LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Football Manager 2013

Football Manager 2013
Sztab VVeteranów
Tytuł: Football Manager 2013
Producent: Sports Interactive
Dystrybutor:
Gatunek: Manager sportowy
Premiera Pl:2012-11-02
Premiera Świat:
Autor: spiderlo
Ocena
czytelników 78 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!

Football Manager 2013

Już nieco ponad 2 tygodnie fani serii Football Manager muszą czekać na premierę najnowszej odsłony gry. 2 listopada Football Manager 2013 trafi do półek sklepowych. Sport Interactive już tradycyjnie zapowiedział rewolucyjne zmiany. Czy będą miały wpływ na rozgrywkę?
football-manager-2013-8143-1.jpg 1Prawdopodobnie jedną z najważniejszych zmian nowej odsłony FM będzie uproszczenie rozgrywki. W dotychczasowych edycjach gracz otrzymywał sporo wiadomości. Konferencje prasowe, potyczki z słowne z innymi managerami nie sprawdziły się i mają zostać ograniczone do minimum, przynajmniej dla trenera klubowego. Od teraz przejście sezonu ma być mniej czasochłonne. Czy to zmiana na lepsze? Trudno powiedzieć, wiele fanów oczekiwało raczej usprawnienia konferencji i rozmów, które powinny mieć większy wpływ na funkcjonowanie klubu i grę zawodników…

Rewolucji mają ulec treningi w grze. W FM2013 można je będzie planować w wyświetlanym terminarzu (zarówno trening przedmeczowy jak i ćwiczenia ogólne). Łatwiej będzie ustalać również treningi i
ndywidualne (opcja jest dostępna w jednym miejscu dla wszystkich zawodników) a trenera będzie można wysłać na kurs specjalistyczny.

Trzeba mieć nadzieję, że zaniedbywany przez SI trening doczeka się w końcu dużych zmian. Do tej pory miał znikome znaczenie – juniorów w słabszych klubach faktycznie nie dało się wytrenować do reprezentacyjnego poziomu. Decydował głównie ukryty potencjał. Warto spojrzeć chociażby na element treningu w często krytykowanej grze FIFA Manager. Akurat tego SI mogłoby się od konkurencji uczyć.

W Football Manager 2013 ma dojść również do zmian w prowadzeniu reprezentacji. Rola selekcjonera ma być odtąd bardziej prestiżowa i pełna wrażeń. Prowadzenie jednocześnie klubu i kadry już nie będzie takie proste. Media i trenerzy klubfootball-manager-2013-8143-2.jpg 2owi mają wywierać na trenera większy nacisk. Jak w życiu…

Interesująco wygląda również sprawa wprowadzenia dyrektora sportowego. Gracz będzie mógł sprowadzić fachowca, który pomoże mu w kompletowaniu kadry, sprowadzaniu juniorów i przedłużaniu umów z piłkarzami. Dyrektor sportowy ma również zająć się sprzedażą lub wypożyczaniem niechcianych zawodników. Jeśli rozwiązanie będzie efektywne, w końcu gracze nie będą mieli problemu z przeciętnymi grajkami blokującymi miejsce w rezerwach, których nikt nie chce kupić.

Powyższe nowości to tylko wierzchołek góry lodowej zapowiedzi Milesa Jacobsona. Ile z tego sprawdzi się w praktyce – zobaczymy. Co roku SI zapowiada rewolucyjne odsłony a później okazuje się, że kolejna część jest tylko nieco podrasowaną wersją starszej odsłony. Jak będzie tym razem?

Autor: spiderlo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję