LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Planet Crafter

Planet Crafter
Sztab VVeteranów
Tytuł: Planet Crafter
Producent: Miju Games
Dystrybutor: Miju Games
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Planet Crafter

Planet Crafter pojawił się nagle jakby znikąd i podbił serca graczy w bardzo szybkim tempie. Odpalając pierwszy raz grę doznałam szoku, bo interfejs był niemal że identyczny jak ten w Subnautice. Nawet upewniłam się, że to nie to samo studio, szukałam jakiś powiązań i nadziwić się nie mogę, że nikt jeszcze pozwu nie wystosował:P. Jednakże w sumie na interfejsie podobieństwa się kończą.
subnautica-na-ladzie-25096-1.jpg 1Owszem, tu również rozbijamy się i samotnie lądujemy na obcej planecie, jednakże w konkretnym celu - musimy tą planetę przystosować do życia, wówczas przylecą inni ludzie, a my będziemy mogli wrócić do domu. Gra jest też znacznie prostsza od Subnautici, bo nawet rzadsze surowce są łatwiej dostępne. Jasne, eksploracja jest nadal problematyczna, ale poruszamy się tylko w poziomych kierunkach i musimy uważać wówczas w zasadzie tylko na zbiornik z tlenem i myślę, że dzięki temu gra zyska więcej fanów. Bo jest wyzwaniem kiedy trzeba, ale nie tak dużym by człowiek się zablokował w pewnym momencie. No i najważniejsze - budując wszystkie maszyny które zmieniają ową pl
anetę w przyjazną do życia - cały czas idziemy naprzód. Postęp może dramatycznie zwolnić, jeśli nie znajdziemy kolejnych surowców i nie postawimy kolejnych budowli, ale nadal będzie. Z kolei obserwacja, jak na niebieskim niebie pojawią się chmury, a potem deszcz zaczyna tworzyć jeziora - jest niesamowicie satysfakcjonujące, nawet jeśli przy okazji zatopi nam się zbudowana w pocie czoła baza;P.

Postęp zyskujemy tworząc maszyny produkujące tlen, ciepło, oraz ciśnienie. Z czasem jak już będzie możliwa uprawa roślin również sadzenie trawy i drzew. Im więcej tego zbudujemy, tym szybciej odblokujemy kolejne blueprinty i szybciej planeta zacznie się zmieniać.

Czasem potrzebujemsubnautica-na-ladzie-25096-2.jpg 2y też coś zjeść, napić się i musimy mieć stały dostęp do tlenu, ale również wraz z postępem będziemy mogli budować lepsze butle tlenowe, kolektory wody itd.

Jak na early access jestem mile zaskoczona ile można grać w tą produkcję i to z jaką przyjemnością. Oczywiście są bugi. Bazy się czasem budują w powietrzu, a i zdarza się bardzo taki przykry początkowy - że nie startują turbiny wiatrowe albo przestają działać i przyznam szczerze, że byłam bliska skrytykowania produkcji nie wiedząc co mam robić dalej, jak żyć. Bez prądu przecież nic się nie da budować. Jednak ilość pozytywnych recenzji skłoniła mnie na szczęście do ponownego spróbowania.

I cóż mogę teraz rzec? Wciąga jak bagno. A jest nadal w produkcji!

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję