No Mans Land: Fight For Your Rights

No Mans Land: Fight For Your Rights
Sztab VVeteranów
Tytuł: No Mans Land: Fight For Your Rights
Producent: Related Designs
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2004-10-15
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników 84 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

No Man's Land

No Man's Land

Lada dzień na nasze sklepowe półki trafi "dziecko" niemieckiej CDV Software, będące grą strategiczną czasu rzeczywistego oferującą graczowi trzy kampanie umożliwiające kolonizację Ameryki na przestrzeni czasu pomiędzy 1600 a 1900 rokiem. Naprzeciwko siebie stanąć ma 6 stron owych wydarzeń - Anglicy, osadnicy, amerykańscy patrioci( cokolwiek miałoby to znaczyć:)), Hiszpanie oraz dwa plemiona indiańskie. Realia historyczne potraktowane jednak mają być dość luĽno - niektóre jednostki będą wyposażone w zdolności, których nie da się inaczej określić, niż magicznymi itp. Ów kompromis ma jednak sprzyjać rozgrywce i rzeczywiście sprawia takowe wrażenie.

Gra powielać ma wiele standardów typowych dla erteesów( a właściwie to, co winno być standardem w tym gatunku), aczkolwiek jej autorzy pokusili się też o odrobinę oryginalności, co ma nawet przejawiać się w skuteczności niektórych patentów znanych z nieśmiertelnych Commandos! Rozbicie hiszpańskiej floty przy pomocy nurków i łodzi canoe? Nic prostszego!


Gra już po pierwszych screenach zapowiada się smakowicie dla koneserów wrażeń audiowizualnych, a obietnice swobodnej kontroli kamerą tylko wzmagają ów apetyt. Pozostaje liczyć na spełnienie tych zapowiedzi...

Autorzy zapowiadają, iż zadowalające odczucia osiągniemy na PII 450MHz, 128 RAM, akceleratorze z 16 MB RAM na pokładzie, aczkolwiek pierwsze sygnały z zagranicy (gdzie premiera miała miejsce ponad pół roku temu!) mówią, iż należy to włożyć między bajki i lepiej owe wartości pomnożyć co najmniej dwukrotnie.

No Man's Land zapowiada się jako kolejny RTS, który może i przysporzy radości na wiele godzin, aczkolwiek trudno spodziewać się po nim czegoś rewolucyjnego, zapadającego w pamięć. Czy moje przypuszczenia okażą się słuszne, będzie się można przekonać już od 31 lipca br., gdy produkt ów ukaże się na naszym krajowym rynku nakładem Cenegi w polskiej wersji językowej.

Klemens
klemens777@wp.pl

No Man's LandAutor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję