LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Command and Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch

Command and Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch
Sztab VVeteranów
Tytuł: Command and Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch
Producent: EA Games
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2010-03-19
Premiera Świat:
Autor: Kizik
Ocena
czytelników 60 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Command & Conquer 4: Tyberyjski Zmierzch

Jeszcze jakaś część z was kwiliła w łóżeczkach, kiedy to ja z moim bratem i kumplami zagrywaliśmy się jedną z najbardziej pamiętnych i jak widać do dziś żywych serii gier naszych czasów. Małe kanciaste postacie i pojazdy wydawały nam się szczytem ludzkiej umiejętności tworzenia nowych wirtualnych światów. Wyobrażaliśmy sobie, że te kilkanaście kwadratowych jednostek strzelających do siebie realizują wielką operacje wojskową, niszczą całościowo i totalnie wroga. Po tym, jak za Lenina, nastąpił wzrost ilościowy i jakościowy. Chociażby pojawienie sławnego Command & Conquer: Generals zmieniło nasze pojęcie na temat grafiki i możliwości tej serii gier. Dziś gry znów się zmieniły. Są prawie jak filmy. Nastąpiło przewartościowanie gatunków, również pewnych pojęć w nich samych, bo jak można dziś porównywać pod względem skomplikowania i założeń grę-kontynuację serii, którą chcę wam zapowiedzieć, a takiego Empire: Total War. Temat długi, skomplikowany wart prześledzenia w innym czasie.
command-&-conquer-4-tyberyjski-zmierzch.-zapowiedz-4866-1.jpg 1To już czwarta odsłona tego tytułu serwowana nam przez EA Games na ekrany naszych monitorów. Nie będę tutaj wymieniał wszystkich tytułów. Gry jednak są bardzo dobre i warte zaznajomienia w oczekiwaniu na najnowszą.

Akcja gry ma toczyć się po wydarzeniach znanych dla niektórych graczy poprzedniej części, C&C: Wojny o Tyberium. Na marginesie mogę wspomnieć, że bitwy o ten energodajny i zarówno niebezpieczny kryształ czy surowiec były kanwą pierwszych gier jeszcze wcześniejszych od wspominanej „nowoczesnej” serii C&C.

2062 rok. Kane, wieloletni konkurent GDI, przywódca organizacji NOD, przybywa niespodziewanie, do kwatery głównej przeciwnika i proponuje pakt. Jaką rolę ma odegrać artefakt, który ze sobą przynosi, możemy się tylko domyślać. Faktem jest, że stawką j
est los całej planety i przetrwanie obydwu obozów. O przeciwnikach również mało wiemy. Prawdopodobnie będziemy walczyć z buntownikami z samej NOD. Do tego wybierzemy w każdej podobno trzy taktyki. Polegać to będzie nie tylko na bonusach lub upustach do przykładowo obrony czy ataku. Od tego, co wybierzemy zależeć będzie skład naszej armii, nawet macierzystej bazy-robota, „Crawlera”. Baza ta ma się również poruszać. Podczas tej akcji zaś ma być przydatnym elektronicznym wojownikiem. Nie może jednak wtedy produkować jednostek. Oprócz tego będziemy mogli sami zniszczyć ją i zakupić zamiennika o innym profilu.

Autorzy wspominają o drzewku technologicznym dla każdej opcji. Oparte ma być ono na doświadczeniu zdobywanym w każdej misji. Na screenach lub filmach nie widziałem, co ciekawe, broni ostatecznych, jak bomba atomowa czy jakaś burza z piorunami. Zapewncommand-&-conquer-4-tyberyjski-zmierzch.-zapowiedz-4866-2.jpg 2e będą, bo wszystkie części je posiadały.

Czy to wszystko? Do wyboru najpewniej dostaniemy dwie wielkie i rozwinięte frakcje. Gra opierać się ma na znanych zasadach klasycznych RTS-ów. Obiecano zaś wzmożenie szybkości rozgrywki i inteligentniejszego wroga. Tyle że to wszystko, co każdy chcący sprzedać grę koncern mówi. Jakimś ważniejszym punktem zawsze tej samej zapowiedzi jest możliwość naprawdę wielopoziomowej rozgrywki przez Internet. Pogłoski mówią o możliwości gry na jednej mapie 10 oddzielnych pałających wirtualną wrogością userów.

Tak naprawdę tylko beta-testerzy wiedzą, jak ma gra w przybliżeniu wyglądać. Rąbka tajemnicy uchylają moim zdaniem interesujące graficznie zrzuty. Witać tam dopracowane efekty świetlne i ciekawie konstruowane pojazdy. Na YouTube znajdziecie też trochę wskazówek, jak gra powinna wyglądać.. Tymczasem czekajmy, niech tajemnicze wniebowstąpienie Kane stanie się faktem...

Autor: Kizik
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
05.08.2010 | blazejco12345 » To jest po prostu super.
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję