LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Medieval Dynasty

Medieval Dynasty
Sztab VVeteranów
Tytuł: Medieval Dynasty
Producent: Render Cube
Dystrybutor:
Gatunek: symulator
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Bauer
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Medieval Dynasty

Medieval Dynasty to polski symulator średniowiecznego życia. W tym artykule sprawdzę, czym jest i jakie są jego atuty.
medival-dynasty-recenzja--22928-1.jpg 1Zacznijmy od tego, że gracze lubią budować, kreować, zbierać, eksplorować - dowodem tego jest szał jaki ogarnął graczy po starcie Early Accessu Valheim. To pokazuje jaki potencjał drzemie w tej dziedzinie i że tak naprawdę temat ten jest niezbadany. Daje to możliwości deweloperom na zdobycie serc graczy, a tym samym zarobienie pieniędzy, które wydają się leżeć w tym momencie dosłownie na ulicy.

Polski produkt to symulator średniowiecznego życia, który pozwala nam zobaczyć jak funkcjonował świat w tamtym okresie. Wspomnieć trzeba, iż producent gry, tj. Render Cube, to firma, która powstała w 2012 roku, natomiast w okresie do teraz przygotowali zaledwie wyścigi kartów Monster League. To pokazuje, że do projektu podchodzili długo oraz, że jest to ich pierwsze dziecko. Wsparci przez wydawcę Toplitz Productions, który ma doświadczenie z symulatorami, Render Cube postanowiło zawojować rynek survivalowy.

Pierwsze co rzuci nam się w oczy pod odpaleniu gry, to wrażenie, że już to wcześniej gdzieś widzieliśmy i faktycznie gra do złudzenia pod kątem graficznym przypomina Kingdom Come: Deliverance. Jednak po odbyciu krótkiego spaceru do najbliższej wioski mamy pewność, że na tym podobieństwa się kończą. Po dotarciu
na miejsce okazuje się, że nasz krewny nie żyje, nam się nic z góry nie należy, a na wszystko trzeba zapracować własnymi rękoma, a w zasadzie młotkiem, który służy do budowania.

Zaczynamy od wybrania miejsca dla naszej średniowiecznej willi: ładny widok, dostęp do wody, w pobliżu trzcina z której można zrobić dach (można postawić chatę w całości z trzciny, ale jest to trochę meh…), kamienie oraz drzewa do budowy narzędzi oraz elementów domu. To powinny być cele jakie będą nam towarzyszyć przez pierwsze godziny gry. Nie polecam skupiać się całkowicie na budowie ponieważ szybko może się okazać, że zaczynamy się robić głodni! W sakiewce okrągłe zero, więc zakupy odpadają, owoce w lesie mogą być natomiast niedojrzałe i można się od przekręcić. Grzybów w okresie letnim też próżno szukać. Twórcy zadbali o realizm - w tym zakresie więc tak naprawdę zostaje nam wcielić się w myśliwego. Na samym początku opłaca się zainwestować w pułapki na króliki i po prostu nie tracąc czasu na błąkanie się po lesie z prymitywną dzidą dalej budować. Jeżeli chodzi o pieniądze, to polecam sprzedaż narzędzi tonami okolicznym mieszkańcom.

Po obyciu się z grą dochodzimy do momentu, w którym zaczynamy obrabiać swoje pole. Zadbano w zasadzie o wszystko: przekopanie, nawożenie, zasadzenie. Pominięcie któregomedival-dynasty-recenzja--22928-2.jpg 2ś z elementów jest opłakane w skutkach, ponieważ na zimę zapasów brak, o ile jesteśmy w stanie w ogóle stać na mrozie ponieważ strój również musi być w tym czasie odpowiedni.

Postać na wzór z serii Elder Scrolls skulluje swoje skille im częściej ich używa. Jest to rozwiązanie, które zmusza do bycia wszechstronnym, ponieważ skupienie się nad jednym aspektem skutkuje zaniedbaniem drugiego.

Z czasem wykonując zadania dla mieszkańców oraz zdobywając reputację będziemy w stanie nakłonić innych do przeprowadzki do naszego małego osiedla, gdzie zaczniemy tworzyć swojego rodzaju wspólnotę, staramy się zadbać o ich potrzeby a oni w zamian ciężko pracują. W grze występuje również wątek tworzenia rodziny, żona-dzieci etc.

Gra jest dopracowana i wygląda lepiej niż niejedna pełna produkcja. Nie zauważyłem błędów, bugów czy problemów ze stabilnością. Jedynie co można zarzucić to wszechpanującą ciszę. Brak nagranych dialogów powoduje, że mamy do czynienia z niemymi lalkami. Oczywiście zostało doprecyzowanie szczegółów jak handel, polowanie, wytrzymałość narzędzi itd. Ale od tego jest Early Access i każdy to zrozumie.

Kończąc wątek serdecznie polecam grę łódzkiego studia Render Cube, bo jest to solidny kawał survivala, który zapewnia mnóstwo radochy. Trzymamy kciuki za Medieval Dynasty!

Autor: Bauer
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję