LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Weird Worlds: Return to Infinite Space

Weird Worlds: Return to Infinite Space
Sztab VVeteranów
Tytuł: Weird Worlds: Return to Infinite Space
Producent: Digital Eel
Dystrybutor:
Gatunek:
Premiera Pl:2005-04-11
Premiera Świat:
Autor: Anaszkyl
Ocena
czytelników 8 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 20% procent
Głosuj na tę grę!

Weird Worlds: Return to Infinite Space

Weird Worlds: Return to Infinite Space to strategia turowa z elementami zręcznościowej strzelanki.
weird-worlds-return-to-infinite-space-7563-1.JPG 1Jest to gra, w której wcielamy się w kapitana jednego z trzech statków kosmicznych w celu przemierzania kosmosu. Poprzez ustalenie wielkości mapy, a przy tym czasu gry, ilości obiektów na mapie i siły przeciwników, generujemy losową mapę, na której przyjdzie nam grać. Jak więc widać rozgrywka za każdym razem będzie choćby w drobnym stopniu inna.

Podczas wyboru naszego pierwszego statku niestety nie mamy podanych żadnych informacji na jego temat poza samą nazwą, więc będziemy zmuszeni najpierw wypróbować każdy z możliwych nim zdecydujemy się którym rozpoczniemy grę na poważnie. Pomijając już wybór każdy z naszych statków ma okienka przeznaczone na umieszczanie w nich ekwipunku, którego w grze jest bardzo dużo.

Poprzez zbieranie różnych przedmiotów z planet, które odwiedzamy, lub poprzez handel z obcymi kreujemy wyposażenie naszego statku i jego możliwości. Możemy wpłynąć nie tylko na to z jakich dział będzie strzelał, ale także na szybkość lub metodę ruchu (np.
teleportacja między planetami) a także osłonę i wytrzymałość naszej maszyny.

Na innych planetach czekają na nas nie tylko przyjaźnie nastawieni kupcy, możemy na nich spotkać wrogo nastawionych obcych, których jedynym pragnieniem jest zniszczenie naszej floty, a także zobaczyć na własne oczy śmierć gwiazdy czy natknąć się na jakieś pozostałości po statkach, z których będziemy mogli zabrać dodatkowy sprzęt.

W trakcie gry możemy skorzystać z usług najemników, dzięki czemu powiększy się większość naszej floty, oczywiście za odpowiednią zapłatą. Zwiększyć ją możemy także znajdując dryfujące w kosmosie statki.

Oprawa graficzna nie jest powalająca, ale jak na taką niskobudżetową produkcję jest znośna, czego nie można powiedzieć o pseudokosmicznych dźwiękach i muzyce, które to można porównać do dźwięków jakie wydawane były z bardzo starych telefonów komórkowych.

Kolejną niesympatyczną rzeczą z jaką się spotkamy w tej grze jest brak możliwości zapisu gry, więc bezsensu jest do niej siadweird-worlds-return-to-infinite-space-7563-2.JPG 2ać jeśli nie ma się przynajmniej 30 minut czasu, bo tyle przeciętnie trwa jedna rozgrywka.

Sama wymiana handlowa z obcymi jest dosyć bezsensowna, bowiem można wymieniać przedmioty o dużo mniejszej wartości na przedmioty o dużo większej. Samo zdobywanie przedmiotów jest bardzo uzależnione od naszego szczęścia a co za tym idzie niektóre partie, które przyjdzie nam rozegrać, będą bardzo mało ciekawe i mało zrównoważone.

Poza rozgrywką kampanijną mamy do wyboru jeszcze tryb symulatora, który polega wyłącznie na bitwach. W tym trybie mamy dostęp do wszystkich ras i wszystkich statków. Jedynym problemem jest to, iż nie mamy informacji o maszynach, więc przyjdzie nam kilka razy zagrać w ciemno aby ustalić, które są silne i czemu służą. Jak więc widać gra jest miejscami bardzo mało przejrzysta.

Gra zrobiła na mnie słabe wrażenie i osobiście jej nie polecam. Jest miejscami mało przejrzysta, nie można w niej zapisywać stanu gry, niektóre opcje są czasem zablokowane, wygląda to jakby została za wcześnie wydana albo była bardzo słabo testowana.


Autor: Anaszkyl
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję