LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Project 007

Project 007
Sztab VVeteranów
Tytuł: Project 007
Producent: IO Interactive
Dystrybutor: IO Interactive
Gatunek: gra akcji
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Project 007

Też tak macie, że na premierę gry czekacie z niecierpliwością od momentu jej zapowiedzi? Cóż, bardzo dawno aż tak bardzo nie podekscytowałem się informacją o nadchodzącej grze. I choć na temat Project 007 nie mogę napisać na razie normalnej zapowiedzi, bo o grze nie wiadomo zupełnie nic po za faktem, że będzie, ale jako miłośnik Hitmana i twórczości studia IO Interactive mogę trochę pospekulować. W końcu przecież jestem wielkim fanem Bonda, Jamesa Bonda agenta 007.
project-007-22411-1.jpg 1Twierdzenie, że o Project 007 nie wiadomo zupełnie nic nie jest do końca prawdziwe. Powiedziano jedynie, że gra skupi się na początkach kariery 007. Sam trailer też niewiele zdradza, widać tylko jak postać, prawdopodobnie w garniturze, a na pewno w czarnych rękawiczkach wkłada nabój do pistoletu i to właściwie tyle. No i akcja wspomnianego trailera dzieje się prawdopodobnie w zimowych warunkach, słychać bowiem skrzypienie śniegu. Według twórców gra jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, na konkrety więc przyjdzie więc pewnie długo i niecierpliwie czekać.

Czego się więc spodziewam po Project 007? Może zacznę od tego, że już podczas ogrywania Hitmana z 2006 roku odniosłem wrażenie, że twórcy obu tych gier ze studia IO Interactive są także wielkimi fanami Bonda. Scena w tajnym ośrodku Agencji była niemal wierna repliką podobnej sceny z filmu Skyfall. Do tego misja w Paryżu była taka bardzo w bondowskim stylu, nawet w jednym ze sposobów na zabicie jednego z głównych celów agent 47 przedstawiał się w stylu 007. Dlatego mam wielką nadzieję, że nowy growy Bond nie będzie brzydkim i byle jakim FPSem w stylu Bloodstone, a raczej pójdzie śladami wspomnianego agenta 47.

Spodziewam się więc dużych, otwartych map, w których agent 007 będzie realizował zadania zlecone przez M. Mam też szczerą nadzieję, że będzie graczom dany wybór ratowania świata różnymi metodami, a nie tylko brutalną siłą. Inaczej mówiąc mam nadzieję na grę podobną do Hitmana, tyle, że z Bondem, Jamesem Bondem w roli głównej. Coś w stylu Splinter Cell: Blacklist. Na pewno w grze pojawią się jakieś gadżety, w końcu już łysy zabójca z kodem kreskowym na głowie z nich korzystał i szczerze wątpię, żeby w przypadku szpie
ga Jej Królewskiej Mości miałoby być inaczej. Obawiam się jednak o sekwencje pościgowe. Wiadomo, Bond oprócz wódki Martini wstrząśniętej nie mieszanej lubi widowiskową akcje i pościgi różnymi środkami lokomocji, ale czegoś podobnego w żadnej grze od IO Interactive nie było i, cóż, póki co w bondowskich grach było póki co z tym aspektem co najwyżej kiepsko. Nie ma co się jednak martwić na zapas. Mam też szczerą nadzieję, że będzie nieco więcej bondowskiego humoru.

Mam szczerą nadzieję, że nowa gra o przygodach Bonda będzie lepsza niż ostanie filmy z Danielem Criagiem, bo wiele rzeczy w nich po prostu zaprzepaszczono. Ot choćby postać Q, która w starych filmach była także mentorem 007. Pamiętacie jak w The World is not enough Q mówi do 007, że zawsze starał się go nauczyć dwóch rzeczy? No właśnie, nawiązania do tego i wielu innych rzeczy - ku mojej rozpaczy - nie doszło. Nie wiadomo kto wcieli się w rolę agenta 007. Wszystkie znaki na niebie i Ziemi mówią, że nie będzie to Daniel Criag i całe szczęście. Nie liczyłbym też raczej na powrót Pierce Brosnana, gdyż aktor ten skończył niedawno 67 lat, a Project 007 ma przecież opowiadać o początkach kariery mojego ulubionego agenta. Produkcja ta nie będzie też grową adaptacją żadnego z filmów i całe szczęście.

Project 007 to póki nazwa kodowa gry i jest wielce prawdopodobne, że ostatecznie produkcja będzie nosiła inny tytuł. I całe szczęście, bo jak tylko się pojawi więcej szczegółów to będę mógł napisać kolejną zapowiedź. Ja osobiście bardzo, ale to bardzo się napaliłem i czekam z niecierpliwością zarówno na więcej szczegółów, jak i premierę gry. Nie wiadomo kiedy ona się pojawi, bo należy pamiętać, że w produkcji jest przecież Hitman 3. Niemniej jednak jako fan agenta 007 zamierzam zdobywać tajne i sekretne informacje od IO Interactive na temat tej gry, bo w końcu taka rola fana. A twórcy mają u mnie ogromny kredyt zaufania.

Autor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję