LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master
Sztab VVeteranów
Tytuł: Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master
Producent: Goblinz Studio
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 75% procent
Głosuj na tę grę!

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master

Dawno, dawno temu trzeba było być nie tylko nowatorskim, lecz i odważnym, by stworzyć grę komputerową, która pozwoliła wcielić się w Zło – miast uwalniać księżniczki skupiać się na ich więzieniu, miast wyzwalać ofiary tortur owe udręki samemu ordynować. Stety czy niestety owe czasy stanowią już zamierzchłą przeszłość i obecnie co i rusz mamy okazję pobawić się w ten czy inny sposób w ramach kompletnie odwróconej konwencji. Kolejny przykład to Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master.
legend-of-keepers-career-of-a-dungeon-master-21208-1.png 1Nawet legenda o smoku wawelskim wspomina, iż przed szewczykiem Dratewką wielu innych śmiałków podejmowało nieudane próby wyzwolenia grodu Kraka od zagrożenia ze strony tego epigona po epoce dinozaurów. Wyobraźcie więc sobie, jak to musiało wyglądać od strony owego przerośniętego gada – zaczynacie sobie ostrzyć zęby, a tu ktoś Wam przerywa. Po uprzątnięciu szczątków zastanawiacie się nad wyborem przypraw – i znowu ktoś zawraca ogon. Po kolejnym wyczyszczeniu ścian kawerny już-już mieliście zatopić zęby w miękkim, bo dziewiczym ciele – a tu znowu ktoś Wam za plecami się odgraża – no oszaleć można! I kompletnie stracić apetyt.

Rzeczona produkcja to swego rodzaju wariacja tower defense, albowiem nasze zadanie właściwie nigdy nie ustaje, co rusz jesteśmy napastowani przez kolejne i kolejne zespoły. Na
szczęście rzeczona pozycja nie wymaga od nas szybkich palców czy umiejętności niezwłocznego podejmowania decyzji, co nie pozwala jej również w pełni przypisać do wspomnianego gatunku.

Wspomniana gra ma zresztą bardziej „strategiczne” ambicje, gdyż poszczególne starcia mają wcale taktyczny przebieg, umiejscowienie jednostki ma bowiem znaczenie dla możliwych dlań akcji, a gdy przyjdzie czas na jej turę, to również dość często gracz musi podjąć taki bądź inny wybór, istnieje więc pole do popisu.

Te zresztą jest i tak znacznie szersze. Warto bowiem inwestować w trening podopiecznych, jak też rozbudowę garnizonu i jego wyposażenie w coraz to nowe narzędzia zagłady. Nie należy również zapominać, że taki goblin czy inny ork również ma swoje uczucia i jego notoryczne popadanie w stan śmierci może negatywnie wpłynąć na kondycję psychiczną.

legend-of-keepers-career-of-a-dungeon-master-21208-2.png 2 Tytuł ten utrzymany jest w konwencji pixel artu, acz z rozmachem, wyraźnie widać, że została ona przyjęta bynajmniej nie na potrzeby wymówki dla braku pracy nad efektami graficznymi, ekran skrzy się bowiem licznymi kolorami oraz barwami, które wywołują jak najlepsze skojarzenia z przeszłością.

Legend of Keepers: Career of a Dungeon Master to gra o niewątpliwie wielkim potencjale, mająca wszelkie przesłanki ku temu, by stać się sprzedażowym hitem, o ile autorom uda się zapewnić sensowny mid- oraz endgame. Jak na tytuł debiutujący w ramach programu wczesnego dostępu jest to jednak pozycja już mocno zaawansowana.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu prasowego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/game/legend_of_keepers_career_of_a_dungeon_master

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję