LOGOWANIE
Zarejestruj sie

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake

SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake
Sztab VVeteranów
Tytuł: SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake
Producent: Purple Lamp Studios
Dystrybutor: Koch Media Poland
Gatunek: Zręcznościowa
Premiera Pl:2023-01-31
Premiera Świat:
Autor: Qida
Ocena
czytelników bd GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 95% procent
Wyroznienie
Głosuj na tę grę!

SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake

SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake - twórcy tej gry zrobili kawał dobrej roboty. Pod względem gameplay'u, różnorodności mechanik, przeciwników i fabuły jest bardzo i to bardzo dobrze. Natomiast tym co zasługuje na wyróżnienie jest polski dubbing oraz oprawa graficzna.
spongebob-kanciastoporty-the-cosmic-shake-26232-1.png 1Za dzieciaka ogrywałem Crash Bandicoot oraz Spyro na PS1. Oczywiście Kangurka Kao też miałem na swoim pierwszym komputerze. Od czasu tamtych gier tak naprawdę nie mogłem znaleźć czegoś podobnego, co trzymałoby ich poziom i przyciągało moją uwagę na dłużej, pewnie po części z poczucia nostalgii za tamtymi czasami. Nawet remastery czy kolejne części, jak w przypadku Kangurka Kao, który był też dobrą grą, nie dały mi takiej zabawy jakiej doświadczyłem przy SpongBobie The Cosmic Shake.

Byłem tak naprawdę miło zaskoczony jak gra oferowała mi multum mechanik, których liczba zwiększała się wraz z postępem fabuły. Na ekranie cały czas coś się działo, mapy nie były zamknięte i opcjonalnie można było nie iść za strzałkami, aby móc zebrać znajdźki. Niektórych nie dało się w danym momencie zebrać i trzeba było się cofać, po odblokowaniu konkretnej mechaniki, dzięki cze
mu gra zyskuje dodatkową regrywalnośc. Chociaż nawet bez tego przejście fabuły zajmuje kilkanaście godzin, o ile nie jesteś speedrunerem, co przejdzie ją w godzinę, jakkolwiek rekord na tą chwilę wynosi 58 minut z hakiem. Grę przemierzamy wędrując po różnych światach, co zmienia nam tło po jakim się poruszamy. Fabuła jest fajnie prowadzona, w taki sposób, że mimo liniowości nie idzie się nią znudzić. Do ukończenia gry musimy pokonać łącznie ośmiu bossów, z czego na każdego trzeba zastosować odmienną mechanikę.

Gra zachwyca także swoją oprawą graficzną, wszystko jest ładne i zarazem przejrzyste, podczas walk nie ma chaosu na ekranie i można swobodnie rozeznać się w tym co się dzieje. Perełką na cieście jest dubbing, który jest rzadko spotykany w grach, a jak już jest, to przeważnie pozostawia wiele do życzenia, ale w tym przypadku można się poczuć, jakby oglądało się tą bajkę, dzięki realnym głosom postaci, których dubbingują ci sami aktorzyspongebob-kanciastoporty-the-cosmic-shake-26232-2.png 2 co w serialu.

Jedynym mankamentem według mnie jest brak trybu wieloosobowego, głównie coop na jednym ekranie. Gra ma olbrzymi potencjał do tego by można było nią przechodzić razem z towarzyszem, ale niestety twórcy nic takiego nie nam nie dali.

Podsumowując przechodząc ten tytuł czułem się jakbym oglądał interaktywny serial SpongBoba, w którym cały czas jest akcja, a fabuła nie odstaje od tej w telewizorze. Grę mogę spokojnie polecić dla wszystkich, tych najmłodszych, jak i starszych. Daje sporo zabawy, momentami potrafi być wymagająca, ale nie aż tak, by nie dało się jej przejść, lecz za to daje spory poziom satysfakcji po zabiciu bossa, z którym się trudziliśmy.

Bardzo dziękujemy serwisowi GOG.com za udostępnienie kodu recenzenckiego w celu umożliwienia powstania niniejszego tekstu - https://www.gog.com/en/game/spongebob_squarepants_the_cosmic_shake

Autor: Qida
skomentuj
KOMENTARZE NA TEMAT GRY
więcej komentarzy dodaj komentarz
RECENZJE CZYTELNIKÓW
ILOŚĆ RECENZJI - ŚREDNIA OCENA - % więcej recenzji dodaj recenzję