LOGOWANIE
Zarejestruj sie

America II

America II
Sztab VVeteranów
Tytuł: America II
Producent: Data Becker
Dystrybutor:
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: 901
Ocena
czytelników 30 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
America II

America II - zapowiedźKtóż nie lubi westernów? Dwóch gości z koltami naprzeciw siebie, dokładnie w południe i bum – zły ginie, a dobry tryumfuje. I choć gra nawiązuje do wspomnianego gatunku, to daje nam o wiele szersze pojęcie na temat życia ówczesnych mieszkańców Ameryki Północnej.

Zapewne wiele osób mogą dziwić realia gry, ale przecież to doskonała okazja do zapoznania się z życiem rdzennych Amerykanów, jak również z sytuacją jak wówczas panowała. Nie wiem czemu, ale tematyka Dzikiego Zachodu zwykle wykorzystywana jest w grach dynamicznych, gdzie ciągle się coś dzieje i jest dużo strzelania z pistoletu. A tutaj niespodzianka: tradycyjna strategia czasu rzeczywistego w pełni osadzona na Dzikim Zachodzie.

Jak przystało na porządny RTS, będziemy kierowali dużymi liczbami jednostek, wznosić strategiczne obiekty, no i oczywiście zarządzać ekonomią, a wszystko to w pełni trójwymiarowej oprawie graficznej. Jednym słowem zapowiada się całkiem nieźle.

America II 104521,1
Znajdzie się miejsce nawet na rodeo


A teraz przyjrzyjmy się nieco bliżej trybowi pojedynczej rozgrywki. W grze ma pojawić się sześć nacji z czego pięć grywalnych: Apacze, Meksykanie, Komancze, Amerykanie oraz górnicy. Natomiast nacją, która będzie nas terroryzować będą Desperados. Zastanawiam się tylko czy przywódcą tych ostatnich będzie Banderas, czy może inna gwiazdeczka. W każdym bądź razie mam nadzieję, że to nie będzie bohater filmu o podobnym tytule, a to dlatego, że skoro sam pokonał tylu bandziorów z miasteczka, to co by zrobił z naszymi oddziałami?

Twórcy gry zapowiadają całkowite zróżnicowanie każdej grupy i bynajmniej nie chodzi mi tutaj tylko o wygląd. Każda nacja będzie posiadała zupełnie inną taktykę i styl walki, ponadto będzie posiadać swoje unikalne budynki, jak i swoiste sposoby na pozyskiwanie dóbr. Wyjątkiem mogą być Indianie, którzy jakby nie było, są dość do siebie zbliżeni, ale to wynika z faktu, że to dwa plemienia jednej frakcji. Jednym słowem gra ma odzwierciedlać realia panujące na Dzikim Zachodzie.

Jak wiadomo Amerykanie byli osadnikami, a więc ludem nastawionym raczej na rozbudowę aglomeracji miejskiej, aniżeli na walkę podjazdową. I tak też mają być przedstawieni w grze, jako ludzie uprawiający ziemię, z której pozyskują zasoby. Raczej bojaźliwi, którzy preferują wyjścia pokojowe nad rozwiązania siłowe. Zupełnie inaczej sprawa wygląda z Indianami, którzy prowadzą koczowniczy tryb życia. A co za tym idzie, całym ich życiem jest walka o przetrwanie, toteż sam się nasuwa wniosek, że jest to grupa agresywna utrzymująca się przy życiu dzięki polowaniu.

America II 104738,1
Różowa Pantera atakuje


Kolejną grupą są Meksykanie słynący z hodowli bydła, którzy mają za cel pozyskiwanie nowych ziem. Tą grupę ustawiłbym pomiędzy Amerykanami i Indianami, gdzie jedni są raczej nastawieni pokojowo, a drudzy agresywnie. I na koniec zostali górnicy, którzy utrzymują się z handlu jednego z najlepszych na całym Dzikim Zachodzie trunku – whisky. Łatwo domyśleć się, co to za grupa. Wydobywa surowce kopalniane, destyluje alkohol, a następnie handluje. Co się tyczy pominiętej nacji Desperados to jest to grupa wzorowana na piratach, którzy za wszelką cenę chcą nam utrudnić życie, poprzez napadanie i rabowanie naszych dóbr materialnych.

Tak mniej więcej zapowiadają się konkretne grupy. Będziemy mieli okazję sprawdzenia wszystkich podczas rozgrywania aż trzydziestu zróżnicowanych misji. Ale to nie wszystko, dla tych, którym znudzi się wygrywanie z komputerowymi przeciwnikami, istnieć będzie możliwość zmierzenia się z innymi graczami dzięki opcji multiplayer poprzez sieć lokalną lub Internet. Dodatkowym atutem zwiększającym atrakcyjność tej gry ma być dołączony prosty edytor map, dzięki któremu każdy będzie w stanie stworzyć nowe i ciekawe mapy do pojedynków.

America II 104522,3
O mamo! Czerwonoskórzy atakują!


W przeciwieństwie do pierwszej odsłony gry, będziemy mogli przenieść się w trzeci wymiar i w pełni wykorzystać nowe możliwości jakie daje 3D. Tak więc operowanie kamerą będzie wszechstronne i będziemy mogli dokładnie podglądać naszych podopiecznych ze wszystkich stron, a także przybliżać i oddalać widok. To wszystko tworzy dość interesujący wygląd gry, co z resztą sami możecie zaobserwować na screenach.

Podsumowując - gra ma posiadać wiele ciekawych aspektów dotyczących głównie rozgrywki. Oprawa graficzna na standardowym poziomie nie powinna zniechęcać, natomiast ilość misji ma być wystarczająca, żeby spędzić przed monitorem długie godziny. Warto tutaj zauważyć oryginalność tej pozycji, która w pełni koncentruje się na Dzikim Zachodzie. Jedyne do czego można by się przyczepić to ilość nacji do wyboru, ale mam nadzieję, że autorzy gry wynagrodzą nam to dużą liczbą jednostek bojowych. Ogólnie mówiąc wszystko to sprawia, że gra staje się atrakcyjna dla każdego fana gier strategicznych rozgrywanych w czasie rzeczywistym. Toteż serdecznie zachęcam do zainteresowania się tą pozycją.


E-mail autora: Boolseye


Autor: 901
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję