LOGOWANIE
Zarejestruj sie

Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2

Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: Lord Of The Rings: Battle for the Middle-Earth 2
Producent: EA Games
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: Strategia RTS
Premiera Pl:2006-03-03
Premiera Świat:
Autor: 116
Ocena
czytelników 88 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 80% procent
Głosuj na tę grę!
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II

Władca Pierścieni: Bitwa o Śródziemie IIPamiętasz RTS-a wydanego pod koniec 2004 roku o nazwie The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth? Zresztą, jak mógłbyś nie pamiętać: zarwane noce i nieobecności w szkole rodzina zapewne wypomina Ci po dziś dzień. O tym tytule możesz już jednak zapomnieć. Zapomnij też o szkole, pracy, nauce, spaniu i seksie! Na rynek trafiła właśnie druga część tej wyśmienitej strategii.

Koncern Electronic Arts podszedł do sprawy bardzo poważnie i zainwestował sporą sumkę w licencję na twórczość Tolkiena. Dzięki temu, prócz zdarzeń, jakie przedstawił nam Peter Jackson w ekranizacji Władcy Pierścieni, w grze znalazły się motywy, których nie dane nam było zobaczyć na dużym ekranie. Jak się okazuje, przygody Froda i Drużyny Pierścienia to nie jedyny ciekawy wątek historii walk o Śródziemie. W najnowszej Battle for Middle-Earth poznamy krwawe wojny o ziemie ulokowane na północ od Fangornu. W starciach tych stanęły do walki odwieczne przeciwności: zło i dobro. Siły dobra reprezentują tutaj: Ludzie, Elfy i Krasnoludy. Reprezentacja zła składa się zaś z Sił Mordoru, Isengardu i Goblinów.

The Lord of the Rings The Battle for Middle Earth II 002458,1


Dzięki takiemu rozwiązaniu, dwie kampanie (każda po 8 misji), jakie przychodzi nam rozegrać w trybie singleplayer, obfitują w bardzo różnorodne jednostki i budynki. Krasnoludy walczące ramię w ramię z Elfami stanowią naprawdę wybuchową mieszankę. Mamy więc pełen przegląd wojsk: od wyśmienitych łuczników, przez potężnych wojowników z toporami, po jeźdźców na koniach, żyjące drzewa - Enty i jednostki do walki na morzu. To oczywiście nie koniec wyliczanki. O ile siły dobra dysponują świetnie wyszkolonymi wojownikami, to siły ciemności stawiają na ilość. Dziesiątki małych kreatur to ich główna siła uderzeniowa, dodatkowo wspomagana kilkumetrowymi monstrami. Zróżnicowanie jednostek stoi na wysokim poziomie, każdy wojownik ma swoje wady i zalety, co wymusza rozważne budowanie armii.

The Lord of the Rings: The Battle for Middle-Earth II

| 1 | 2 | 3 | następna >>
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję