LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Tom Clancys The Division

Tom Clancys The Division
Sztab VVeteranów
Tytuł: Tom Clancys The Division
Producent: Massive Entertainment
Dystrybutor: Ubisoft
Gatunek: TPP
Premiera Pl:2016-03-08
Premiera Świat:
Autor: tenshi_chan
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 85% procent
Głosuj na tę grę!

Tom Clancy's The Division

Tom Clancy's The Division to strzelanka realizowana na podstawie powieści i przedstawiająca fikcyjną, niedaleką przyszłość, w której wybuch pandemii całkowicie niszczy społeczeństwo Nowego Jorku.
tom-clancys-the-division-26180-1.jpg 1Wszyscy za nią szaleli kiedy wyszła, a to za sprawą niesamowitej grafiki, która jak na tamte czasy była szałowa. Gra nie była nie wiadomo jak reklamowana, nie było hypu większego niż jej sława, ale to jak wyglądała przyciągało setki ludzi, nawet których nie pasjonowały gry akcji. To nie jest również mój konik, ale ten śnieg, klimat schyłku społeczeństwa praktycznie na dniach przed Bożym Narodzeniem to było coś. Zabijać ludzi pośród świątecznych ozdób, gdzieniegdzie z dźwiękiem kolęd w tle i oglądać jak cywile sami się dobijają bojąc się zarażenia - to było coś.

Jednak prawdziwym strzałem w 10-tkę okazał się gameplay. Divis
ion
to cover shooter z prawdziwego zdarzenia. Nie mamy nie wiadomo jakiego pancerza, musimy zawsze szukać osłon, a to dodaje całej tej grze dużą dozę realizmu. Oczywiście jest on nadwyrężony przez przeciwników którzy są typowymi „gąbkami na naboje”, na wyższych levelach bardzo ciężko jest zadać obrażenia bossom, którzy de facto są zwykłymi ludźmi, ale jestem w stanie to wybaczyć, bo jakoś trzeba było zbudować tutaj poziom trudności.

Dzielnice Nowego Jorku podzielone są na sektory, a te opisane są levelami przy jakich najlepiej jest się tam udać. Po osiągnięciu maksymalnego poziomu postaci warto też wybrać się na kilka misji do dark zony by zmierzyćtom-clancys-the-division-26180-2.jpg 2 się tam z innymi graczami. Ta niestety już średnio jest żywa, bo gra ma swoje lata, ale nadal możemy kogoś tam spotkać. Zasada jest taka, że jest tam bardzo dużo trudnych przeciwników i powinno się walczyć przeciwko nim, ale można na koniec zabić też sojusznika i zgarnąć jego nagrodę. Jednakże postrzelenie innego gracza sprawia, że zostaje wydany na nas list gończy i jest duża nagroda dla gracza, który nas wówczas zabije, więc trzeba się liczyć z tym, że trzeba szybko uciekać...

Świetny pomysł, gra się naprawdę przyjemnie w pięknej oprawie. Byłam zaskoczona że jakaś strzelanka może mieć tak ciekawy gameplay - nigdzie cover shooter nie został odtworzony tak dobrze. Miłośnicy akcji - grajcie koniecznie.

Autor: tenshi_chan
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję