LOGOWANIE
Zarejestruj sie

RollerCoaster Tycoon 2

RollerCoaster Tycoon 2
Sztab VVeteranów
Tytuł: RollerCoaster Tycoon 2
Producent: Frontier Developments/Chris Sawyer
Dystrybutor: CD Projekt
Gatunek: Ekonomiczna
Premiera Pl:2005-06-23
Premiera Świat:
Autor: Wojman
Ocena
czytelników 88 GŁOSUJ
OCENA
REDAKCJI 70% procent
Głosuj na tę grę!

RollerCoaster Tycoon 2

RollerCoaster Tycoon 2 - recenzja
Nazwa gry : RollerCoaster Tycoon 2 - Złota Edycja
Gatunek: ekonomiczna
Oficjalna strona : http://rollercoaster.cdprojekt.com/
Skrócony opis gry: Sequel Słynnego RollerCoastera, w którym to zarządzamy wesołym miasteczkiem, kontrolujemy jego budżet, przyciągamy sponsorów i robimy wszystko, by przyciągnąc do siebie jak największą ilość ludzi. Tym razem w Złotej Edycji.Bardzo lubię strategie ekonomiczne. Dlatego gdy MAO zapytał się mnie czy chcę wziąć do recenzji RollerCoaster Tycoon 2 - Złota Edycja nawet minuty się nie zastanawiałem. Dwa dni później pocztą przyszła upragniona gra.

Firma CD Projekt jest znana z bardzo ładnych wydań swoich produktów. Nie inaczej jest z RCT2. W spragnione ręce gracza firma oddaje bardzo eleganckie pudełko, w którym znajduje się box DVD, płyta z grą, instrukcja, karta rejestracyjna i tradycyjnie jakieś reklamówki nowych gier. Na jednej płycie CD znajdziemy podstawową wersję gry oraz dwa oficjalne dodatki: Zakręcone Światy i Zakręcone Czasy.

Po rozpakowaniu paczki czym prędzej wrzuciłem płytę do napędu, zainstalowałem grę i zacząłem się cieszyć rozgrywką. RollerCoaster Tycoon 2 maiała swoją premierę w 2002r. i to niestety po niej widać. Grafika jest, że tak powiem nie dzisiejsza, nie przypadła mi zbytnio do gustu. Wydaje się jeszcze gorsza jeżeli ktoś miał okazje zagrać w kolejną grę z serii - RollerCoaster Tycoon 3. Niemniej trzeba mieć na uwadzę to, że gra do nowych nie należy. Ale przynajmniej może pójść na starym komputerze, więc jeżeli macie młodszego brata albo siostrę, którym oddaliście swoje stare maszyny gra będzie dla nich jak znalazł.

Niewątpliwym atutem gry są licencjonowane przez firmę Six Flags kolejki górskie. Jak informuje dystrybutor tych kolejek jest 25. Tak w grze występują autentyczne rollercoastery, które możemy zobaczyć (i oczywiście przejechać się) w najsławniejszych parkach rozrywki świata! Podczas produkcji gry trwały także negocjacje z firmą Werner Bors w sprawie kolejnych licencji, nie doszło jednak do porozumienia. Sama rozgrywka w każdym scenariuszu sprowadza się - jak to w grach ekonomicznych - do uzyskania jak największej gotówki. Ten cel można osiągnąć tylko inwestując w swój park rozrywki. Trzeba budować budki z hot dogami, labirynty, karuzele. Jednak czym byłaby gra strategiczna bez badań naukowych? Dzięki nim możemy stawiać nowe atrakcje, ale badania - jak to w życiu - kosztują.

Jednak główną atrakcją w parku są kolejki górskie. Co ciekawe do gry jest dołączony specjalny edytor, dzięki któremu możemy zaprojektować swój własny rollercoaster, a następnie wykorzystać go w grze. Nie ma nic bardziej satysfakcjnującego jak po paru godzinach zmagań nasza własnoręcznie zaprojektowana kolejka wesoło śmiga na ekranie komputera. Nie oznacza to wcale, że zbudowanie kolejki jest trudne, wręcz przeciwnie bardzo proste, niemnej jeżeli chce się zbudować park na najwyższym światowym poziomie trzeba się trochę namęczyć.

RCT2 został wydany w kinowej polskiej wersji językowej, czego osobiście trochę żałuję. Mimo wszystko wolę pełne spolszczenia. Do samej polonizacji nie mam większych zastrzeżeń, czasem jedynie można natrafić na źle postawiony przecinek, ale ten błąd zdarza się nawet redaktorom ze Sztabu Weteranów. Czyli, krótko mówiąc CD Projekt jak zwykle wykonał kawał solidnej roboty. K

olejnym plusem programu jest różnorodna scenografia. Raz rozrywkę prowadzimy na zielonych wzgórzach, innym razem budujemy park na zaśnieżonym terenie. Do gustu przypadła mi także muzyka, faktycznie zgodnie z obietnicami jest różnorodna i jest sporo różnych motywów, choć jak dla mnie mogłyby być one nieco dłuższe.

Dla mnie jako fana Jamesa Bonda ucieszyła pewna liczba na pudełku - 007. Niestety w zestawie nie znajdziemy nic co by wskazywało na związek z brytyjskim agentem, ale to nie jest wina programu, ani dystrybutora. 007 oznacza, że RollerCoaster Tycoon 2 jest siódmą grą, która została wydana w serii Platynowa Kolekcja. Może jestem zbyt czepialski, ale nie rozumiem dlaczego zestaw ten nazwano RollerCoaster Tycoon 2 - Złota Edycja skoro wydano go w Platynowej KOlekcji. Nie można było zestawu nazwać RollerCoaster Tycoon 2 - Platynowa Edycja? Na szczęście jak wspomniałem jest to tylko moje czepialstwo, nie wpływa to w żadnym stopniu na rozgrywkę.

Tak więc jeżeli macie stary komputer, albo lubicie się dobrze przez wiele godzin bawić w gry strategiczno - ekonomiczne RCT 2 jest dla Was. Jeżeli jednak oceniacie grę po grafice radzę kupić sobie trzcią część cyklu.P.S Do gry jest dołączony również Edytor:)

Plusy:

 • cudo grafika
 • wciągająca fabuła
 • masa możliwości taktycznych
 • dużo możliwości dozbrajania, rozbrajania jednostek
 • unikalne technologie każdej z nacji
 • wplecione wątki rpg
 • POLSKA GRA
 • CENA

  Minusy:
 • głosy w dialogach
 • czasem same dialogi
 • wymagania sprzętowe

  Metryczka

  Producent: RCT2

  Dystrybutor: CD Projekt

  Platforma: PC

  Gatunek: ekonomiczna

  Wymagania wskazane: rocesor 300 MHz, 64 MB RAM, 800 MB wolnego miejsca na dysku twardym, CD ROM/DVD x8, karta graficzna zgodna z DirectX 8.1, karta dźwiękowa zgodna z DirectX 8.1

  Grafika _ 3/10
  Klimat _ 7/10
  Muzyka _ 8/10
  Grywalność _ 8/10
  Ocena końcowa
  7/10

  Wojman
  wojman@sztab.com

  RollerCoaster Tycoon 2 - recenzja  Autor: Wojman
 • skomentuj
  KOMENTARZE NA TEMAT GRY
  więcej komentarzy dodaj komentarz
  RECENZJE CZYTELNIKÓW
  ILOŚĆ RECENZJI - 1 ŚREDNIA OCENA - 75%
  Fajna gra w której tworzymy swój wł
  Szymiii - 75%
  więcej recenzji dodaj recenzję