Dominions3 : The Awekening

Dominions3 : The Awekening
Sztab VVeteranów
Tytuł: Dominions3 : The Awekening
Producent: Illwinter Game
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia turowa
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: 901
Ocena
czytelników 82 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Dominions 3: The Awakening

Dominions 3: The Awakening - zapowiedźJuż we wrześniu pojawi się najnowsza odsłona sławnej gry sieciowej Dominions. Wszyscy, którzy kochają gry sieciowe, nie powinni pominąć tego tytułu i zapoznać się z zapowiedzią.

Będzie to tradycyjna gra strategiczno – turowa osadzona w świecie fantasy, w której będziemy mogli wcielić się w postać jednego z bogów i zawładnąć całym uniwersum. Zupełnie tak samo jak i w poprzednich częściach. Z tym, że czuć lekki powiew świeżości w kwestii jednostek oraz interfejsu.

Dominions 3 The Awakening 214739,1


Od czego by tu zacząć? Cała seria została zapoczątkowana w 2001 roku przez firmę Illwinters Game i jak widać doczekała się już trzeciej odsłony. Niestety najnowsza odsłona nie niesie ze sobą jakichś rewolucyjnych zmian, ale jeśli coś jest dobre to po co to zmieniać? Ja ze swej strony dodam, że kwestia wizualna mogłaby być nieco ulepszona, ale za to twórcy gry poświęcili się rozwojowi niektórych pomysłów zaczerpniętych z poprzednich części gry.

Gra, jako porządna kontynuacja będzie bezpośrednio nawiązywać do drugiej części serii. Podobnie, jak u poprzednika będzie to walka bogów o dominację nad światem. Może i nie jest to oryginalny pomysł, ale za to doskonale się sprawdza w praktyce. Otóż będziemy mieli za zadanie zbudowanie potężnej armii i stoczenia walki z naszymi wrogami. Naturalnie, jak już wspomniałem na początku wszystko jest skupione na rozgrywce sieciowej, toteż będziemy się zmagali z innymi graczami poprzez sieć lokalną bądź Internet.

Mimo, iż wszystko koncentruje się na rozgrywce wieloosobowej to nie zapomniano o nowicjuszach, którym przydałby się trening. Toteż gra będzie wyposażona w tryb rozgrywki pojedynczej, gdzie bardzo szybko nauczymy się rozgrywania wspaniałych pojedynków obfitujących w najrozmaitsze typy jednostek uderzeniowych. I tutaj tradycyjnie będziemy posiadać olbrzymie armie, gdzie ogólnie będzie do wyboru około 1500 różnych żołnierzy. A to już nie lada gratka.

W związku z tym, iż ogólna liczba jednostek sięgać będzie tak ogromnej wielkości, w grze będziemy dysponowali wyborem jednej spośród aż pięćdziesięciu nacji. Takiego wyboru nacji jest bardzo mało w podobnych grach, tak więc śmiało można powiedzieć, że gra jest tworzona z rozmachem.

Dominions 3 The Awakening 214739,2


Naturalnie nie może się tak zdarzyć, żeby wszystkie jednostki były takie same. I tak też nie będzie, albowiem autorzy zadbali o to, aby wszystkie te jednostki w znacznym stopniu różniły się od siebie. Kolejną rzeczą, jaka ulegnie zmianom, jest interfejs, który według twórców będzie łatwiejszy w obsłudze, a tym samym bardziej dostępny dla nowych graczy, którzy nie mieli okazji zetknąć się z poprzednimi częściami gry. Wszak nie zapominajmy, że będziemy walczyć bardzo dużymi armiami, a kontrola nad nimi wcale nie jest łatwa. Toteż do zadań nowego interfejsu ma również należeć ułatwienie tej kontroli.

Przyszła najwyższa pora oby powiedzieć co nieco na temat oprawy graficznej, która niestety nie należy do najlepszych. Gra skupia się przede wszystkim na ogólnej grywalności i niestety pomija w pewnym stopniu kwestię estetyczną. Choć trzeba przyznać, że grafika nie należy do tych najgorszych. Jednak mimo wszystko nie tak do końca zapomniano o elementach wizualnych - i tak pojawi się generator map, który to będzie odpowiedzialny za dynamiczne zmienianie map walki. Taki niby nieznaczący fakt, a ile zmienia. Koniec z monotonnymi powtarzającymi się mapami, teraz niemalże każda walka będzie toczona w innych warunkach klimatycznych.

Dominions 3 The Awakening 214740,3


Na koniec chciałbym podkreślić fakt, iż gra jest tworzona z myślą o rozgrywce sieciowej. Toteż należy wziąć pod uwagę ograniczenia vide serwer gry, wszakże dzięki rozwiązaniom zastosowanych w grze wszystko powinno sprawnie działać. Ponadto gra nie będzie posiadała dużych wymagań sprzętowych, co przyczynia się do tego, że niemal każdy będzie w stanie na niej grać. Podsumowując - każdy fan strategii turowych rozgrywanych pomiędzy żywymi graczami powinien zostać usatysfakcjonowany, zwłaszcza że z myślą o tych właśnie graczach zostały udostępnione widowiskowe walki, w których biorą udział duże liczby jednostek.


E-mail autora: Boolseye


Autor: 901
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję