LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Mockba To Berlin

Mockba To Berlin
Sztab VVeteranów
Tytuł: Mockba To Berlin
Producent: Digital Reality
Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-03-03
Premiera Świat:
Autor: 901
Ocena
czytelników 80 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Mockba To Berlin

Mockba To Berlin

Wkrótce na rynek ma wejść czwarta już część cyklu poświęconego wydarzeniom drugiej wojny światowej, a mianowicie Mockba to Berlin. Z tego co mi wiadomo, tytułem który zapoczątkował całą serię był Desert Rats vs Afrika Korps, gdzie gracze zmagali się na terytorium Afryki Północnej. Natomiast drugą częścią była gra D-Day, w której wydarzenia były związane z lądowaniem sił Aliantów w Normandii. Kolejną częścią, trzecią, była gra zatytułowana 1944: Battle of the Bulge i tutaj była ukazana największa kontrofensywa niemiecka z tytułowego roku, która miała miejsce w Ardenach. A teraz gracze będą rzuceni na front wschodni, bo tam odbywa się cała akcja gry.

Mockba to Berlin 002028,1


Tak mniej więcej przedstawia się cała historia gry, przyznacie chyba, że to niewiele. Zamiast tego mogę powiedzieć, że produkcją gry zajęli się developerzy z firmy Monte Cristo. Postanowili oni stworzyć bardzo dobrą grę strategiczną czasu rzeczywistego, przedstawiającą najkrwawsze bitwy drugiej wojny światowej. Nie chcę zniechęcać nikogo do tego tytułu, jednak gier osadzonych w realiach drugiej wielkiej wojny mieliśmy już dosyć sporo, aż nadto. Pozostaje tylko pytanie, czy autorzy gry są w stanie zaskoczyć nas czymś nowym, czy będzie to tylko kolejna porcja odgrzewanego tematu.

Jeśli sprawa dotyczy rozgrywki, to tutaj mają pojawić się trzy kampanie podzielone na niebagatelne 20 misji dla jednego gracza. Hm, troszkę tego mało jak na mój gust, ale może twórcy nadrobią małą liczbę misji ich długością. Koniec końców występują bardzo zróżnicowane misje, niektóre można bez niczego przejść w kwadrans, a na inne potrzeba godzin, dni, a nawet tygodni. Mimo wszystko trzeba będzie poczekać na finalną wersję, żeby można było cokolwiek więcej powiedzieć na ten temat. Jak na razie, to w tej materii zapowiada się ubogo, żeby nie powiedzieć mizernie. Jest jeszcze coś, co może doskonale zrekompensować nam powyższą niedogodność, otóż autorzy gry zapowiadają pojawienie się dobrego multiplayera, w który będziemy mogli grać zarówno przez sieć lokalną, jak i przez internet. Mało tego, specjalnie dla rozgrywki wieloosobowej zostały stworzone oddzielne mapy, a ich ilość wynosi dziesięć sztuk, tak więc razem z pojedynczą rozgrywką mamy około 30 misji do przejścia.

Mockba to Berlin 002029,2


Fabuła chyba nie należy do najoryginalniejszych, ale w grach strategicznych nie przykłada się do tego tak wielkiego znaczenia, jak w tym szczególnym przypadku, jakim są gry RPG. Ogólnie mówiąc, akcja gry ma się zaczynać w momencie, kiedy Niemcy zrywają pakt ze Związkiem Radzieckim, czego następstwem jest ofensywa na froncie wschodnim. Naturalnie Niemcy, nie zwlekając ani chwili, szybko atakują tereny ZSRR. W końcu natrafiają na opór stawiany przez stolicę drugiej strony, czyli Stalingrad. I tutaj pojawia się problem, oczywiście dla strony niemieckiej, która ostatecznie przegrywa bitwę o Stalingrad i zostaje oficjalnie stroną pokonaną.

Mockba To Berlin

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję