LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Dragon Commander

Dragon Commander
Sztab VVeteranów
Tytuł: Dragon Commander
Producent: Larian Studios
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: turowa/RTS
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: spiderlo
Ocena
czytelników 64 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Dragon Commander

Wyobraźcie sobie, że stajecie na czele najpotężniejszej armii w fantastycznym świecie. Atakujecie znienacka, niesamowicie szybko i skutecznie, pozostawiając za sobą spalone zgliszcza. Zamiast bowiem łuczników, rycerzy, żołnierzy czy czołgów dysponujecie setkami… smoków.
dragon-commander-w-2012-roku!-7104-1.jpg 1Taki właśnie pomysł wprowadziło w czyn belgijskie studio Larian (Divinity, Divinity II). Mamy więc okazję ujrzeć widowiskowo walczących smoczych wojowników, przemierzających krainę fantasy Divinity, w której magia i nowoczesne technologie uzupełniają się wzajemnie. Świat magii i technologii często pojawia się w grach, co nie znaczy, że traci na swoim uroku. Szczególnie, że grafika reklamowana na slajdach i trailerach robi pozytywne wrażenie.

Dragon Commander ciężko przypasować do jednego gatunku. To swoisty miks gry akcji, strategii turowej oraz RTS-u. Celem gry jest stworzenie ogromnej armii smoków i poprowadzenia jej do spektakularnych bitew w cz
asie rzeczywistym.

Dragon Commander jest podzielona na trzy części: w pierwszej naszym zadaniem jest opracowywanie odpowiedniej taktyki, podejmowanie strategicznych decyzji, zawieranie sojuszy. Możemy słuchać wskazówek doradców siedząc bezpiecznie w naszej latającej fortecy. Nasze decyzje będą miały spory wpływ na przyszłe kampanie.

W drugiej części korzystamy ze strategicznej mapy, która daje nam możliwość dokładnego rozmieszczenia i rozbudowy armii, wyznaczenia nowych kierunków w kampanii, zagarnięcia kolejnych ziem i powrotu do centrum dowodzenia. Poruszamy się w trybie turowym.

Trzecia część to gratka dla fanów gier akcji – wielkie bitwy. Możemy kierować pojedynczo jednostką dragon-commander-w-2012-roku!-7104-2.jpg 2– wojownikiem przemienionym w smoka lub całą armią. Poruszamy się po trójwymiarowej krainie Divinity ziejąc ogniem i siejąc śmierć wśród wrogów. Oprócz pojedynczej rozgrywki istnieje możliwość spróbowania sił w trybie multiplayer z maksymalnie czterema graczami. W grze nie zapomniano o trybie RPG – bohater powiększa swoje umiejętności wraz ze wzrostem doświadczenia.

Dragon Commander zapowiada się interesująco. Gra z pewnością spodoba się fanom serii Divinity. Dzięki niej poznają wydarzenia, które rozegrały się przed tymi ukazanymi w drugiej z gier studio Larian.

Producenci na razie nie podali dokładnej daty premiery gry. Wiadomo, że Dragon Commander ma być dostępna dla użytkowników PC, X360 oraz PS3.

Autor: spiderlo
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję