LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Zoo Tycoon 2: African Adventure

Zoo Tycoon 2: African Adventure
Sztab VVeteranów
Tytuł: Zoo Tycoon 2: African Adventure
Producent: Blue Fang Games
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2006-10-27
Premiera Świat:
Autor: 2590
Ocena
czytelników 66 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!
Zoo Tycoon 2: Afrykańskie zwierzaki

Zoo Tycoon 2: Afrykańskie zwierzakiKto nie słyszał o serii Zoo Tycoon – najbardziej znanej grze ekonomicznej, która zawojowała świat? Po światowym sukcesie części pierwszej długo dane nam było czekać do momentu, aż Blue Fang Games uraczy nas częścią drugą, ale stało się – Zoo Tycoon 2 trafił na sklepowe półki i ponownie podbił serca setek milionów ludzi na całym świecie, a teraz mamy do czynienia z niezgorszym, drugim już dodatkiem do tej znakomitej gry zatytułowanym African Adventure - czyli swojskie Afrykańskie zwierzaki.

Zasady rozgrywki pozostały niezmienione – nadal naszym głównym zadaniem jest zbudowanie najbardziej wypasionego parku jaki ta ziemia znała. Nie jest łatwo, ale satysfakcja z dobrze zrobionej roboty gwarantowana.

Zoo Tycoon 2 Afrykanskie zwierzaki 130105,1


W pierwszym dodatku – Na Ratunek Zwierzakom autorzy gry oddali nam kilka nowych zwierząt, sporo nowych budynków i parę naprawdę dobrych scenariuszy. Jedną z tych nowości były trasy samochodowe, które się budowało, zakupywało jeepy i woziło klientów po elektrycznych torach rozmieszczonych po środku klatek ze zwierzętami – efekt był oszałamiający, szczególnie gdy odgrywało się rolę kierowcy bądź pasażera.

W najnowszym dodatku mamy do dyspozycji dwa nowe rodzaje aut – srebrną terenówkę i najnowszy model jeepa pomalowany w kolor żyraf – wygląda to znakomicie i jest to zarazem pierwsza nowość jaką dane nam będzie ujrzeć w African Adventure.

Niemniej jednak najciekawszą „świeżością” dla wszystkich będą oczywiście nowe zwierzęta oddane pod naszą opiekę. Jest ich całkiem sporo (20 gatunków, każdy „podzielony” na dwie płcie), a są to między innymi karakale, hieny, mandryle i surykatki - czyli po prostu zwierzęta żyjące na sawannie i w okolicach pustynnych. Jako że zwierząt jest o wiele więcej, to pozostawiam to do odkrycia wam - graczom.

Zoo Tycoon 2 Afrykanskie zwierzaki 130106,2


Autorzy przygotowali dla nas również kilka interesujących budynków, których wygląd oczywiście przypomina pustynne budowle. Mnie jednak najbardziej uciszyły nowe scenariusze jakie oferuje najnowszy dodatek. Te bowiem są ciężkie, wymagające i żeby je przejść trzeba się naprawdę pomęczyć i ruszyć głową. Wszystkie scenariusze są lekko związane linią fabularną, natomiast wszystko to złączone w jedną całość daje pokaźnych rozmiarów kampanię, która doświadczonemu graczowi powinna zająć od 10 do 15 godzin. Uważam, że w dobie gier skrócancyh na siłę ten czas powinien zadowolić każdego gracza z prawdziwego zdarzenia bo to jest naprawdę dużo.

Od strony graficznej program trzyma wysoki poziom – nie zmieniło się nic od czasów wersji podstawowej, to samo dotyczy strony dźwiękowej gry – z jednej strony jest to plus, a z drugiej strony minus, wszystko zależy od tego pod jakim kątem się na to patrzy.

W zasadzie to już wszystko co można powiedzieć o tej grze nie zdradzając wszystkich jej szczegółów. Miłą rzeczą jest fakt, że Microsoft przekaże 25,000$ na światową organizację ochrony przyrody WWF – jest to bardzo miły gest z ich strony, o czym można przeczytać między innymi na karcie dołączonej do gry. Oczywiście to marketing, ale i tak godny pochwały.

Podsumowując warto zastanowić się nad zakupem tego dodatku, który jest naprawdę dobrym produktem i zasługuje na chwilę uwagi. Gorąco polecam!

Metryczka
Grafika 80%
Muzyka 65%
Grywalność 85%


Ocena końcowa
85%


10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
10 20 30 40 50 60 70 80 90 100
+ / -
PLUSY
dots tekstury są ładne, a widok z pierwszej osoby robi wrażenie
dots gra wciąga jak dobrze namoczone bagno
MINUSY
dots szkoda, że w trakcie gry nie towarzysz nam soundtrack z menu
Wymagania systemowe
Pentium III 733 MHz, 256MB RAM, karta grafiki 16MB, 900 MB HDD.E-mail autora: Hunter


Autor: 2590
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję