Europa Universalis 3: Napoleon Ambition

Europa Universalis 3: Napoleon Ambition
Sztab VVeteranów
Tytuł: Europa Universalis 3: Napoleon Ambition
Producent: Paradox Interactive
Dystrybutor: -
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl:2008-11-21
Premiera Świat:
Autor: Mande
Ocena
czytelników 71 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Europa Universalis 3: Napoleon Ambition

Europa Universalis III: Napoleon's Ambition - zapowiedź







Proszę państwa, oto Europa Universalis III. EUIII jest niespokojna dziś. Czyżby coś się miało wydarzyć? Dymy i huki, które były ucichły od czasu premiery, znów dają o sobie znać. Najwidoczniej Johan za Bałtykiem szykuje lifting dla naszej świeżej bułeczki.



Wydawany od pewnego czasu na forum gry Dziennik Johana, prezentuje postęp prac nad grą i wprowadzane ulepszenia. Ogólnie rzecz biorąc gra zbliży się klimatem do EUII. Oto skrót tego, co zaprezentował Johan na forum Paradoxplaza.com.



Handel



Twórcy postanowili, że powróci opcja automatycznego wysyłania kupców. Do tej pory mam mieszane odczucia w stosunku do niej, lecz mam nadzieję, że ten dodatek je zmieni. Otóż dodano sporo usprawnień do AI sterującego tym aspektem. Gracz będzie mógł ustawić dla każdego ośrodka handlowego priorytet: wysoki, średni, niski i zakaz wysyłania kupców. Ponadto będzie można samemu tworzyć i likwidować centra handlu! Wymagane będzie oczywiście spełnienie pewnych wymagań (dla utworzenia centrum: dana prowincja musi handlować z centrum handlowym innym niż gracza, a wolumen obrotu w tamtym centrum musi wynosić co najmniej 400 dukatów, koszt utworzenia to 500 dukatów; dla zamknięcia centrum: centrum musi mieć obrót mniejszy niż 300 dukatów i musi należeć do gracza). Wprowadza to zupełnie nowy element strategii – nie można podzielić swojego centrum, ale wróg może nadszarpnąć nasze ośrodki.




bgcolor="#748D6D">

























Ponadto powrócono do rozwiązań z EUII dotyczących mapy handlowej. Teraz w widoku handlowym będziemy mogli szybko zorientować się jakie produkty wytwarza dana prowincja oraz dowiedzieć się czy ma ona manufakturę.



Statystyki




Okno statystyk zostało trochę przebudowane, by ułatwić nam budowanie nowych budynków. Otóż do tej pory procedura ulepszania prowincji była dość czasochłonna i wymagała wielu kliknięć, zamykania i otwierania okien. Teraz wszystko można obsłużyć za pomocą ekranu statystyk. Bez przełączania się miedzy oknami można wyszukać odpowiednią prowincję i wybudować w niej ulepszenie.




lspacing="7"
bgcolor="#748D6D">

























Wojna



Jest to prawdopodobnie najbardziej rewolucyjna zmiana i jako taka, wywołuje spore kontrowersje. Otóż prowadząc wojnę, będzie dostępne okno z informacjami na temat stron biorących udział w konflikcie i historii potyczek. Dane podane w tym okienku to: zdolność do dalszego prowadzenia wojny, wyczerpanie wojną, stabilność oraz liczebność wojsk każdej ze stron. I tutaj pojawia się problem; jeżeli otrzymamy w ten sposób komplet prawdziwych informacji o wrogu, to pryska cały czar tej przejmującej niepewności i pełnego napięcia oczekiwania na odpowiedź wroga. Mając wszystko wyłożone jak na talerzu, będzie można z niemal stuprocentową pewnością stwierdzić czy wróg przyjmie czy odrzuci naszą propozycję pokojową, czy warto dalej walczyć, czy już jesteśmy na przegranej pozycji. Są propozycje, by powiązać uzyskiwane w tym oknie informacje z systemem wywiadu – im lepsza penetracja szpiegowska wroga, tym dokładniejsze i pewniejsze dane byśmy otrzymywali.




bgcolor="#748D6D">

























Ponadto można będzie przemianować każdy regiment według własnego uznania, a zdziesiątkowane oddziały po bitwie zreorganizować – przesunąć tych co przeżyli do innych regimentów tak, by uzyskać jak najwięcej oddziałów o maksymalnym stanie osobowym i sile.



Kolonizacja i odkrycia



Każdy człowiek jest inny i oczekuje czego innego od gry. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, twórcy wzbogacili menu opcji o nowe możliwości personalizacji gry. Otóż będzie można zmniejszyć kwotę potrzebną na wysłanie kolonisty do zera, a jego stopień zdolności kolonizacyjnych zmieniać w zakresie od 100 do 400 osób. Ma to znaczenie przy szybkości powstawania miast. Jeżeli gracz stwierdzi, że ekipa kolonizacyjna powinna być duża, to w kilku kliknięciach może stworzyć miasteczko w Nowym Świecie. Podobnie będzie można ustawić opcje dla dyplomatów, szpiegów i misjonarzy.




skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
12.10.2007 | FifiCz » Gra wydaje się świetna,tylko szkoda,że nie działaj
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję