LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Legion Arena

Legion Arena
Sztab VVeteranów
Tytuł: Legion Arena
Producent: Slitherine
Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-10-04
Premiera Świat:
Autor: 5913
Ocena
czytelników 85 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Legion Arena

Legion Arena

Legion, Chariots of War, Spartan. Przyznajcie szczerze: większości z was nazwy tych gier nic nie mówią, ale ci którzy ich „posmakowali”, na pewno się na nich nie zawiedli. Wybaczając im prostotę rozgrywki, gry te jakoś - przynajmniej mnie - wciągnęły. Może mają odpowiedni klimat za odpowiednią cenę...? Ot, prosta rozgrywka za małe pieniądze - wznosisz budowle, szkolisz wojska i podbijasz Świat. Posłużę się nawet obrazoburczym określeniem, żeby ukazać podobieństwo dla tych, którzy siedzą w grach strategicznych, a nie poznali jeszcze tej serii - „Totalwar za 19.90 od Playa!”.

Legion Arena 173151,1


Oczywiście programy te ewoluowały i zmieniały tematykę. Prosty legion został zastąpiony przez „Chariots of War”, następnie przez „Spartana”, ale ich założenia się nie zmieniały. Masz wpływ na gospodarkę państwa, na produkcję wojsk, lecz sama walka jest prawie automatyczna i nie masz na nią zbyt dużego wpływu. Chciałbym jeszcze na wstępie zaznaczyć, że moja praca, mimo iż jest zapowiedzią gry, będzie nosiła znamiona recenzji, gdyż grałem w dość obszerne demo gry.

Nasuwa się pytanie: w jakim celu przedstawiam te gry, jeżeli mam mówić o zupełnie innym produkcie? Odpowiedź jest prosta. Po pierwsze, „dzieło”, które zapowiadam, wychodzi spod dłuta „Slitherine Software”. Po drugie, gra ta jest w pewien sposób kontynuacją, ale również „zaprzeczaniem” poprzednich produkcji. Skupia się na jednym z aspektów ludzkiej cywilizacji, jakim jest wojna i tylko na niej koncentruje się nasza uwaga. Sama walka jest traktowana jako seria bitew i potyczek. Nie masz tu prawie żadnych szans na zarządzanie gospodarką, ani populacją imperium. Po prostu „wskakujesz” na pole walki i starasz się przemóc przeciwnika.

Legion Arena 173152,2


Masz również ograniczony wpływ na same starcie, co dla mnie jest czystym absurdem, bo w końcu na starciu sens gry się opiera. Jednostki same ruszają do ataku (zupełnie jak w grach-poprzedniczkach, ale to tam uchodziło programom na sucho) i cisną się bezwiednie w szeregi wroga. Przedtem jednak możesz w trybie niby-pauzy rozmieścić swe oddziały po niezbyt szczegółowej mapie. Dla wytrawnego stratega jest to żenada. Oczywiście masz troszeczkę kontroli nad wojskiem, lecz jest ona zdecydowanie za mała.

Legion Arena

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję