LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Emergency 3

Emergency 3
Sztab VVeteranów
Tytuł: Emergency 3
Producent: Sixteen Tons Entertainment
Dystrybutor: TopWare Poland
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl:2005-10-28
Premiera Świat:
Autor: 87
Ocena
czytelników 73 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!
Emergency 3

Emergency 3 - zapowiedź

Wypadki chodzą po ludziach. I mimo iż zawsze powtarzamy sobie, że "przecież mi się to nie może przytrafić", akurat (jak na złość) uczestniczymy w karambolu, nasz dom staje w płomieniach albo po prostu zostajemy napadnięci na ulicy. Wówczas z pomocą przyjeżdżają służby ratunkowe - pogotowie, straż czy policja. Odpowiednia współpraca i koordynacja wszystkich trzech to jedyna droga do sukcesu. Liczy się profesjonalizm, odpowiednia kolejność wykonywanych czynności i zabezpieczenie terenu. Jakiekolwiek błędy są niewybaczalne - przecież stawką całej akcji jest ludzkie życie!

O tym, jak ciężko jest zarządzać akcją ratunkową, próbuje nas uświadomić studio Six Tones Entertainment, odpowiedzialne za serię Emergency. Dotychczas doczekaliśmy się dwóch części tej strategicznej gry. "Nagły wypadek" wyróżnia się spośród tematycznej konkurencji tym, iż pozwala na zarządzanie wszystkimi trzema (a nie tylko jedną) siłami ratunkowymi jednocześnie, co sprawia, iż nasze szare komórki zmuszone są do jeszcze bardziej intensywnej pracy. Ale przecież im więcej myślenia, tym więcej frajdy!

Emergency 3 144116,1
Wypadek samochodowy na drodze


Trzecia część pod względem koncepcyjnym od swoich starszych braci niczym się nie różni. Dalej naszym zadaniem jest ratowanie ludzkiego życia oraz dóbr materialnych poprzez zarządzanie siłami straży pożarnej, policji i pogotowia ratunkowego. W grze zaimplementowano 20 misji, z każdą kolejną coraz to trudniejszych. I tak np. trzeba będzie stłumić demonstrację w pewnym porcie, uratować ludzi spod zawalonego dachu na basenie czy ugasić pożar stodoły.

W każdej misji trzeba będzie wykazać się odpowiednim refleksem oraz trzeźwością umysłu. Przede wszystkim musimy wybrać odpowiednie jednostki, które wyślemy na miejsce wypadku. A w Emergency 3 będzie z czego wybierać - począwszy od zwykłych wozów strażackich czy karetek pogotowia, na samolotach gaśniczych i ciężarówkach z rozkładanym mostem kończąc. Nie możemy również zapomnieć o specjalistach czy inżynierach, którzy ocenią sytuację i pomogą w kierowaniu akcji. Do tej grupy zaliczyć można między innymi psychologa, snajpera, nurka czy strażaka z kostiumem ABC.

Każdy pojazd ma własny limit personelu czy pacjentów, których może jednorazowo przewozić. Dlatego będziemy musieli przewidzieć ile - mniej więcej - wysłać na miejsce wypadku karetek pogotowia, ile wozów strażackich czy policyjnych. Także musimy zadbać o poprawną kolejność wykonywanych przez służby czynności. Jeśli najpierw nie zabezpieczymy odpowiednio terenu (np. przesuwając gapiów na bezpieczną odległość od źródła pożaru) liczba ofiar może być większa, przez co misja prawdopodobnie zakończy się fiaskiem.

Emergency 3 144117,2
Wybuch pożaru w fabryce


Najbardziej rzucającą się w oczy zmianą będzie nowa szata graficzna. Autorzy postanowili porządnie poprawić oprawę wizualną - i tak też się stało. Emergency 3 to już gra osadzona w zupełnie trójwymiarowym środowisku. Ulepszono także modele ludzi czy innych pojazdów, budynki i wszystko, co jeszcze uda nam się znaleźć na mapie. Zaimplementowano nowy realistyczny model fizyczny. W "trójce" ujrzymy fantastycznie walące się budynki czy pięknie płonącą stodołę (jeśli można w ogóle zachwycać się cudownie tańczącym ogniem, gdy akurat musimy go ugasić ;) ). Każde zadanie poprzedzi krótki filmik. Twórcy poprawili realizm w grze uwzględniając także pory dnia.

O oprawie dźwiękowej nie wiemy nic prócz tego, iż ma być podobno bardzo klimatyczna. Próbkę można usłyszeć jako tło na oficjalnej stronie gry. Z dodatków możemy spodziewać się jedynie edytora map.

Zalecanie wymagania sprzętowe będą może troszkę wysokie. Minimalne jednak (Procesor 1.2 GB, 256 RAM, karta graf. 32 MB, 1 GB wolnej przestrzeni na dysku) powinny "pozwolić" na dość sprawną rozgrywkę dla większości graczy.

Emergency 3 zapowiada się naprawdę dobrze. I tak, jak nie przepadam za grami tego typu, tak z chęcią zagrałbym sobie w E3. Światowa premiera "trójki" miała już miejsce wiosną tego roku. Niestety ominęła ona nasz kraj. Polska premiera tego programu planowana jest na 30 września tego roku.


E-mail autora: Simon

Emergency 3 - zapowiedźAutor: 87
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję