LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Wolf Quest

Wolf Quest
Sztab VVeteranów
Tytuł: Wolf Quest
Producent: eduweb
Dystrybutor: eduweb
Gatunek: symulator
Premiera Pl:2015-11-17
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 20% procent
Głosuj na tę grę!

Wolf Quest

Wolf Quest to symulator bycia wilkiem zamkniętym w rezerwacie przyrody. W grze wcielamy się w samotnego wilka, którego zadaniem jest nie tylko przeżyć w jednej z dwóch wybranych lokacji (las i opuszczone miasteczko), ale też będziemy dążyć do założenia swojego własnego stada. Polowanie, znaczenie terenu, szukanie towarzyszy, walka z innymi drapieżnikami w sporym, otwartym świecie, to esencja tej gry. Założenia więc są bardzo zacne. Symulatory od dawna są bardzo popularne, a na pewno życie niezależnego drapieżnika jest ciekawsze od symulowania zegara, życia youtubera czy kromki chleba. No... przynajmniej w założeniach tak brzmi.
wolf-quest-zostan-wilkiem-19401-1.jpg 1Niestety mój zapał ostudziło diabelnie nieprzemyślane sterowanie angażujące 3/4 klawiatury. Nieco lepiej jest na kontrolerze, ale gra jedynie częściowo wspiera jego obsługę, więc nie wszystko jesteśmy w stanie za jego pomocą zrobić.

Kolejną przykrą niespodzianką był soundtrack. O tyle, o ile od grafiki nie oczekiwałam zbyt dużo, w końcu to dość stara gra i choć owszem po przejściu z modelu free to play na płatny, mogliby wymienić kilka tekstur, ale nie to jest w grach najważniejsze. Jednak
słuchanie kilku taktów wkoło było już ponad moje siły.

Świat jest duży, otwarty, ale pusty i nudny. Czasem spotkamy zająca czy jelenia, znacznie rzadziej niedźwiedzia czy drugiego wilka, ale za tym trzeba się porządnie nabiegać.

Gra jest jednak zdecydowanie warta zabawy w multiplayerze. Wtedy powtarzalne czynności mogą dawać radość, jednak granie w to samemu, nawet gdyby sterowanie było poprawne - jest po prostu nużące. Wilk niewiele potrzebuje. Nawet nie musi pić w tej grze. Wskaźników potrzeb jest niewiele. Więcwolf-quest-zostan-wilkiem-19401-2.jpg 2 o tyle o ile w czasach powstawania mogła zwracać jakoś na siebie uwagę, o tyle dziś nie ma w sobie niczego, co mogłoby zainteresować nowego odbiorcę. Nudna mechanika, pusty otwarty świat, w którym powsadzano elementy na zasadzie kopiuj/wklej, irytująca melodyjka (muzyką ciężko to nazwać) i zepsute sterowanie. Mogę jeszcze na szczyt kupki wstydu dorzucić spadki FPS, co jest wręcz śmieszne biorąc pod uwagę wygląd gry.

Gra żeby była warta zakupu potrzebuje nieco więcej update'ów, niż dodanie nowego koloru sierści dla wilka. Pytanie czy ktoś jeszcze zamierza to rozwijać?

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję