LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Crusaders: Thy Kingdom Come

Crusaders: Thy Kingdom Come
Sztab VVeteranów
Tytuł: Crusaders: Thy Kingdom Come
Producent: Neocore Games
Dystrybutor: Nicolas Games
Gatunek: RTS/RPG
Premiera Pl:2009-00-00
Premiera Świat:
Autor: Kizik
Ocena
czytelników 67 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Crusaders: Thy Kingdom Come

Jeśli chodzi o gry inspirowane czy mające stać się konkurentami serii Total War to staję się ja, jako gracz, bardziej uważny i dokładny. Przynajmniej staram się to robić, gdyż jestem, jak chyba w kilku tekstach stwierdziłem, fanem, wręcz fanatykiem serii. Nadto uczę się świata poznając na mojej średniomiejskiej uczelni tajniki wiedzy historycznej. Uważam osobiście, że seria gier Total War mimo swoich wad jest kanwą, znacznikiem wartości innych gier. Nawiasem mówiąc to co wyczyniają (i na szczęście da się to robić) fani obdarzeni talentami informatycznymi i artystycznymi jest godne wielkiej pochwały i aprobaty. Wielkie mody pozwalają nawet już trochę podstarzałemu Rome czy późniejszemu Medievalowi na nowo rozbłysnąć i zachwycić innych graczy. Teraz czekamy na Empire. Ale nie o tym dziś, choć blisko tego ostatniego. Bo nadchodzi podobno jej przeciwnik a zwie się Crusaders: Thy Kingdom Come.
zapowiedzcrusaders-thy-kingdom-come-3284-1.jpg 1Z informacji pozbieranych przez mnie wynika, że twórcy postawią znaczny akcent na rozwój twojego bohatera, pomimo tego, że będzie to strategia przynajmniej w bitwach podobna do Medieval: Total War. Także aspekt cRPG ma być ważny. Być może z zaobserwowanych filmików wynika, że nie będzie się to tyczyło tylko samego bohatera, a jego całego wojska. Na umieszczonym w internecie filmie widać ulepszanie i kupowanie sprzętu zarówno dla naszego gieroja, jak i przynależnych mu oddziałów.

1095 rok to początek akcji. Ma się ona toczyć wokół wypraw krzyżowych. Nie będę tu już smęcił o historii. Wspomnę tylko, że to okres początku wojen z islamem, wspieranych przez papiestwo i zainteresowane nimi potęgi europejskich monarchów. Zapewne w związku z podpisanym ciągiem porozumień w tamtym okresie z cesarzem bizantyńskim odwiedzimy Konstantynopol, aby po długim okresie potyczek i zmagań stać się jednym z głównodowodzących armią chrześcijan.

Jedno mnie zastanawia. Na tym samym filmie widzę ( w innych źródłach też o tym wspominają) armie, które w oddziale mają od kilku do kilkudziesięciu ludzi, a twórcy zapowiadają bitwy co najmniej
kilkutysięczne. Pewnie będzie to taka sama przesada jak w serii Total War. Co prawda można taką bitwę (tam chwalono się do kilkunastu tysięcy) zaaranżować, ale nawet dobre komputery mają z tym problemy, albo sam silnik gry wysiada powodując „slajdowanie”. Na pewno, bo to już standard pole walki będzie determinowało taktykę oraz bonusy lub kary dla twych oddziałów.

Do wyboru będzie kilka krajów o odmiennych walorach, atutach i wadach. Ja widziałem 5. Są to: Anglia, Francja, Hiszpania, Rzesza i chyba Księstwo Neapolu. Każde, jak podaje strona gry, ma być reprezentowane przez jednego rycerza. Oprawa graficzna zwiastuje dobrą zabawę. Pagórki i teren bitwy zdają się być dobrze odwzorowane. Co mnie zaintrygowało to to jak walczą jednostki. Nie wyglądało to rewelacyjnie, a nawet drętwo (patrz trailer). Autor filmiku (nie trailera) skrzętnie ten problem ukrywał manewrując kamerą z daleka od wojsk. Nadto zgadzam się z jednym z piszących komentarze na innym portalu, że uzbrojenie i jego odwzorowanie oraz wyczucie czasu i miejsca jego występowania jest poważnym prztyczkiem w nos dla prawdy historycznej. Chodzi tu przykładowo o nadmierne opancerzenie niektórych jednostek, kzapowiedzcrusaders-thy-kingdom-come-3284-2.jpg 2tóre na koniec wieku XI wyglądają jak z końca XVI czy nawet połowy XV wieku.

Oprócz singleplayera są jeszcze pojedyncze misje i możliwość w nich wcielenia się w Saracenów. Multiplayer chyba też będzie. Strona o grze oferuje też trailery, które można ściągnąć w bardzo wysokiej rozdzielczości gdzie widać walory oprawy graficznej. Podam jednak na końcu tekstu linki gdzie można zobaczyć je szybciej. Sama strona jest ładna, schludna acz prosta. Ciepłe kolory dają jej trochę baśniowego uroku.

Co ja myślę o tym dziele? Na stronie jest lakoniczne stwierdzenie, że wszystkie filmy i rzeczy udostępnione publice pochodzą z wersji Alfa. To sugeruje że to dopiero początek ich pracy.

Może być ciekawe. Zaryzykuję jednak stwierdzenie, że nie odciągnie mnie na długo od mojego idola. Jednym z wielkich niepokojów na koniec jest to, iż raczej będzie to kontynuacja legendy lub baśni o Ziemi Świętej niż odkrywanie przed graczami rąbka tajemnicy dziejów Średniowiecza.

Linki do filmów:
http://pl.youtube.com/watch?v=kpRTuQtJMM0
http://pl.youtube.com/watch?v=ovg3cW1fbAY


Autor: Kizik
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję