LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Caesar 4

Caesar 4
Sztab VVeteranów
Tytuł: Caesar 4
Producent: Tilted Mill Entertainment
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2006-11-24
Premiera Świat:
Autor: 116
Ocena
czytelników 79 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!
Caesar IV

Caesar IV

Jak twierdzą niektórzy historycy, Juliusz Cezar był maniakiem gier komputerowych. A swoje ulubione programy nabywał u kartagińskich kupców .

Zarządzanie miastem za czasów Imperium Rzymskiego było świetną zabawą. Udowodniono to już w 1993 roku wydając grę pt. "Caesar". Od tego momentu, gracze zakochali się w ekonomicznych problemach zamierzchłych wieków. Niedługo po tym, firma Impressions Games (twórcy wspomnianej produkcji) rozpoczęła zmasowany "atak klonów" pierwszego Cezara. W szeregach tej armii stanęły kolejne odsłony cyklu o rzymskim przywódcy, oraz takie tytuły jak Faraon czy Zeus. Dopiero niedawno ujawniono szczegółowe informacje na temat kolejnej gry z kultowej już serii Caesar. Kultowej? Oczywiście! Wystarczy nadmienić, że Caesar III sprzedano w łącznym nakładzie przekraczającym milion sztuk. Tym bardziej, czwarta odsłona cyklu to wielkie wydarzenie w świecie miłośników strategii.

Caesar IV 230643,1


Na początku rozgrywki w Caesar IV, twoja władza będzie obejmować tylko jedną prowincję Cesarstwa Rzymskiego. Dopiero po sukcesach gospodarczych na powierzonych ci terenach, otrzymasz pod kontrolę kolejne ziemie. Szczebel po szczeblu, trup po tupie, misja po misji, będziesz wspinać się na wyżyny rzymskiej hierarchii, aby na samym końcu zostać Cezarem. Zadania jakie staną na twojej drodze będą o tyle ciekawe, iż wykroczą poza zasięg centrum państwa rzymskiego. Trafisz m.in. w rejony Wielkiej Brytanii, Rumunii, Niemiec, Egiptu, Azji Mniejszej, Hiszpanii i na Sycylię.

Gdzie by cię nie wysłali, to właśnie na twoich barkach spoczną obowiązki związane z tworzeniem miasta, jego polityką i wszelkimi problemami obywateli. Planowanie rozbudowy kolejnych dzielnic, kwestie transportu i komunikacji, handel, produkcja i wydobywanie surowców (tych będzie ponad 30!), organizowanie służb porządkowych, etc. Na twoich plecach spocznie naprawdę sporo, wizyty na siłowni, w końcu na coś się przydadzą.

Caesar IV 230644,2


Po nabyciu kolejnego karnetu "gym fitness", niezgorszą inwestycją będzie zakup dobrego kalkulatora. Przypadnie ci bowiem zadanie dbania o skomplikowane sprawy finansowe miasta. Złote monety będą decydować o twoim sukcesie, zarówno w oczach poddanych, jak i przełożonych ze stolicy imperium (część dochodów idzie ku chwale ojczyzny, do skarbca państwa). Bogactwo sprzyja również rozbudowie armii. Dobrze opłacone i liczne legiony to nie tylko niezbędna ochrona twoich poddanych. Potężną armię można wykorzystać do jej pierwotnych celów, czyli podbojów okolicznych prowincji będących pod kontrolą wroga.

Caesar IV

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję