tytułu, jestem spokojny o jakość polskiej wersji językowej. Bardzo często podczas gry okazuje się, że słychać tylko jeden, góra dwa utwory muzyczne. W RollerCoaster Tycoon 2 ma być dostępna olbrzymia kolekcja motywów przewodnich. RollerCoaster Tycoon 2 1Co więcej - lokacje, wzięte z różnych kontynentów i epok czasowych sprawią, że każdy park rozrywki będzie niepowtarzalny! Motywy muzyczne motywami, ale fanów realizmu w grach ucieszy też pewnie informacja, że w grze pojawi się aż 25 licencjonowanych kolejek górskich. Na długość rozrywki także nie powinniśmy narzekać, bowiem w całej grze ma być dostępnych około 45 scenariuszy.

Muszę przyznać, że gra zapowiada się bardzo ciekawie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to za tydzień powinna być na łamach naszego serwisu recenzja gry. Szczegółowo rozliczę w niej obietnice producenta i dystrybutora. A czekając na recenzję, popatrzcie sobie na to, jak będzie wyglądać pudełko z grą. Zajrzyjcie też tutaj.

Wojman
wojman@sztab.com

RollerCoaster Tycoon 2 - zapowiedźAutor: 79
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 75%
Fajna gra w której tworzymy swój wł
Szymiii - 75%
więcej recenzji dodaj recenzję