Sims 3

Sztab VVeteranów
Tytuł: Sims 3
Producent: Maxis
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: sim
Premiera Pl:2009-06-05
Premiera świat:
Autor: Villemo
Tytuł: Sims 3
Producent: Maxis
Dystrybutor: Electronic Arts Polska
Gatunek: sim
Premiera Pl:2009-06-05
Premiera świat:
Autor: Villemo
Sims 3

Gdy w końcu uporałam się ze stworzeniem idealnej Simki nadszedł czas na wybór osobowości. Ale, ale – zapomniałabym o ubiorze – w końcu to niezwykle ważny element (mężczyźni mogą pominąć tę część). Zauważyłam dwie podstawowe rzeczy odróżniające „trójkę” od poprzedniczek :mianowicie brak możliwości wyboru bielizny – tego tutaj nie doświadczymy – oraz bardzo interesujące narzędzie Kreacji stylu. Twórcy dali nam możliwość całkowitej zmiany materiałów, wzorów i kolorów dostępnych ubrań. Możliwości są praktycznie nieograniczone i jak zapewne się domyślacie, wykorzystałam je optymalnie. No ale dość już o estetyce – czas na charakter. Tu też miła niespodzianka – bardzo duży wybór, gdyż cech jest ponad 60, każda z nich da nam później inne możliwości. Tak na przykład dobroć pozwoli na wpłacanie pieniędzy na akcje charytatywne, zło na wyszukane obrażanie innych, pracoholizm, kleptomania, arogancja, ambicja – każda z tych cech ma ogromny wpływ na rozwój naszego podopiecznego. Po wybraniu cech przychodzi czas na Pragnienie Życiowe – do wyboru mamy pięć, uzależnionych od charakteru jaki wcześniej stworzyliśmy. Tyle jeśli chodzi o tworzenie Sima. Przejdźmy więc dalej.
W podstawowej wersji gry otrzymujemy jedno miasto o przyjemnej nazwie Sunset Valley, po zarejestrowaniu się na oficjalnej stronie The Sims 3 możemy ściągnąć drugie – Riverview – oraz kilka dodatków jak domy, ciuchy czy fryzury. W mieście znajduje się spora ilość budynków jak sklepy i restauracje oraz budynki oferujące pracę. Jeśli o tą ostatnią chodzi, może być zarówno dorywcza jak i na pełen etat. Podjąć ją możemy czytając gazetę, prz

Grę rozpoczynamy z dość skromnym funduszem 16000 simoleonów (powiększa się on bodajże do 20000 przy większej rodzince). Nie pozwoli to nam na zbytnie szaleństwo w trybie kupowania i budowania, więc skorzystajmy z Edytora Miasta. Możemy tu dowolnie (no prawie) modyfikować otoczenie: tworzyć i usuwać parcele, zmieniać ich nazwy, czy też rodzaj – z mieszkalnej na publiczną i odwrotnie. Prócz edytora postaci fascynuje mnie również budowanie i wyposażanie domów – i muszę przyznać, że miałam niezłą frajdę. Wszystko jest bardzo podobne do poprzednich części – stawiamy fundamenty, ściany, malujemy, kładziemy podłogi i wstawiamy meble – co więc w tym nowego? Kreator stylu. Tak jak w Edytorze postaci, tu również możemy dowolnie zmieniać tekstury, kolory i wzory – pozwala to na stworzenie idealnego (z naszego punktu widzenia oczywiście) domu dla naszych Simów. Przydatną funkcją okazała się także możliwość przesuwania ścian wraz ze wszystkim co się przy nich znajduje – nie trzeba już wyburzać, stawiać na nowo, malować i przesuwać sprzętów – wszystko to wykonujemy jednym ruchem, co z pewnością docenią niezdecydowani projektanci. Mamy sporo dekoracji, które umieszczać możemy na ścianach, podłogach, stolikach i szafkach – na jednej powierzchni zmieści się tego naprawdę sporo.
| 1 | 2 | nastpna >>