LOGOWANIE
Zarejestruj sie

2084

2084
Sztab VVeteranów
Tytuł: 2084
Producent: Feardemic
Dystrybutor: Feardemic
Gatunek: FPS
Premiera Pl:2018-12-13
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!

2084

Gra zaczyna się bardzo niepozornie. Po szybkim tutorialu, mamy komunikat, że odblokowaliśmy tryb endless, co nie było do końca jasne, czy od razu przeszliśmy do tego trybu, czy będzie on dodatkowym wyborem w menu.
2084-fps-z-elementami-hakowania-19702-1.jpg 1Przechodząc jednak przez podobne do siebie korytarze i zabijając non stop identycznych wrogów miałam jednak przeczucie, że to jest właśnie endless, że będę tak łazić bez końca. Jednakże gra wyglądała bardzo przyzwoicie jak na niski budżet i mimo że jest to early access, mój komputer nie zadławił się optymalizacją. A elementy zręcznościowe – hakowanie, były niezwykle interesujące.

Nie czułam nudy, bo w grze nie można stać w miejscu. Trochę jak w Doomie. Nie sprawdzają się osłony tylko bieganie z miejsca w miejsce i staranie się by w trakcie biegu zastrzelić jak największą ilość zombie. Nie zauważ
yłam nawet kiedy dotarłam do punktu kontrolnego, a główna postać zdjęła zdjęła headset i okazało się, że to tak naprawdę gra w grze, która ma również fabułę. Może nie jest ona jakoś mocno rozwinięta, w zasadzie dość krótka, jednakże spaja i tłumaczy to czego doświadczamy, a i nawet bliźniaczo podobni do siebie wrogowie już nie irytują tak strasznie, bo przecież jeśli nasza główna postać gra, to czy to musi być realistyczne i logiczne? W dodatku robi to w trybie VR, wiec naturalne jest że widzimy wszystko z perspektywy pierwszoosobowej.

Kolejnym miłym zaskoczeniem, był fakt, że po cutscence dość szybko doszłam do pierwszego bossa i od tego momentu poz2084-fps-z-elementami-hakowania-19702-2.jpg 2iom trudności tylko rósł. Wszystko trzeba było robić szybciej, zręczniej. Aby otrzymać większą ilość amunicji, czy się uleczyć potrzeba było dłuższych kombinacji kodu – a na wpisywanie ich zawsze miałam tylko kilka sekund. Gra jest więc bardzo dynamiczna i przyzwoicie zaprojektowana jeśli chodzi o design. Ponury, cyberpunkowy klimat, gra świateł - bardzo mi się podobały. Tak wygląda w zasadzie niejedna ukończona gra, więc brawa dla twórców, którzy oferują taką jakość za taką cenę.

Oczywiście gra na razie nie powala na kolana, bo mamy tylko jedną broń, raptem 3 bossów i naprawdę stado identycznych wrogów, ale jak zostanie dodane tu choć trochę więcej różnorodności, to jest szansa na hit.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję