LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Youtubers Life 2

Youtubers Life 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Youtubers Life 2
Producent: U-Play Online
Dystrybutor:
Gatunek: Strategiczna/RPG
Premiera Pl:0000-00-00
Premiera Świat:
Autor: Klemens
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 60% procent
Głosuj na tę grę!

Youtubers Life 2

Niedawno śmiechem-żartem uświadomiono mi, że przez fakt „pisactwa” na łamach niniejszego portalu często w kontekście tytułów uzyskiwanych jeszcze przedpremierowo można mnie określić mianem „influencera”, które akurat nie zwykło u mnie wywoływać zbyt pozytywnych konotacji. I choć sam zaliczam się do wiernych odbiorców tradycyjnie rozumianej prasy, to trudno nie zauważyć, iż współcześnie to tzw. streamerzy niejednokrotnie wiodą prym w kształtowaniu opinii na najróżniejsze tematy. Nic więc dziwnego, że gra, która byłaby im właśnie poświęcona, już powstała, jak też właśnie doczekała się sequelu.
youtubers-life-2-24035-1.jpg 1Na samym początku tworzymy swoje wirtualne alter ego, acz niestety odkrywamy, że nasza kreatywność będzie ograniczona wyłącznie do wyglądu zewnętrznego, nie mamy bowiem żadnego wpływu na jej talenty np. w zakresie charyzmy, inteligencji bądź poczucia humoru. Ok, nie wątpię, iż wielu streamerów zdobywa liczne lajki dzięki swej aryjskiej kwadratowej szczęce bądź odpowiednio uwypuklonym tzw. rowku tudzież dołeczkach w policzkach, ale przecież z pewnością nie wszyscy.

Nasza rola następnie tak naprawdę sprowadza się do eksplorowania okolicy w poszukiwaniu miejsc, gdzie będziemy mogli nakręcić nowe materiały, jak też nawiązywania relacji, które będą owocowały możliwością nakręcenia „ekskluzywnych” filmików, dostępem do nowych lokacji bądź mamoną, za którą będziemy w stanie nabyć nowy (lepszy) sprzęt tudzież wdziać modne ciuszki, które podbiją nam wyniki oglądalności.

Problem w tym, że udostępniony nam obszar jest dość skromny, niemal w całości można go (w podstawowym zakresie) spenetrować w kwadrans, a większość
stawianych przed nami wyzwań sprowadza się do przysłowiowego „przynieś, wynieś, pozamiataj”, głównym ogranicznikiem zaś jest tak naprawdę tylko i wyłącznie niemiłosiernie upływający czas, po pewnym zaś czasie i nuda.

Chcę bowiem stanowczo podkreślić – tytuł ten nie ma absolutnie nic wspólnego z gatunkiem tycoonów, a i o specyfice jutuberskiej profesji nie mówi on niemal niczego nowego bądź odkrywczego. Rozgrywka niestety sprowadza się niemal wyłącznie do ciągłego grindowania, trudno tu mówić o jakimkolwiek interesującym mid- bądź endgame’ie, choć sam początek sugeruje, iż produkcja ta może się cechować interesującą złożonością. Nie mamy właściwie żadnego wpływu na specyfikę naszego kanału, tworzyć będziemy tak o konwentach branży giercmańskiej, jak i kulinariach czy słodkich psiaczkach, a i to tylko w przerwach między bieganiem z przesyłkami…

Jak się zdaje, gros wysiłku twórcy włożyli w to, by „być trendy”. W konsekwencji właściwie non stop jesteśmy raczeni jakimiś nawiązaniami do znanej nam współczesności, ayoutubers-life-2-24035-2.jpg 2 to w postaci do napomnianych wyżej spędach fanów twórczości Blizzarda (swoją drogą, niewątpliwie timing ku temu niespecjalny), a to zetkniemy się z (licencjonowaną) obecnością samego PewDiePie’a. Obawiam się jednak, iż końcowy efekt – jakkolwiek życzliwie świadczący o „nerdowości” samych deweloperów – jest dość plastikowy.

Chyba największym atutem omawianej produkcji jest jej oprawa, ciesząca oczy tak na zbliżeniach, jak i przy większym oddaleniu, celowo jednak przejaskrawiona i stroniąca od fotorealizmu – co przy tej konwencji jest w pełni zrozumiałe i aprobowane. Znowu jednak gros wysiłku zostało poświęcone grafice, dość po macoszemu traktując jednak ścieżkę muzyczną.

Youtubers Life 2 to niestety dość klasyczny przykład przerostu formy nad treścią, jak też całego mnóstwa złych pomysłów, które w zamierzeniu miały stanowić postęp względem pierwowzoru, w istocie jednak okazały się krokami wstecz. Jest to gra dobra na odstresowanie – nie da się w niej „przegrać” – ale trudno z niej czerpać głębszą satysfakcję.

Autor: Klemens
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję