LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Black and White 2

Black and White 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Black and White 2
Producent: LionHead Studios
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2005-10-14
Premiera Świat:
Autor: 91
Ocena
czytelników 89 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Black & White 2

Black & White 2„Ach, gdybym tam był Bogiem i miał jego moc, to świat na pewno byłby lepszy”- chyba każdy z nas oddał się kiedyś takiemu marzeniu. O tym jak trudne jest to zadanie przekonał się chociażby bohater znakomitej komedii „Bruce wszechmogący” która niespodzianie okazała się hitem minionego lata. Jednak to nie koniec „sezonu na bycie Bogiem”- już niedługo będziemy mogli sprawdzić się w tej roli, a to wszystko dzięki grze Black & White 2.

Black & White 2 220757,1


Pierwsza cześć gry zyskała urzekała znakomitą grafiką i ciekawymi pomysłami, przez co zyskała liczne grono zwolenników. Oczywiście nie brakowało też opinani krytycznych i właśnie te Peter Molyneux wziął sobie szczególnie do serca. Black & White 2 poprzez bardziej dynamiczną rozgrywkę, ulepszoną grafikę, uproszony interface i większy nacisk na element strategiczny, ma uniknąć błędów swojej poprzedniczki. Zacznijmy jednak od początku...

Z intra dowiemy się, iż świat Eden w którym toczyć będzie się rozgrywka, jest pogrążony w wojnie. Poszczególne nacje, w tym naród wierzący w jedynego prawdziwego boga, czyli nas ;-), rozpoczęły walkę o wpływy. Przed nami już na starcie trudna decyzja- czy okażemy się krwawym bogiem wojny, podbijając nowe ziemie i narzucając wiarę innym nacjom za pomocą miecza? Czy też bogiem miłosiernym, przeznaczając swą moc na rozbudowę miast i zapewnienie naszemu ludowi bezpiecznego bytu pełnego szczęścia i harmonii? Wybór należy tylko do nas i będzie miał kolosalne znaczenie na przebieg rozgrywki.

Black & White 2 220757,2


Należy odpowiedzieć na fundamentalne pytanie- „Co to znaczy być bogiem”? Bez względu na drogę moralną którą wybierzemy, czeka nas typowe dla boga problem- zapewnienie sobie rzeszy wiernych wyznawców których wiara zapewni nam moc. By lud nas kochał, będziemy pomagać mu w zapewnieniu dostatku i bezpieczeństwa. Oznacza to budowę miast, tworzenie jednostek wojskowych i szeroko pojęty rozwój infrastruktury znany z innych RTS-ów. Przy okazji warto dodać, iż do znanych z części pierwszej surowców jedzenia i drewna, doszedł trzeci- ruda, niezbędna do działań militarnych. Wraz ze wzrostem naszej siły będziemy mogli dokonywać cudów, od typowego uderzenia błyskawicą w heretyka poczynając, na spektakularnych kataklizmach kończąc. Bo nic tak nie zachęca do gorących modłów jak strach przed boskim gniewem!

Black & White 2

| 1 | 2 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 85%
Całkiem niedawno zakupiłem tą pozyc
Hunter - 85%
więcej recenzji dodaj recenzję