LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Core Keeper

Core Keeper
Sztab VVeteranów
Tytuł: Core Keeper
Producent: Pugstorm
Dystrybutor: Fireshine Games
Gatunek: przygodowa/akcja
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Core Keeper

Fenomen Minecrafta zna każdy. Jednakże kiedy po wielu latach Terraria powtórzyła niemal ten sukces, twórcy gier oszaleli i zaczęli na siłę ją naśladować. Bez większych sukcesów. Może ludzie potrzebowali odpocząć od takich produkcji, może nie było pomysłów, jak stworzyć coś podobnego bez plagiatu, nie wiadomo. Jednak z pewnością fani losowo generowanych światów, odkrywania biomów i przetapiania sztabek różnych surowców pozostawali do wzięcia. I to właśnie ich oczy są bacznie zwrócone w stronę Core Keeper.
core-keeper-24674-1.jpg 1Na razie gra jest jedynie w early accessie, ale - szczerze? - pojęcia nie wiem dlaczego. Nie znalazłam ani bugów, gameplay wciąga jak bagno, możliwe, że nie dodano jeszcze zakończenia, bo nie dotarłam tak daleko, ale normalnie twórcy gier po prostu wydaliby grę i ending w osobnym DLC, a tu po obniżonej cenie mamy kawał dobrej rozgrywki, którą w dodatku możemy dzielić ze znajomymi.

W zasadzie przypomina mi to Terrarię, z tymże pod ziemią i z możliwością chodzenia we wszystkich ki
erunkach świata. Nawet biomy są podobne. Mniejszy nacisk na budowanie bazy, większy na kopanie i radzenie sobie z ciemnością i wrogami. Jednakże na tyle inną Terrarię, by nie wzbudzać podejrzeń plagiatu, a i by gracze mieli nadal co odkrywać. Ok, znajdziemy tu nie tylko podobne surowce i wrogów, ale sam fakt, że nie jest to w 2D, zupełnie zmienia rozgrywkę.

Jest masa rzeczy do craftowania, choć nie jest to ilość kontentu Terrarii, ten jednak z pewnością będzie updatowany. Jest co robić, choć wykonaniecore-keeper-24674-2.jpg 2 wszystkiego, co można, zajmie nam ok. 15h-20h. Jednakże jak na grę, która swoim EA wręcz krzyczy o możliwych aktualizacjach - to bardzo dużo. Granie ze znajomymi może ten czas znacząco skrócić, bo szybciej przekopie się świat wzdłuż i wszerz wspólnie, ale też dodaje frajdy.

Jeśli twórcy nie porzucą tego tytułu, mamy mocnego kandydata na spadkobiercę wszystkich tych wcześniejszych naśladowców. Niestety nie jest to jednak poziom Terrarii czy Minecrafta, ale te z kolei dawno są już ograne przez zainteresowanych. Czas na coś nowego.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję