LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Against the Storm

Against the Storm
Sztab VVeteranów
Tytuł: Against the Storm
Producent: Eremite Games
Dystrybutor:
Gatunek: Strategiczna
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Against the Storm

Skąd ten dziwny pomysł, że przedstawiciele różnych inteligentnych gatunków muszą każdorazowo sobą gardzić i ze sobą rywalizować, zmierzając do wzajemnej eksterminacji?! Że niby sam fakt, że ludzie w ramach jednego gatunku wzajemnie się prześladują z uwagi na odmienny kolor skóry, kształt oczu czy nosa miałby od razu prowadzić do takiego założenia? Nie w Against the Storm.
against-the-storm-24366-1.png 1W omawianym tytule bowiem przedstawiciele trzech różnych gatunków – ludzi… nie, wcale nie elfów czy innych krasnoludów, lecz przerośniętych bobrów i jaszczurów (a la welociraptor) podejmują zgodny trud przetrwania w lesie. Brzmi dość bajkowo, zwłaszcza gdy uświadomimy sobie, iż naszym zadaniem – tyleż zaszczytnym, co i niebezpiecznym w razie uchybienia – jest czynienie zadość oczekiwaniom tajemniczej Królowej, która za dobre wynagradza (różnorakimi bonusami), a za złe… cóż, właściwie to nie chcemy się przekonać.

Against the Storm to dość nietypowy city builder, który próbuje połączyć ogień z wodą. Przyjdzie więc nam wznosić budynki niczym w produkcjach z serii The Settle
rs
, lecz wbrew jej standardom możemy je następnie przenosić wedle własnego uznania, co może być motywowane tak wolą lepszego zarządzania przestrzenią, jak i zwykłym wyczerpaniem potrzebnych zasobów sąsiadujących z jej dotychczasową lokalizacją. Cały czas jednak musimy przeć naprzód, przy czym niekoniecznie pod presją innych nacji, lecz raczej wskutek widma wyjaławiającego się środowiska.

Fajnym pomysłem jest zarazem uniwersalność wszystkich naszych podkomendnych (każdy może robić właściwie wszystko), jak też ich wyspecjalizowanie (wiadomo, że bobry będą sobie radziły jako drwale lepiej od pozostałych gatunków, niekoniecznie zaś będą się dobrze sprawdzały w roli rolników). Ot, taka niby drobnostka, intuicyjna i banalnie prosta do przyswojenagainst-the-storm-24366-2.png 2ia, a jak fajnie wzbogaca całą rozgrywkę.

Gra cieszy również oprawą, pełną kolorów, lecz nie do końca cukierkową, a to z uwagi na swobodne operowanie kolorami intensywnymi, acz nie jaskrawymi. Może nieco bardziej rozbudowana mogłaby być animacja poszczególnych postaci, podkreślić jednak należy, że wzorem Osadników każda odmienna aktywność posiada własny zbiór gestów.

Against the Storm już teraz oferuje całkiem sporo zabawy, o ile tylko kogoś nie odrzuca na starcie konwencja fantasy, choć równie dobrze może ona pełnić rolę magnesu. Pytanie tylko czy autorzy wytrwają w zamiarze rozwoju danego tytułu, zwłaszcza że decydując się na ekskluzywność na platformie firmy Epic Games z natury rzeczy ograniczyli oni grono potencjalnych zainteresowanych.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję