LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2

Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2
Producent: EA Games
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-03-03
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników 88 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!

Bitwa O Śródziemie II

Władca Pierścieni: Bitwa O Śródziemie IIFilmowa trylogia pt. Władca Pierścieni była niewątpliwe wielkim hitem. Od kilku lat gracze są świadkami bardzo niepokojącego zjawiska: premierze znanego filmu towarzyszy zwykle kiepskawa gra komputerowa. Nadzieje związane z grami opartymi o licencję Władcy Pierścieni były bardzo duże. Na szczęście okazało się, że firma Electronic Arts nie zniszczyła ducha powieści. Co więcej, o grze Bitwa o Śródziemie możemy śmiało powiedzieć, że była bardzo dobra. Do tej pory EA miała licencję na korzystanie z filmowego wizerunku świata Władcy Pierścieni, nie miała za to praw do książkowego pierwowzoru. Po sukcesie pierwszej części gry EA wykupiło prawa także do książki. W efekcie w grze Bitwa o Śródziemie II będziemy mogli zwiedzić miejsca, których w filmowej adaptacji nie było, a które były ważne dla Śródziemia.

Rozgrywka będzie przypominać nieco gry z serii Total War. Mapa będzie podzielona na prowincje i tylko od gracza zależeć będzie w którym miejscu chce stoczyć bitwę. Po wybraniu odpowiedniego regionu zostaniemy przeniesieni już do właściwego ekranu, na którym toczyć się będzie bitwa. Nikogo nie zdziwi zapewne fakt, że w grze będą dostępne tylko dwie kampanie: po jednej dla sił dobra i zła. Przyznam, że czekam z niecierpliwością na możliwość zrównania z ziemią wioski Hobbitów. Brakuje tylko opcji brania do niewoli powabnych elfich panien... Po stronie dobra staną m.in. Ludzie, Elfy lub Krasnoludy, natomiast po stronie zła - Gobliny lub Orki. Fani Władcy Pierścieni poczują się jak w domu.

Nowości wcale nie kończą się na kampanii. Oprócz wielu kosmetycznych zmian (gra będzie oparta na tym samym silniku graficznym co pierwsza część) znacznie zmodyfikowano założenia rozgrywki. Bitwa o Śródziemie II nie będzie już uproszczonym RTS-em, w którym mieliśmy bardzo ograniczoną możliwość rozbudowy bazy. Jeżeli ktoś lubi stawiać zamki na środku mapy, to teraz nikt nie będzie mu w tym przeszkadzał, no, poza armią przeciwnika oczywiście. Drugim znaczącym novum w grze jest dowodzenie armią. W poprzedniej odsłonie wyglądało to tak, że spotkały się dwie zwaśnione strony i ta, która miała więcej wojska wygrywała. W części drugiej pojawi się opcja dowodzenia wojskiem, tak więc będzie liczyć się jakość wojaków, a nie ich ilość. Twórcy chwalą się, że wojska same będą się ustawiać we właściwe formacje. Oznacza to tyle, że łucznicy zawsze będą stać za plecami wojowników. To powinno być standardem w RTS-ach, a niestety jeszcze nie jest. Oczywiście jeżeli przeciwnik zaatakuje nasze wojska od tyłu albo z flanki, otrzyma bonusy za zrobienie zamieszania w naszej armii. Gracz będzie miał do dyspozycji te same metody.

Twórcy Bitwy o Śródziemie II nie zapomnieli też i o tym elemencie rozgrywki, jakim jest walka na morzu. Miłośnicy tej metody bojowania będą usatysfakcjonowani, bowiem przeprowadzą desant z morza. Twórcom należą się brawa, bo bardzo często w grach zapomina się o morskich bitwach, a przecież ich obecność powoduje, że rozgrywka staje się jeszcze bardzie
j emocjonująca (pamiętamy choćby bitwy na wodach Azeroth w WarCraft II).

Oprócz standardowego wojska pojawią się w grze bohaterowie znani z powieści Władca Pierścieni. Co ciekawe, pojawi się opcja stworzenia własnego bohatera, którego będzie można poprowadzić w kampanii. Tak więc jeżeli ktoś jest fanem przygód Harry’ego Pottera będzie mógł stworzyć taką postać w grze. Hmmm... Wojska Dumbledora przeciwko armii Voldemorta w Śródziemiu? To trzeba będzie zobaczyć. Stworzonych przez nas bohaterów będzie można umieścić w internecie, co sprawi, że gracze z całego świata będą mogli podziwiać stworzoną przez nas postać. Jeżeli ktoś nie będzie chciał stworzyć własnego bohatera, będzie mógł wybrać jednego z herosów świata Władcy Pierścieni. Pojawią się więc Nazgule, które niestety będzie można niedużym wysiłkiem zniszczyć. Po stronie dobra natomiast znajdzie się m.in. Gandalf i… Arwena. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób i czy w ogóle polegli w walce bohaterowie będą mogli powrócić do bitwy.

W grze pojawi się cała masa różnych czarów, które będzie można wykorzystać w czasie bitew. Będą to m.in. potężne erupcje wulkanów, przywoływanie smoków i przyzywanie piorunów. Niestety do tej pory nie zostały zaprezentowane jeszcze wszystkie czary.

Twórcy gry dużo czasu spędzili nad tym, aby grafika w porównaniu do pierwszej części była dużo lepsza. Na podstawie zaprezentowanych obrazków i filmików można wysnuć tezę, że grafika będzie olśniewająca.

Bardzo często decydującą rolę w odbiorze gry czy filmu ma muzyka. Ta zawarta w grze Bitwa o Śródziemie II ma być wyniosła, ma zagrzewać do walki. Czy tak będzie? O tym przekonamy się dopiero po premierze gry, ale mając na uwadzę fakt, iż za grą stoi studio Electronic Arts można mieć nadzieję, że muzyka będzie bardzo dobra.

Oprócz trybu gry dla pojedynczego gracza pojawi się opcja multiplayer. Będzie można grać zarówno w sieci lokalnej jak i w internecie. Myślę, że chętnych graczy do rozgrywki sieciowej nie zabraknie.

Przyznaję, że Bitwa o Śródziemie II zapowiada się bardzo ciekawie. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jeżeli jesteś fanem książek i filmów o Władcy Pierścieni, zacznij już oszczędzać na tę grę. Jeżeli twórcy wywiążą się ze wszystkich obietnic, to powstanie na pewno jeden z ciekawszych RTS-ów tego roku. Polski dystrybutor gry, firma Electronic Arts Polska, zapowiada, że gra ukaże się w polskiej, kinowej wersji językowej już 3 marca tego roku.

Najciekawszą wiadomość zostawiłem na koniec. Jeżeli chcecie, możecie wziąć udział w otwartych beta testach gry! Wystarczy udać się pod ten adres: http://www.fileplanet.com/promotions/bfme2/openbeta/
E-mail autora: Wojman

Władca Pierścieni: Bitwa O Śródziemie IIAutor: Wojman
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję