LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Three Kingdoms: Fate of the Dragon

Three Kingdoms: Fate of the Dragon
Sztab VVeteranów
Tytuł: Three Kingdoms: Fate of the Dragon
Producent: Overmax Studio
Dystrybutor: Cenega Poland
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2001-07-04
Premiera Świat:
Autor: Kull
Ocena
czytelników 69 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI bd% procent
Głosuj na tę grę!

Three Kingdoms: Fate Of The Dragon

Three Kingdoms: Fate Of The Dragon

Co prawda akcja tej gry dzieje się w II wieku naszej ery w Chinach, jednak kultury Chińska i Japońska są na tyle (jak dla mnie:)) podobne, że postanowiłem TK:FotD także tutaj opisać. Do wyboru mamy trzy królestwa: Wei, Shu i Wu, gdzie jako władca jednego z nich możemy poprowadzić do zwycięskiego zjednoczenia kraju.

TK już przy pierwszym uruchomieniu przypomina Age of Empires. Co prawda większość czasu przeznaczamy w czasie gry na rozbudowę naszego królestwa, pilnując przy tym aby nasz władca nie został zabity, trzymając go w bezpiecznym miejscu w obozie. Co do samej walki jest ona nudna, a opanowanie chmary samurajów nie lada wyczynem. Co do samej mapy na której toczy się rozgrywka, to jest ona podzielona na kilka mapek, między którymi można przemies

zczać wojsko.

Zazwyczaj są to mapy obszary dwóch miast i jedna zwykła polana. Na dziwny pomysł wpadli twórcy z tymi mapami. Takie rozwiązanie trochę komplikuje rozgrywkę i nie wprowadza nic nowego.

Ogólnie to Three Kingdoms nie zaliczył bym do udanych produkcji ;(. Grafika, jak i muzyka towarzysząca rozgrywce stoi na przyzwoitym poziomie, budynki mają sporo szczegółów i prezentują się nader ładnie, a różne rodzaje jednostek można z łatwością odróżnić. Ale czy oprawa wizualna może nadrobić pozostałe niedociągnięcia? Gra jako strategia prezentuje się średnio na jeża, więc może jednak pooglądać się za innym tytułem?

Daniel "KULL" Sodkiewicz
kull_daniel@wp.pl

Three Kingdoms: Fate Of The DragonAutor: Kull
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję